Mobilya

Masa Kaplama Folyosu ile Yenilenen Masalar

Masa kaplama folyosu ile eskiyen ve modelinden sıkıldığınız masalarınızı yenileyebilirsiniz. Masa kaplama kağıdı olarak bilinen yapışkanlı folyoları uygulamak çok kolay.

Eskiyen veya renginden sıkıldığınız masalarınıza yapışkanlı folyolar ile yeni bir hayat verebilirsiniz. Yapışkanlı folyo, eski bir masayı yenilemenin veya kusurlarını örtmenin et etkili yoludur. Binlerce çeşit masa kaplama folyosu bulunuyor. Renk renk, desen desen folyolar arasından dilediğinizi kullanarak masalarınızı yepyeni hale getirebilirsiniz. Üstelik bu işlem için bir usta yardımı almanıza da gerek yok. Folyolar kendinden yapışkanlı olduğu için işlemi kendiniz yapabilirsiniz.

masa kaplama
Masa kaplama folyosu ile yenilenen masa

Masa üstü kaplama işlemi masaları yenilemek için harika bir yoldur. Eğer masanızın görüntüsünden sıkıldıysanız veya eskidiyse çöpe atmanıza gereken kalmaz ve yenilemenize imkan sağlar. Tek yapmanız gereken şey beğendiğiniz masa kaplama folyosunu sipariş vermek. Bu folyoyu masanın üzerine yapıştırıp eski görünümden kurtulabilirsiniz. Maliyetsiz ve pratik bir işlem olan masa kaplama ile kısa sürede masalarınızı yenileyebilirsiniz. Mutfak masası, zigon sehpa, orta sehpa ve tüm masaları rengarenk folyolar ile kaplayabilirsiniz.

Bakmadan Geçme: Yapışkanlı Folyo ile Mutfak Tezgah Arası Kaplama

Yapışkanlı Folyo ile Masa Kaplama Nasıl Yapılır?

Yapışkanlı folyo ile masa kaplama için size gerekli olan malzemeler desenli folyo, regle ve maket bıçağıdır. Başka hiç bir malzemeye ihtiyaç yok. Gerekli ölçüde kesilen yapışkanlı folyoyu masaya kendiniz uygulayabilirsiniz. Masa kaplama folyosu şöyle uygulanır:

  • Masanın yüzeyinde bulunan herhangi bir çıkıntı varsa zımpara ile temizleyin.
  • Masanın yüzünü nemli bir bez yardımı ile kir ve lekelerden arındırın.
  • Masa ölçüsünde hazırlanmış olan yapışkanlı folyoya sprey ile az miktarda su sepin.
  • Ardından masa kapatma folyosunu yapıştırın.
  • Regle yardımı ile iyice yapışmasını sağlayın.
  • Taşan alanlar varsa maket bıçağı ile kesebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Banyo Fayans Kaplama Folyosu Kullananlar 

Masa Kaplama Folyosu Kullananlardan Örnekler

Masa kaplama folyosu kullananlar tarafından yenilenen masa örnekleri size ilham verecek. Masa kaplama örneklerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

ahşap masa kaplama folyosu

Masasını yenilemek, mekanına şık ve ayrı hava katmak isteyenler masa kaplama folyosu ile bunu yapabilirler.

ahşap masa kaplama

İstediğiniz renk ve desende bulabileceğiniz kendinden yapışkanlı folyolar ile masalarınızın üzerini kendiniz kaplayabilirsiniz.

folyo ile masa kaplama

Masanız plastik, ahşap veya cam olsun hiç farketmez. Yapışkanlı folyolar bu yüzeylerde kullanılabilir.

masa folyo kaplama

Yapışkanlı folyolar masa üzerinde kir ve leke tutmaz. Kullanışlı olması ve uygulaması kolay olmasından dolayı tercih ediliyor.

masa kaplama folyo

Masa kaplama folyosu su geçirmez özelliğe sahiptir. Dayanıklı bir ürün olan folyolarla kaplanan masalar yepyeni görüntüsüne kavuşur.

masa kaplama folyosu

Yemek masası, zigon sehpa, mutfak masası gibi tüm masalar için kullanımı uygundur.

masa kaplama kağıdı

İstediğiniz her masa, sehpa ve mobilya alanı üzerine istediğiniz ölçülerde satın alarak uygulamayı kendiniz yapabilirsiniz.

masa üzeri kaplama

Ev dekorasyonunu yenilemeye masaların üstüne folyo kaplama yaparak başlayabilirsiniz. Hiç kimseden yardım almadan folyoları masanın üzerine kendiniz yapıştırabilirsiniz.

masa üzerine yapıştırma

Masa kaplama folyosu uyguladığınız masalar eski görüntüsünden kurtularak yeni görüntüsüne kavuşur. Eskiyen masaları çöpe atmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin.

mutfak masası kaplama

Mutfak masası kaplama için harika dekorlarda desenler bulunuyor. İstediğiniz desendeki bir folyoyu yemek masasına uygulayarak yenileyebilirsiniz.

yapışkanlı folyo ile masa kaplama

Masa kaplama folyosu seçiminde evinizin dekorasyonuna dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz folyo dekorasyonunuzla uyumlu renk ve desenlerde olmalıdır.

yapışkanlı folyo masa kaplama

Masa kaplama ile hem masanızı yenilemiş olursunuz hemde yeni bir masa satın almak için herhangi bir bütçe ayırmamış olursunuz. Uygun fiyata masaları yenilemek için yapışkanlı folyolar en iyi yoldur.

yapışkanlı masa kaplama

Mutfak masasını kaplamak için kullanacağınız yapışkanlı folyolar istediğiniz ölçüde gelir. Masaya yapıştırdıktan sonra taşan alanları maket bıçağı ile kesebilirsiniz.

yemek masası kaplama

Mutfak masası folyosunu kullandığınız zaman mutfağınızın havası değişir. Evinizde küçük farklılıklar yapmak için eskiyen ve yıpranan masaları folyo ile kaplayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu