Mobilya

Yatak Odanıza Şıklık Katacak Sürgülü Dolap Modelleri

Ev dekorasyonlarında depolama alanı olarak ilk akla gelen dolaplardır. Yatak odası içinde sürgülü dolap modelleri son yıllarda en çok tercih edilen depolama alanlarından biridir. Kıyafetler, yorganlar, nevresim takımları gibi birçok şeyi içerisine koyabiliriz. Hem fonksiyonel hem de estetik açıdan odaya bütünlük sağlar. Ayrıca açılan dolap kapakları olmadığı için de küçük alanlarda kullanım kolaylığı sağlar.

Sürgülü Dolap Modelleri

Yatak odalarında kullanılan en önemli mobilyalardan biri ola gardroplar, odanın estetik açıdan düzenli durmasını da sağlar. Son yıllarda yatak odalarının küçük tasarlanmasından kaynaklı olarak sürgülü dolap modelleri çok sık kullanılmaktadır. Her yatak odası dekorasyonuna uygun şekilde tasarlanmaktadır. Aynı zamanda çocuk ve genç odası içinde istediğiniz modelleri kolayca bulabilirsiniz. Gelin birlikte bu modelleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

Sürgülü Dolap Modelleri Nelerdir?

Yatak odalarına pratik kullanım ve estetik görüntü katmak için sürgülü modeller son yıllarda çok dikkat çekiyor. Odanızın büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre uygun bir sürgülü dolap bulabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullandığınız her tarz için de sürgülü modeller mevcuttur. Bakalım bu modeller nelerdir?

Sürgülü Dolap Modelleri

Modern ve Minimalist Tarzda Sürgülü Dolaplar

Ev dekorasyonunda düz ve sade hatları sevenler için modern sürgülü dolap ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Genellikle tek renk, desensiz ve mat görünümlü dolaplar bu tarz dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Yatak odalarına ferah ve modern bir hava katar. Çoğu zaman renk olarak odanın duvar rengi ile aynı renk tercih edilerek şık bir bütünlük sağlanır.

Sürgülü Dolap Modelleri

Ayna Detaylı Sürgülü Gardrop Modelleri

Şık ve klasik yatak odası dekorasyonlarında sevilerek kullanılan gardroplardan biri de ayna detaylı olanlardır. Bu tarz dolaplar yatak odalarına ferahlık ve genişlikte sağlar. Gardropların bir veya birden fazla kapağında tasarlanan ayna detayı sayesinde aydınlık bir görünüm oluşur. Küçük yatak odaları için en ideal seçimlerden biridir. Ayrıca odanızda ekstra ayna kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Şık detayları ile de dekorasyonunuza uyum sağlayacaktır.

Sürgülü Dolap Modelleri

Ahşap Detaylar İle Tasarlanmış Sürgülü Dolaplar

Ahşap detaylı sürgülü modeller genellikle rustik ve iskandinav ev dekorasyonlarında tercih edilmektedir. Ahşabın sıcak ve samimi dokusu sayesinde yatak odalarına hoş bir hava katar. Dinlendirici bir atmosfer için bu modeller sevilerek kullanılmaktadır. Aynı zamanda bebek odaları içinde sürgülü modellerinin biraz daha küçük versiyonları sıkça tercih edilmektedir. Beyaz ya da bej renkleri ile detaylandırılmış ahşap dolaplar da çok şık durmaktadır.

Sürgülü Dolap Modelleri

Cam Detaylı Sürgülü Gardroplar

Modern ve şık bir görünüm için son yılların vazgeçilmezi cam detaylı sürgülü dolaplardır. Bu tarz dolap modellerinin içerisine led ışıklar eklenerek daha da şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Aynalı gardroplarda olduğu gibi bu modellerde de yatak odanız daha ferah gözükecektir. Birden fazla cam rengi mevcut olduğu için dolap renginize ve odanın rengine en uygun olan camı seçebilirsiniz. Genellikle antrasit, siyaha yakın bir renk kullanılmaktadır.

Sürgülü Dolap Modelleri

Renkli ve Desenli Sürgülü Gardroplar

Renklerle oynamayı seven, ev dekorasyonunda bohem tarzı benimseyenler için renkli ve desenli gardroplar önerilmektedir. Odanıza hareketlilik ve canlılık katmak için aynı zamanda düzenli bir görüntü için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Parlak renkler veya desenli kaplamalar ile odanın havasını değiştirebilirsiniz. Renk ve desen açısından yoğunluk olacağı için genellikle büyük yatak odalarında kullanılmasını tavsiye diyoruz. Genç ve çocuk odaları içinde uygun olan modellerden biridir.

Sürgülü Dolap Modelleri

Sürgülü Dolap Rayı Hakkında Bilgiler

Sürgülü dolap rayı, dolapların açılıp kapanmasını sağlayan önemli bir bileşendir. Dolap kapaklarını rahatça hareket ettirebilmek için ihtiyaç duyulmaktadır. Sürgülü dolap raylarının çeşitleri tipleri vardır. Gelin bu tipleri birlikte inceleyelim.

Tek Parça Sürgülü Dolap Rayı

En basit ve en yaygın dolap rayı çeşitlerinden biridir. Bu raylarda malzeme olarak genellikle metal ve plastik malzemeler kullanılmaktadır. Dolap kapakları, bu ray üzerinde tek bir yüzey boyunca hareket eder. Uygun maliyetli raylardan biridir. Kolay montaj yapılır.

Sürgülü Dolap Modelleri

Çift Parça Sürgülü Dolap Rayı

Çift parça sürgülü dolap rayları daha fazla ağırlık taşıma kapasitesine sahiptirler. Daha pürüzsüz hareket sağlayabildikleri için de sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca dolap kapaklarının daha kolay açılmasını ve ağırlığı iyi bir şekilde taşıyabilmesini sağlar.

Ayarlanabilir Dolap Rayları

Kullanıcının ihtiyacına göre boyutlandırılır. Bu tür raylar dolap kapaklarının yüksekliğini ve konumunu kolayca ayarlayabilir. Farklı eşyaları saklayabilmek adına da kolaylık sağlar. Ayarlanabilir sürgülü dolap rayı, dolapların kullanımını optimize eder ve depolama alanını verimli bir şekilde kullanmanıza sağlar.

Sürgülü Dolap Modelleri

 

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu