Dekorasyon Haberleri

Modern Salon Aksesuarları ve Süs Eşyaları

Salonu dekore ederken mobilyalar ve renklerin yanı sıra salon aksesuarları ve salonda kullanılan süs eşyaları da dekorasyonun önemli parçalarındandır. Salon da kullanılan birçok eşya dekorasyonu bütün göstermek için özenle seçilerek yerleştirilir. Modern salon aksesuarları da dekorasyona uyum sağlamak için minimal ve şık ürünlerden seçilmelidir.

salon aksesuarları

Ev dekorasyonlarında en sevilen tarzlardan biri modern tarzdır. Modern tarz evi hem şık hem de ferah göstermenin en etkili yoludur. Açık renkler, sade mobilyalar, modern aksesuarlar ile dekorasyonu tamamlamak çok kolay. Ev dekorasyonunda estetik ve fonksiyonellik için de modern aksesuarları kullanabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı çağdaş ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Peki salon dekorasyonunda kullanacağınız modern salon aksesuarları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Modern Salon Duvar Aksesuarları

Ev dekorasyonunun önemli bir bölümü oluşturan salon duvar aksesuarları, yaşam alanlarınıza şık ve modern bir hava katar. Duvardaki boş görüntüyü doldurmak ve odanın atmosferini zengileştirmek için modern salon aksesuarlarından yardım alabilirsiniz.

salon aksesuarları

Tablolar ve Sanat Eserleri

Modern salon aksesuarları olarak en yaygın kullanılan ürünlerdendir. Duvarlara estetik bir dokunuş katmak için soyut resimler, özgün sanat eserleri, geometrik desenlere sahip tablolar gibi birçok ürünü salonunuz için tercih edebilirsiniz. Duvarlara estetik bir dokunuş katarak odanın atmosferini değiştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra ailenizin ve sevdiklerinizin fotoğraflarını çerçeveleyerek güzel bir köşe tasarlayabilirsiniz. Modern çizgilere sahip posterlerden de duvar dekorasyonu için yararlanabilirsiniz.

Salon aksesuarları

Modern Aynalar

Modern salonlarda sıkça kullanılan pratik ve dekoratif aksesuarlardan bir diğeri de aynalardır. Salonunuz küçük ise kullanacağınız büyük aynalar sayesinde daha ferah ve aydınlık bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Büyük salonlar için önerebileceğimiz ayna modelleri ise genellikle küçük aynalardır. Ya da duvara değilde yere konulan ayaklı büyük aynalar da olabilir. Çeşitli çerçeve tasarımları ile modern aynalar salon dekorasyonunuza çok şık bir hava katacaktır.

Salon aksesuarları

Duvar Rafları

Modern salon aksesuarlarını duvarda sergilemenin en iyi yollarından biri de duvar raflarıdır. Bu duvar raflarına aklınıza gelebilecek birçok aksesuarı koyabilirsiniz. Kitaplar, mumlar, oda kokuları, vazolar ve çiçekler gibi aksesuarları duvar raflarında kullanabilirsiniz. Modern tasarıma sahip ahşap ya da metal duvar rafları ile farklı yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Salon aksesuarları

Modern Dekoratif Saatler

Modern salonlarda hem dekoratif hem de işlevsel olarak kullanılan öğelerden olan saatler yaşam alanınıza estetik bir görüntü katar. Minimalist tasarıma sahip saatleri modern salon dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Bu tarz aksesuarlar zamanı göstermenin yanı sıra modern salon dekorasyonu için çok idealdir.

Salon aksesuarları

Modern Salon Aksesuarları Seramik ve Cam Vazolar

Modern salon aksesuarlarında seramik ve cam vazolar severek kullanılmaktadır. Vazoların içerisine koyacağınız yapay ya da canlı çiçekler ile dekorasyonunuzu şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu vazoları isterseniz sehpa üzerinde isterseniz de tv ünitelerinin üzerinde kullanabilirsiniz. Modern salon dekorasyonunda seramik vazo rengi olarak beyazı tercih edebilirsiniz. Şeffaf cam vazolarda bu dekorasyona uyum sağlayacaktır. Duvara monte edilen raflara da vazolarınızı koyabilirsiniz.

Salon aksesuarları

Şamdanlar, Mumlar ve Oda Kokuları

Mumlar modern salon dekorasyonunda eve sıcak ve samimi bir hava katar. Şık şamdanlar ve mumlar ile modern salon dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. Odanızın rengine uyum sağlayacak renklerde mum ve şamdanlar tercih edebilirsiniz. Ayrıca oda kokuları da modern salon süs eşyaları içerisinde en çok kullanılan ürünlerdendir. Yaşam alanınıza hem hoş bir koku hem şık bir tasarım sağlar. Ayrıca bunların yanı sıra şık tasarım tütsü modellerini de modern salon dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Salon aksesuarları

Modern Yumuşak Dokulu Tekstil Ürünleri

Modern salon aksesuarlarında tekstil ürünleri de sıkça kullanılmaktadır. Minimal çizgi ve desenlere sahip yastık kılıfları, masa örtüleri ya da tv battaniyeleri bu dekorasyon için sevilerek tercih edilmektedir. Özellikle kış aylarında yumuşak battaniyeler ile salonunuza sıcaklık ve konfor katabilirsiniz. Oturma alanları içinde kullanacağınız minderler de odanın genel tasarımına yumuşak ve samimi bir dokunuş katar.

Salon aksesuarları

Modern salon süs eşyaları ve aksesuarları ile ev dekorasyonunuza farklı bir hava katmak çok kolay. Evin iç mekanlarını özelleştirmek için kullanılan bu aksesuarlar ve süsler ile istediğiniz şekilde bir salon elde edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı kişiselleştirmek için de iyi bir seçenek. Doğru seçilen süs eşyaları ile yaşam alanınızın atmosferini güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda fonksiyonel ve estetik açıdan da sizi mutlu edecek bir tasarım olacaktır.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu