Dekorasyon Haberleri

Marshall, Tatlı Huzur’un 2024’te yılın rengi olacağını duyurdu

Marshall, dünyanın ruh halini yansıtmak amacıyla uzmanlar tarafından seçilen 2024 rengini ‘Tatlı Huzur’ olarak duyurdu.

Marshall yılın rengi, küresel trend araştırmalarına göre belirleniyor. Bu yıl araştırmalarını yapan ekipler, rahatlık ve istikrar duygusu yaratan gri alt tonlarına sahip sade, nötr bir pembe olan Tatlı Huzur’u seçtiler. Sakinleştirici ve modern bir renk tonu olması yanı sıra çok yönlü bir renk olduğu için mekanlara yumuşaklık hissi veriyor. Marshall, Tatlı Huzur’un “abartısız ve rahatlatıcı, hassas, iyimser ve modern bir ton” olduğunu söylüyor.

marshall 2024 rengi

Yumuşak bir çiçek pembesi rengi olan Tatlı Huzur, hoş karşılayan ve mekana huzur ve yumuşaklık hissi verir. Yılın rengi, yaşam ve çalışma alanlarına istikrar, sakinlik ve samimiyet duygusu getirir. Işıkla ton değiştiren, ancak her zaman mekana sıcaklık getiren hassas bir renktir. Tek başına incelikli ve sofistike bir renk tonu olmasının yanı sıra, aynı zamanda diğer birçok renk tonu için de sağlam bir temel sağlar.

21 yıldır ‘yılın rengini’ yayınlayan Marshall 2023 yılının rengini Başak Esintisi olarak açıklamıştı. Bu yıl ise Tatlı Huzur ile yaşam alanlarına ilham verecek.

marshall 2024 yılın rengi

Marshall’ın renk uzmanı Marianne Shillingford şunları söylüyor: “Tatlı Huzur’un en güzel yanı yatıştırıcı inceliğidir. Güzel bir bağımsız renk olmakla birlikte, birçok başka tonla mükemmel şekilde eşleşen bir renktir, bu nedenle tamamen bireysel bir alan oluşturmak için bir zemin olarak kullanılabilir. Tatlı Huzur kadar çok yönlü bir gölge, bizi yaratıcı olmaya ve ev sakinlerinin kendilerini tamamen evlerinde hissedebilecekleri alanlar yaratmaya teşvik eder.”

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu