Mobilya

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Evin birçok köşesinde görebileceğimiz dresuar modelleri, son yıllarda hem estetik hem de fonksiyonel görüntüsü sayesinde herkes tarafından tercih edilmektedir. Ev dekorasyonların bütünsel bir görüntü sağlamak isteyenler için kullanılacak mobilya çeşitlerinden biridir. Salon, yatak odası, çocuk odası ve mutfakta dresuar tasarımlarını görmeniz mümkün. Hatta artık banyo dekorasyonlarında da dresuar tasarımlarını kullanan kişiler var diyebiliriz.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Dresuar modelleri genellikle düz bir duvarın önüne konularak dekore edilmektedir. Ancak sadece bu konumlandırılma şekli ile dekore edilmemektedir. Yer ve mevcut şartlar doğrultusunda farklı bir şekilde dekorasyonunu sağlayabilirsiniz. Dresuarlar hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır. Gelin bu bilgileri birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Dresuar Nedir?

Dresuar en çok bilinen tanımıyla, dar uzun ve çekmeceleri bulunan genellikle yüksek sehpa modellerine denilmektedir. Fransızca olan bu kelimenin İngilizce karşılığı makyaj masası ve şifonyerdir. Çoğu zaman evin antre kısmında, koridorda görmeye alışık olduğumuz dresuar modelleri aslında evin her odasına uyum sağlar.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Çekmeceleri sayesinde estetik görüntüsünün yanı sıra fonksiyonel bir işlevi de vardır. Depolama alanı az olan yerlerde, küçük odalarda bu tarz mobilyalar çok kullanışlı olacaktır. Sizde evinize en uygun modeli seçerek farklı bir hava katabilirsiniz.

Dresuarlarda Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Dresuar modelleri genellikle birçok malzeme kullanılarak yapılan mobilyalardandır. Bu malzemeler dresuarın tasarımına ve tarzına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak dresuarlarda en çok kullanılan malzemeler ahşap, metal, ferforje, cam ve mermer gibi materyallerdir. Kompozit malzemelerde bu tasarımlarda ahşap ve metalin birleşmesi sonucu tercih edilmektedir.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Dresuar Modelleri Nelerdir?

Her ev dekorasyon tarzına uyum sağlayacak farklı dresuarlar mevcuttur. Ayrıca iki ve dört ayaklı olmak üzere iki farklı çeşitte dresuar tasarımları vardır. Daha küçük alanlar için örneğin banyo ya da koridorlar için genellikle iki ayaklı olan modeller tercih edilmektedir. Detaylı bir şekilde anlatacağımız dresuar modelleri içerisinden ev dekorasyonunuza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Klasik Dresuar Modelleri

Genellikle ahşap malzemeler kullanılarak tasarlanan dresuarlardan biridir. Klasik desenler, eskitme tarzda çekmece kulpları ve oyma işçiliği ile zarif bir tasarım ortaya çıkmaktadır. Bu tarz modellerde genellikle ahşabın kendi rengi kullanılmaktadır. Klasik tarzdaki dresuarlar daha çok salon ve koridor gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Vintage Dreasuar Tasarımları

Geçmiş dönemlerin tarzını en iyi şekilde yansıtan tasarımlardan biri vintage dresuar tasarımlarıdır. Bu tasarımlarda daha çok ahşap ve metal uyumu ön plana çıkmaktadır. Eskitme görünüm ve vintage detaylar ile ev dekorasyonunuzu karakterize etmenize yardımcı olacaktır. Vintage dresuarları genellikle yatak odası ve mutfaklarda görmek mümkün.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Rustik Dresuar Modelleri

Ev dekorasyonlarında son yıllarda en çok popülerlik kazanan tasarımlardan biri rustij dresuar modelleridir. Ev dekorasyonlarına sıcak, samimi ve doğal bir atmosfer yaratmak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Bu tarzdaki dresuarlarda da genellikle ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Eski görünümlü detaylar ve rustik renk paleti ile tasarıma hoş bir hava katar.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Modern Dresuar Tasarımları

Sade çizgilerin, minimalist tasarımların ön planda olduğu dekorasyonlardan biri modern dekorasyondur. Bu tarz dekorasyonlarda modern dresuarlar tercih edilmektedir. Metal, cam ve ahşap malzemeleri kullanarak tasarlanan modern dresuarlar zamansız parçalardan biridir. Bu tarz dresuar modelleri salon, çocuk odası, yatak odası gibi evin birçok alanında kullanılabilmektedir.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Dresuarların Fiyatları Nelerdir?

Dresuarlar, ev dekorasyonunda hem fonksiyonel hem de dekoratif bir öğe olarak önemli bir yer tutarlar. Dresuarların fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında dresuarın malzemesi, boyutu, tasarımı, markası ve üretim süreci gibi etmenler bulunur.

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmezi Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Dresuarların fiyatları genellikle çok geniş bir aralıkta değişiklik gösterebilir. Basit ve uygun fiyatlı dresuarlar yaklaşık 7.000 TL ile 25.000 TL arasında bulunabilirken, daha karmaşık ve yüksek kaliteli dresuarlar çok yüksek fiyatlara kadar çıkabilir. El yapımı veya özel tasarım dresuarlar ise fiyatları daha da yüksek olabilir ve 25.000 TL’nin üzerinde satılabilirler.

Dresuarların fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve herkesin bütçesine uygun bir seçenek bulunabilir. Dresuar satın almadan önce, bütçenizi belirleyin, ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi göz önünde bulundurun ve farklı mağazalarda ve markalarda fiyatları karşılaştırarak en uygun seçeneği bulmaya çalışın. Ancak genel olarak baktığımızda;

Modern dresuar fiyatları 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Klasik dresuar fiyatları 10.000 TL ile 17.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Rustik dresuar fiyatları 12.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Vintage dresuar fiyatları 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu