MobilyaBeyaz Eşya

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı Hangi Markalarda Bulunur?

Banyolar, günümüzde sadece temizlik ve kişisel bakım için kullanılan alanlar olmanın ötesine geçmiştir. Çamaşır ve kurutma makinesi dolabı içinde işlevsel bir alan haline gelmiştir. Bu ev içi mekanların en önemli öğelerinden biri olan çamaşır ve kurutma makineleri, işlevselliğin yanı sıra estetik bir görünüm kazandırmak adına özel olarak tasarlanan dolap modelleri ile banyolarda da yer bulmaktadır. Çamaşır ve kurutma makinesi dolabı, banyoya ya da kurutma odasına konumlandırıldığı zaman evi düzenli ve ferah gösterecektir.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Banyolar çoğu zaman her evde büyük olmuyor. Bu yüzden eğer evde fazladan bir oda varsa orası çamaşır kurutma odası olarak kullanılıyor. Genellikle bu odalarda düzen açısından çamaşır ve kurutma makinesi dolabı önem taşıyor. Büyük banyoya sahip bir eviniz varsa ise bu dolabı kullanmak için kurutma odasına gerek kalmıyor. Hayatınızı kolaylaştıracak, evi daha düzenli gösterecek çamaşır ve kurutma makinesi dolabı modelleri nelermiş birlikte bakalım.

Çamaşır Makinesi ve Kurutma Makinesi Dolabı

Detaylı bir şekilde evinize uyum sağlayacak çamaşır ve kurutma makinesi dolabı tasarlayan markaları birlikte inceleyeceğiz.Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı Koçtaş

Koçtaş, genellikle tasarımlarında çamaşır ve kurutma makinesi dolabı üst üste olacak şekilde konumlandırmış.  Bu dolap modeli banyolarda ya da çamaşır kurutma odalarında en çok kullanılanlardan biridir. Üst kısma çamaşır makinesini alt kısma da kurutma makinesini koyacak şekilde tasarlanmaktadır. Böylece çamaşır makinesi ve kurutma makinesi üst üstü koyma dolabı sayesinde yaşam alanınız daha düzenli ve ferah gözükecektir. Burada dikkat etmeniz gereken, dolabın suya dayanıklı ve ağırlık taşıyabilecek kapasitede olması.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı Ikea

Ikea markasında da kapaklı dolap modelleri örnek alınarak çamaşır ve kurutma makinesi dolabı tasarımları yapılmaktadır. Çamaşır ve kurutma makinelerini banyo içinde gizleyen pratik bir çözümdür. Bu dolaplar genellikle üstten açılan kapaklar ile donatılmıştır, bu sayede makineler kullanılmadığı zamanlarda görünmez hale getirilebilir. Ahşap, metal veya PVC malzemelerden üretilen kapaklı dolaplar, banyonuzun dekoruna uyum sağlar. Gizli depolama alanı, düzen ve pratiklik için çamaşır ve kurutma makinesi dolabı Ikea modelleri tam size göre.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Vitra Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Şık ve modern banyo tasarım ve aksesuarları karşımıza çıkan Vitra markası, çamaşır ve kurutma makinesi dolabı da tasarlamaktadır. Vitra çamaşır ve kurutma makinesi dolabı modelleri hem sağlam hem de şık bir tasarıma sahiptir. Yüksek depolama kapasiteli çamaşır ve kurutma makinesi dolapları tasarlayan Vitra, banyo alanınızda ek depolama alanı sağlar. Bu modeller genellikle alt ve üst dolaplar, çekmeceler veya raflar içerebilir. Banyo malzemelerinizi düzenli bir şekilde saklamak ve kolayca erişebilmek için ideal bir tercihtir.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Vivense Çamaşır Makinesi ve Kurutma Makinesi Dolabı

Çamaşır makinesi ve kurutma makinesi dolabı tercih ederken bakacağınız bir diğer marka ise Vivense. Şık, modern, dayanıklı ve estetik tasarımları ile hem banyoya hem de kurutma odalarına uyum sağlayacak tasarımlara sahip. Özel olarak tasarlanmış banyo mobilyalarıyla uyumlu olarak üretilir. Ahşap, lake veya mat renk seçenekleri ile banyo dekoruna zarif bir katkı sağlar. Entegre banyo dolapları, makineleri gizleyerek temiz bir görünüm sunar.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Çamaşır Makinesi ve Kurutma Makinesi Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Banyo Alanı: Banyo alanının büyüklüğü ve düzenlemesi, seçilecek dolap modelini etkiler. Dar alanlarda kapaklı veya lavabo altı modeller daha uygun olabilir.
  • Banyo Dekoru: Banyonun dekorasyon tarzı, çamaşır ve kurutma makinesi dolabı seçiminde önemlidir. Dolap modeli, banyonuzun genel estetik tasarımına uyumlu olmalıdır.
  • Depolama İhtiyacı: Banyo malzemelerinizin düzenli bir şekilde saklanması için yeterli depolama alanı olup olmadığını kontrol edin. Çamaşır sepeti, temizlik malzemeleri gibi ekipmanlar için de düşünülmelidir.
  • Malzeme Seçimi: Dolap malzemesi, banyo koşullarına dayanıklı ve suya dayanıklı olmalıdır. Ahşap, metal veya PVC gibi suya dayanıklı malzemeler tercih edilebilir.
  • Fonksiyonellik: Seçilen dolap modelinin kullanım kolaylığı sağlaması önemlidir. Kapakların veya çekmecelerin rahat açılması ve kapanması, dolabın fonksiyonelliğini artırır.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı Fiyatları

İlk olarak Ikea markasından başlamak gerekirse fiyatlar 2800 TL ile 5.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Vivense markasında da çamaşır makinesi ve kurutma makinesi dolabı fiyatları 1.300 TL ile 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Koçtaş markasına bakacak olursak çamaşır makinesi ve kurutma makinesi dolabı fiyatları 1.500 TL ile 17.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Vitra çamaşır makinesi ve kurutma makinesi dolabı fiyatları 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

Fiyatlar genellikle model ve kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi Dolabı

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu