Mobilya

Çift Katlı Ranza Modelleri ve Fiyatları

Ev dekorasyonunda hayatı kolaylaştıran, işlevesel ve fonksiyonel birçok mobilya severek kullanılmaktadır. Çocuk odası ya da misafir odası gibi yatak ihtiyacı çok olabilen odalar için de çift katlı ranza modelleri sıkça tercih ediliyor. Piyasada çeşitli model ve boyutlarda bulunan ranza modelleri, farklı fiyatlara sahiptir. İlk olarak çift katlı ranzaların işlevselliği ve fonksiyonelliği hakkındaki detaylardan bahsedeceğiz.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Ranzaların hem fiyatları hakkında hem de modelleri hakkında detaylı araştırmalar yaptığımız bu yazımızda, sizin için en uygun olan modeli kolayca bulacaksınız.

Ranzaların Avantajları Nelerdir?

Çift katlı ranza modellerinin avantajları gerçekten çok fazladır. Küçük çocuk ya da misafir odaları için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Kapladığı alan az olduğu için odanın daha da küçülmesini engeller. Bu sayede yerden tasarruf sağlarsınız.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Sağlamlık açısından da gözünüz kapalı güvenerek alabilirsiniz. Çoğu sert çam ağacından ya da metalden yapıldığı için kolay kolay kırılma, dağılma gibi durumlar yaşanmaz. Fiyat olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak her bütçeye uygun ranza bulabilirsiniz. Yapımda kullanılan malzemeler, marka adı gibi faktörler fiyat belirleme de etken olabilir. Genellikle 3.500 TL ile 17.000 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Bu fiyatlar yine de yatağın boyutuna, kullanılan metalin fiyatına göre değişiklik gösterebilir.

Çift katlı ranzaların yanı sıra üç katlı ranza modelleri de bulunmaktadır. Ancak bu ranza modelleri için odanızın uygun büyüklükte olması gerekmektedir. Aynı odayı başlayan 3 kişilik çocuklar için bu ranza modelleri daha kullanışlı olacaktır. Üç katlı ranzaların da fiyatları her bütçeye uygun olacak şekildedir. Kullanılan malzeme ve yatak boyuna göre 10.000 TL ile 23.000 TL arasında değişiklik gösterir. İhtiyacınıza ve odanın boyutuna göre üçlü ranza modellerini de tercih edebilirsiniz.

Çift Katlı Ranza Modellerinde Depolama Özellikleri

Çift katlı ranza modelleri özellikle çocuklu aileler için büyük kolaylık sağlıyor. Ranzalarda bulunan depolama alanları sayesinde odanın işlevselliğini artıyor. Her çocuk için ayrı mobilya alınmasına gerek kalmıyor ve bu sayede de aileler için bütçe anlamında bir rahatlık sunuyor. Ranzaların çoğunda her yatak altında depolama alanı olarak çekmeceler bulunmakta. Bazen bu çekmeceler farklı şekillerde de monte edilmiş olabiliyor. Ranzaların yan tarafında ya da üst tarafında bu depolama alanlarını görmek mümkün.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Depolama alanı olan ranza modelleri genellikle fiyat açısında biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak bu modellerin depolama alanı olmayan modellere göre avantajı daha fazladır. Çekmece veya dolap gibi depolama alanı bulunduran çift katlı ranza modelleri için odanın büyüklüğü önemlidir. Çünkü bu tarz ranzalar çift kişilik yatak kadar mesafe kaplayabilir, daha büyük alana ihtiyaç duyabilir.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Büyük bir odanız ve aileniz varsa eğer birden fazla depolama alanına sahip olan ranza modellerini tercih etmelisiniz. Ayrıca iki katlı ranzaları isterseniz üç yataklı hale de getirebilirsiniz. Ranzanın en alt kısmına çekerek çıkarabileceğiniz ranza modellerini alabilirsiniz ya da özel olarak profesyonel birine yaptırabilirsiniz. 3 çocuklu aileler ya da sıkça misafir ağırlayan aileler için oldukça kullanışlı olacaktır.

Çift Katlı Ranzaların Boyutları Nedir?

Çift katlı modellerin boyutları seçilen yatak tipi ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. İkiz yatak tercih ediyorsanız eğer 100 cm genişliğinde 200 cm uzunluğundadır. Tekli yatak boyutu ise 60 cm genişliğinde 200 cm uzunluğundadır. Çocuklar için tercih edilen iki katlı ranza modellerinde ise yatak boyu ve genişliği değişiklik gösterebilir. Çocuklarda en sık seçilen yatak boyutu 90 cm en 200 cm boy şeklindedir. Bu ölçüleri her zaman ranza alacağınız mobilyacılarda bulamayabilirsiniz. Genellikle standart ölçülerde üretim yapılır. Ancak ölçü değişikliği yapan markalar ya da profesyonel mobilyacılar vardır.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Bazı iki katlı ranza modelleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir depolama seçenekleri sunar. Ek raf sistemleri, ek çekmeceler veya hatta entegre masa sistemleri, ranza modelini kişiselleştirmek ve depolama alanını maksimum düzeye çıkarmak için kullanılabilir.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

Ev ofislerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, iki katlı ranza modelleri çalışma alanlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Üst katında yatak, alt katında ise çalışma masası veya mini bir ofis düzeni bulunan ranza modelleri, dar alanlarda verimliliği artırırken depolama ihtiyaçlarını da karşılar.

ÇİFT KATLI RANZA MODELLERİ

İki katlı ranza modelleri depolama konusunda estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek yaşam alanlarını daha kullanışlı hale getirir. Bu modeller, özellikle dar alanlarda yaşayanlar için ideal bir çözüm sunar ve aynı zamanda ev tasarımına şıklık katar. İhtiyaçlara göre özelleştirilebilir seçenekleri ile de kullanıcılarına geniş bir depolama yelpazesi sunar.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu