Faydalı Bilgiler

Avcılar Ambarlı bit pazarı nerede, hangi günler açık?

İstanbul’un Avcılar ilçesi Ambarlı mahallesinde bulunan bit pazarı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Çeşit çeşit ürünleri uygun fiyata almak isteyen vatandaşlar sabahın ilk ışıklarından itibaren bu pazara akın ediyor.

Modası geçmiş antika yada ikinci el eşya türünün satıldığı bit pazarları, kurulduğu hemen her semtte büyük ilgi görüyor. Avcılar Ambarlı mahallesinde bulunan bit pazarı da onlardan biridir. Yüzlerce esnafın tezgah açtığı bu pazara vatandaşlar tarafından gösterilen ilgi oldukça yoğun. Vatandaşların satılan ürünlere uygun fiyata ulaşmasının ayrıca geri dönüşüme oldukça faydası oluyor. Bit pazarlarının ekonomiye katkı sağladığı gibi, geri dönüşüme de büyük ölçüde katkısı bulunuyor. Kullanılmayan eşyaların çöpe gitmesi yerine uygun fiyata vatandaşlara ulaştırılmasının hem ekonomiye hemde geri dönüşüme müthiş bir katkısı var. Çanak çömlekten giyime, teknolojiden antikaya bit pazarında çeşit çeşit ürünler bulunuyor.

Avcılar Belediyesi Ambarlı Semt Pazarı
Avcılar Belediyesi Ambarlı Semt Pazarı

İstanbul’da bulunan Kadıköy Bit Pazarı gibi Avcılar Ambarlı Semt Pazarı tezgahlarında çok uygun fiyata ürünler bulunuyor. Youtuberlar son zamanlarda bu pazarları gezerek pazarda alışveriş yaparak vatandaşların aklındaki soruları gidermek için içerikler üretiyorlar. Bizde yayınlamış olduğumuz bu içerikte “Avcılar bit pazarı nerede?”, “Ambarlı bit pazarına nasıl gidilir?”, “Avcılar bit pazarı hangi gün açılıyor?” gibi soruları yanıtlamaya çalıştık.

İlginizi Çekebilir: İzmir Bit Pazarları

İçindekiler

Avcılar Ambarlı bit pazarı nerede?

İstanbul’un Avcılar ilçesindeki Ambarlı mahallesinde bulunan bit pazarı yüzlerce çeşit ürünün uygun fiyata satıldığı bir semt pazarıdır. Avcılar Belediyesi Ambarlı Semt Pazarı tezgahlarında ikinci el ürünler, giyim, ayakkabı, teknoloji ürünleri, elektronik, mutfak gereçleri gibi çeşit çeşit ürün satılıyor.

Avcılar bit pazarına metrobüs, otobüs veya minibüs ile gidebilirsiniz. Metrobüs ile gitmeniz durumunda İstanbul Üniversitesi Kampüsü durağında inince sol tarafta okulun arasından ambarlı minibüsüne binerek Ambarlı Semt Pazarı durağında inebilirsiniz. Ayrıca otobüs ile gitmek isteyenler 760 Otobüsü ile giderse otobüs pazarın kapısının önünden geçmektedir.

Avcılar Antik ve Nostaljik Eşya Çarşısı Adresi: Ambarlı Mah. Siteler Bölgesi, Fevzi Çakmak Cad. 46A, 34315 AVCILAR

ambarlı bit pazarı

İstanbul’un bir çok semtinde kurulan bit pazarlarından en çok ilgi görenlerden biri olan Avcılar bit pazarında haftalık ortalama 400 esnaf tezgah açıyor. Bu pazar sadece Avcılar ilçesinde yaşayan vatandaşlar değil, İstanbul’un ve Türkiye’nin her bölgesinden gelen ziyaretçileri ağırlıyor.

Avcılar bit pazarı hangi günler açık?

Avcılar bit pazarı “Pazar” günleri kurulduğu için her Pazar günü açıktır. Pazar günleri kurulan Ambarlı semt pazarında binlerce çeşit ürün bulunuyor. Sabahın ilk ışıklarından itibaren yola düşen vatandaşlar pazara erken uğrayarak kaliteli ürünleri uygun fiyata satın almak için birbirleri ile yarışıyor. İstanbul’da yaşayan ve ihtiyacı olan ürünlere uygun fiyata ulaşmak isteyenler Pazar günleri Avcılar’da bulunan semt pazarını ziyaret ediyor.

Youtuber Erdi Bal tarafından yayınlanan videoda Avcılar Bit pazarına ayrıntılı olarak yer verilmiştir. Zevkle gezdiği ve alışveriş yaptığı bit pazarını takipçilerine paylaşan Youtuber, her türlü elektronik eşyanın burada olduğunu söylüyor. Gelin bu videoyu izleyelim ve Avcılar Ambarlı bit pazarının nasıl bir yer olduğunu görelim.

İstanbul’da bulunan en çok ziyaret edilen Avcılar bit pazarı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gittiniz mi veya gitmeyi düşünüyor musunuz? Yaşamış olduğunuz tecrübeleri bizimle paylaşırsanız diğer ziyaretçilerimiz sizin tecrübelerinizden faydalanmış olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu