Mutfak Dekorasyonu

Göz Alıcı Amerikan Mutfak Modelleri 2024

Amerikan mutfak modelleri, bir mutfağın adeta bir yaşam alanına dönüşmesidir. Mutfak ve oturma odasının aynı alanda yer aldığı bir mutfak tipi olan amerikan mutfak, sadece yemek pişirip yemek için kullanılmıyor. Bu mutfaklar aynı zamanda salon olarak da kullanılıyor.

Amerikan tarzı mutfaklarda salonlar mutfağın içerisinde bulunuyor. Yemek hazırlanıp yenilerek sohbetlerin edildiği alan olarak kullanılıyor. Ülkemizde son zamanlarda yeni yapılan evlerde amerikan mutfaklar trend haline gelmiş durumda. Büyük mutfaklar olduğu için içerisinde bir oturma odası barındırıyor. Bu mutfaklar hem yemek yenme imkanı hem de koltuklara oturarak televizyon izleme imkanı sunuyor. Amerikan kültüründe bir evin en önemli yeri belki de mutfaklardır. Mutfak tezgahları U ve L şeklinde olabilir. Ayrıca mutfağın ortasında bulunan tezgahların olduğu amerikan mutfak modelleri bulunuyor. Mutfaklar yemek yeme alanı, çalışma alanı, televizyon izleme alanı veya sohbet edilebilen alanlar oluyor. Amerikan tarzı mutfaklarda tüm aktivitelerde rahat edebileceğiniz bir ortam sağlanmalıdır. Bu konuda mutfak dekorasyon fikirleri yeterince ufkunuzu açacak.

yeni amerikan mutfak
Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfaklar, salon ve mutfağın aynı duvarlar içinde bulunduğu, ortak kullanılan alanlardır. Bu mutfaklarda ayrı bir kapı bulunmaz ve modern tasarımları göz alıcıdır. Farklı boyutlarda tasarlanan bu mutfaklar, ihtiyaca ve alana göre farklı tezgah modelleriyle birlikte gelir. Ferah ve çağdaş bir görünüm sergilediği için insanların zamanlarının çoğunu geçirdiği alanlardır. Salon ve mutfak iç içe olduğu için alan tasarrufu sağlanır ve bu nedenle salon için ayrı bir oda ayrılmak zorunda kalmaz.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri, evinize ve zevkinize uygun bir özgün tasarım bulmanıza yardımcı olacaktır.

ahşap amerikan mutfak modelleri

Amerikan mutfaklar son dönem mimarisinde oldukça tercih edilen bir stil. Genelde kadınlar bu konuda biraz önyargılı olsa da aslında birkaç püf noktaya dikkat ederek açık mutfak dekorasyonunuzu kullanışlı hale getirebilirsiniz. Ahşap amerikan mutfak modelleri son zamanlarda gözde modellerdendir.

amerika mutfak modelleri

Zamansız bir çekicilik yakalamak için mobilyalarınız, duvar renginiz ve hatta fayansınız birbiriyle uyumlu olmalı. Amerika mutfak modellerinde uyum çok önemlidir.

amerikan mutfağı

Geleneksel mutfaklarda genellikle beyaz renk tonları sıklıkla kullanılır. Yalnız amerikan mutfağın renkleri tamamen sizin zevkinize kalmış.

amerikan mutfak dekorasyonu

Amerikan mutfak dekorasyonu için en önemli mobilyaların başında dolaplar geliyor. Mutfak dolapları kullanışlı olduğu zaman işler daha rahat yürüyecektir.

amerikan mutfak dekoru

Mutfak dekoru için koltuk takımı yanı sıra bir yemek masası ortamın havasını tamamen değiştirecektir.

amerikan mutfak dizayn

Amerikan mutfak dizaynı iyi olduğu zaman çağdaş bir mutfak ortaya çıkar.

amerikan mutfak dolabı modelleri

Amerikan mutfak dolabı modelleri alanın büyüklüğü, zevkinize ve tasarıma göre değişiklik gösterecektir.

amerikan mutfak dolabı

Amerikan mutfak dolabı kullanışlı oluşu, rengi ve modeli ile mutfağınızdaki en önemli detaydır.

amerikan mutfak fikirleri

Amerikan mutfak tasarımı oluşturacağınız zaman fikirlere göz atmanız size ilham verecektir. Nasıl bir tasarım oluşturmanız konusunda yardımcı olur.

amerikan mutfak mobilyaları

Amerikan mutfak mobilyaları tamamen alanın büyüklüğüne bağlıdır. Görseldeki gibi bir mutfakta büyük bir salon kurulmuş.

amerikan mutfak modeli

Amerikan mutfak modeli ahşap dolaplarla yapıldığında daha göz alıcı ve doğal görünür.

amerikan mutfak örneği

Amerikan mutfak örneği her zaman size yardımcı olacak. Ne kadar fazla örnek incelerseniz kendi mutfağınızda uygulamanız için onlarca fikir edinebilirsiniz.

amerikan mutfak örnekleri

Amerikan tarzı mutfaklarda her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli. Kullanılacak olan orta sehpanın bile uyum sağlamaması tüm dekorasyonun kötü görünmesine neden olabilir.

amerikan mutfak tasarımı

Sade ve kompakt tasarımlar tercih edin. Sade amerikan mutfak tasarımı her zaman için daha çok beğenilecektir.

amerikan mutfak tasarımları

İşlevsel dolaplar kullanın. Amerikan mutfak tasarımları tamamen ihtiyaca yönelik yapılabiliyor. Sizde mutfak dolabı tercihinde işlerinizi rahatlatacak tasarımda bir dolap tercih edin.

amerikan mutfak tipleri

Koltuk takımı, yemek masası, mutfak dolabı ve tezgah hepsi bir arada harika görünmüyor değil mi?

amerikan mutfak

Doğal görünüm oluşturmak için amerikan mutfağınızda ahşap ağırlıklı ürünlere yer verebilirsiniz.

amerikan mutfaklar

Evinizde alandan tasarruf etmek istiyorsanız ilk tercihiniz kesinlikle amerikan mutfaklar olmalı.

amerikan salon mutfak

Açık mutfaklar, salonla birleştirildiğinden dolayı iki alanın dekorasyonunu birbiri ile uyumlu yapabilirsiniz.

amerikan tarzı mutfaklar

Siz yemek hazırlarken aileniz, eşiniz veya arkadaşlarınız televizyon keyfini sürebilir.

amerikan tarzı mutfak dekorasyonu

Amerikan tarzı mutfak dekorasyonunda Köşe takımları kullanarak konforlu bir ortam yaratın.

amerikan tarzı mutfak modelleri

Özellikle de küçük evler için ideal olan amerikan mutfak ev sahibine yer tasarrufu sunar.

amerikan tarzı mutfak

Açık mutfaklarda yemek hazırlamak daha zevklidir. Hem aradığınız her şey elinizin altında, hem de salon ve mutfak bir arada.

amerikan tarzı mutfak salon

Açık mutfaklı alanlara yakışacak en güzel mobilyalardan biri koltuklar. Mutfağınızın büyüklüğü ve tasarımına göre şık bir koltuk seçebilirsiniz.

amerikan tipi mutfak

Amerikan tipi mutfak ev içerisinde modern bir görüntü oluşturur. Salonla mutfağın aynı yerde olması işlerinizi kolaylaştırır.

en güzel amerikan mutfak

En güzel amerikan mutfak tipleri ortada tezgahı olan, l şeklinde ve u şeklinde olan modellerdir.

küçük amerikan mutfak modelleri

Amerikan mutfak modellerinin en büyük artısı yemek yaparken rahatlıkla sohbet edebilmektir. Siz yemek hazırlarken misafiriniz oturur ve aynı anda tatlı sohbetlerinizi kaçırmamış olursunuz.

küçük amerikan mutfak

Küçük amerikan mutfak, genellikle alanı küçük olan evlerde kullanılır. Şirin bir mutfakta hem yemek yiyip hem de tatlı sohbet edilebilir.

kullanışlı amerikan mutfak modelleri

Kullanışlı amerikan mutfak modelleri ile hem işlerinizi kolaylaştırabilir hem de evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

modern amerikan mutfaklar

Modern amerikan mutfaklarda yemek yemenin yanında tatlı sohbetler edilir.

modern amerikan mutfak

Modern amerikan mutfak, hareket alanı ve ferahlığı ile ön plana çıkıyor. Böyle bir mutfakta ruhunuz sıkılmayacak ve eğlenerek vakit geçireceksiniz.

pinterest amerikan mutfak

Son yıllarda kullanımının artmasıyla birlikte çok modern tasarımlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellikle de pinterest sayfalarında harika fikirler yayınlanıyor.

yarı açık mutfak modelleri

Amerikan mutfak modelleri fikirlerinden ilham alarak sizde yaratıcı mutfaklar oluşturabilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu