Duvar Boyası Renkleri

Antrasit Renk Nedir? Antrasit Gri Boya Dekorasyon Örnekleri

Antrasit renk hakkında merak edilenler ve antrasit gri boya ile yapılan dekorasyon örnekleri ile daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Antrasit gri rengi, yaygın olarak koyu gri veya siyah renk olarak kabul edilir. Ancak hiç de öyle değildir. Antrasit her ne kadar siyah renge yakın bir renk olsa da siyah değildir. Dikkatli bir şekilde bakıldığı zaman daha yumuşak bir renk olduğu anlaşılmaktadır. Peki antrasit renk nedir? Bu sorunun cevabını ve antrasit gri rengi ile oluşturulan kombinleri inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Antrasit Renk Nedir?

Antrasit, siyah renge yakın ama siyah olmayan koyu gridir. Siyah renge çok benzediği için çoğu kişi tarafından siyah renk olarak bilinir, fakat siyah renge göre daha yumuşaktır. Metalik bir parlaklığa sahip olan bir kayadan adını alan Antrasit gri rengi son zamanlarda iç ve dış tasarımlarda sıklıkla karşılaşmış olduğumuz bir renktir.

Antrasit gri, mobilya, ev dekorasyonu ve duvar boyası olarak tercih edilen bir renktir. Neredeyse siyah renk ile aynı olan fakat, siyaha nazaran yumuşak görünen antrasit gri renk hem iç tasarım hemde dış tasarımda sıklıkla kullanılan bir renktir. Günümüzde pek çok kişi tarafından bilinmeyen ve son zamanlarda gittikçe trend haline gelen antrasit rengi özellikle de iç mimarların ilgisini çekmiş durumda. Siyaha yakın koyu gri renk olan antrasit renginin diğer renklerle uyumu dekorasyon düşkünlerinin gün geçtikçe ilgisini çekiyor.

Antrasit Renk Tonları

Bazı insanlar antrasit renk ile siyah rengini karıştırırlar. Ancak yakından baktığınız zaman antrasit renk tonları belirgin bir şekilde farklılığını gösterecektir. Antrasit gri renge yakın, daha koyu ve mattır. Antrasit renginin artan popülaritesi, bu rengin bir çok alanda kullanılmasına neden olmuştur. İç ve dış cephe tasarımları, mobilya ve dekorasyonlarda sıklıkla karşımıza çıkmasına neden olmuştur.

Koyu Antrasit Renk

Koyu antrasit rengi, siyah tonlarına daha fazla yakın olduğundan dolayı siyah ile sıklıkla karıştırılır. Ancak yeşili mavi, kırmızı gibi renklerin koyu şekilde görüntülenmesi de siyah rengi ile karıştırılabilir. Dikkatli bakıldığı zaman antrasit renginin farkı ortaya çıkar. Koyu gri rengi ile iç ve dış dekorasyonlara ilgi gün çektikçe artıyor.

Açık Antrasit Renk

Son zamanlarda açık antrasit rengi ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılmaya başlandı. Trend bir renk haline gelen açık antrasit renk koyu gri rengi anımsatır. Koyu antrasit renge göre daha açıktır ve siyah ile ayrımı daha kolaydır. Özellikle de duvar boyası olarak kullanmak için araştırma yapanlar gönül rahatlığı ile bu rengi tercih edebilirler.

Antrasit Gri Boya Renkleri

Ev iç cephe duvar boyası olarak Antrasit renk boyanın her geçen gün kullanımının arttığını söyleyebiliriz. Antrasit rengin bir çok farklı tonları bulunuyor. Bu tonlardan hangisini beğenirseniz satın alarak evinizin iç cephesini antrasit boya ile boyayabilirsiniz. Antrasit koyu bir renk olduğundan dolayı, uygulama yapmadan önce evinizin yeterince aydınlanıp aydınlanmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü koyu bir renk olduğu için içerideki ışık, beyaz duvarlardaki gibi görünmeyecektir.

Ülkemizde boya satışı yapan bir çok firmanın kataloğunda antrasit renk tonlarında boyalar bulunmaktadır. Boya firmaları bu boyalara antrasit ismini vermese de, boyaların tonları antrasit tonlarındadır. Şimdi sizlere bir kaç antrasit renk tonunu paylaşalım.

Marshall Antrasit Gri Boyalar

Marshall boya markasının antrasit adında boya tonları olmasa da, antrasit renk tonlarında boyaları bulunuyor. Marshall antrasit gri renk tonlarındaki boyalarını kodlarıyla sizlerle paylaşıyoruz. Gelin antrasit gri tonlarında boyaları birlikte inceleyelim…

Soft Maviler kategorisinde yer alan S9.20.21, Natürel kategorisinde yer alan DN.00.11, 30BB 05/022, SN.01.18, ON.00.18, SN.02.28, Soft Toprak kategorisinde yer alan CN.01.23 kodları Antrasit renklerdendir.

Dyo Antrasit Boya Tonları

DYO boya markasının antrasit adında boya tonları yoktur. Ancak DYO antrasit gri renk tonlarındaki boyalarını kodlarıyla sizler için yayınlıyoruz. Antrasit gri tonlarında boyaları kodları ile birlikte aşağıdan inceleyebilirsiniz.

İç cephe renklerinde Gri/Beyaz kategorisinde bulunan 9064 – DEMİRDAĞI renk kodu antrasit renktir.

Polisan Antrasit Gri Boyalar

Polisan boya markasının Grinin 20 Tonu alanında antrasit gri boyalar bulunuyor.

Polisan, güçlü, zinde, huzur isimli boyaları antrasit boya tonlarındadır. Bu boyaları inceleyerek beğendiğinizi evinizin iç cephesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Filli Boya Antrasit Rengi

Filli boya markasının iç cephe boyaları kategorisindeki Gri renk alanında bulunan, Andezit 65 boya kodu açık antrasit boya tonlarındadır. Daha iyi karar verebilmek için renkleri incelemenizi tavsiye ederiz.

İç Cephede Neden Antrasit Rengi Kullanılır?

İç cephede duvar boyası olarak kullanılan antrasit gri rengi, son zamanlarda daha fazla ilgi görmeye başladı. Aşağıdaki nedenleri okuduktan sonra sizde antrasit gri tonlarında renkleri kendi evinizde kullanmaya ikna olacaksınız:

 • Antrasit rengi rahatlatıcı bir etki yaratır: Antrasit gri tonları, uygun bir şekilde duvarlara uygulandığı taktirde, odalara sakinleştirici bir hava katar.
 • Mükemmel Kombinasyon: Duvar boyası olarak antrasit gri tonlarında renklerin kullanılması, evinizin dekorasyonuna uyum da sağlayacaktır. Evinizde bulunan mobilyalar ve dekorasyon ürünleri bu renk ile uyum içerisinde olacak.
 • Parlak Renkler İle Daha Güzel Bir Dekor: Antrasit ile birlikte kullanılan parlak renkteki dekorasyonlar, sizi memnun edecek

Duvar boyası olarak antrasit gri renkte boya kullanırsanız, gerçekten muhteşem bir mekan elde edebilirsiniz.

Eviniz için yüzlerce gri duvar boyası tonları arasından https://guzeloldu.com/duvarda-tercih-edilebilecek-gri-tonlari/ dilediğinizi inceleyebilirsiniz. Gri rengin evinize katacağı zerafetti duvarlarınızda yansıtabilirsiniz. Son zamanların popüler rengi yaşam alanlarınızda göz alıcı bir etki oluşturacaktır.

Antrasit Gri Hangi Renklerle Uyumludur? 

Antrasit gri rengi bir çok renk ve tonla uyumludur. Ancak bazı renk tonları varki antrasit gri ile birleştiği zaman adeta büyüleyici oluyor. Antrasit gri ile oluşturulan dekorasyon kombinlerine bir göz atalım.

 • Beyaz
 • Kahverengi
 • Sarı
 • Yeşil
 • Koyu Kırmızı
 • Lacivert

Beyaz

Antrasit gri renk tonunu hangi renk ile kombinleyeceğinizi düşünüyorsanız, beyaz harika bir fikir olacaktır. Antrasit renge boyanmış olan duvarların altında bulunan beyaz kanepeler hiç sıkıcı görünmeyecek.

Kahverengi

Bir çok kişi antrasit rengi ile kahverengi tonlarında olan dekorasyondan korkuyor. Ancak bu konuda görmeden yorum yapmak bence daha kötü. Çünkü antrasit ve kahverengi uyumu gerçekten büyüleyici oluyor. Fikir almak için aşağıdaki fotoğrafları inceleyebilir ve uyumu kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Sarı

Antrasit gri renk ile sarı tonları mükemmel bir görüntü sağlayarak ortama pozitiflik katıyor. İster koyu sarı, isterseniz de açık sarı tonları ile antrasit renkteki duvarlar için bir dekor yapabilirsiniz. Özellikle de oturma odaları ve mutfaklarda bu renklerin kombini harika oluyor.

Yeşil

Antrasit gri tonları ile yeşil tonları tam bir uyum içindedir. Ortamı ferahlatmak ve büyüleyici bir hava katmak için bu renklerin kombinasyonu kullanılabilir. Henüz evinizin duvarını boyamak için karar veremediyseniz Antrasit tonlarını kullanabilirsiniz. Modern iç cephe dekorasyonu için aşağıdaki görseller size yardımcı olacaktır.

Koyu Kırmızı

Büyüleyici bir görünüm için antrasit ile kırmızıyı kombinleleyebilirsiniz. Özellikle oturma odaları ve mutfaklarda bu iki renk kombini uyumlu olacaktır. Odaya bir kaç renk katarak kırmızının baskınlığını azaltıp ortaya harika bir dekorasyon koyabilirsiniz. Aşağıdaki resimler kırmızı ve antrasit uyumunu sizlere fazlasıyla göstermiş olacak.

Lacivert

Daha modern bir görünüm için antrasit ve lacivert kombinasyonu mükemmel bir fikir. Şık bir atmosfer taratmak için bu iki rengin eşsiz uyumunu kullanabilirsiniz.

İç Cephe ve Ev Dekorasyonunda Antrasit Gri Rengi İle Oluşturulan Dekorasyonlar

Antrasit renginin büyüleyici olması ve çok yönlülüğü, modern tasarımlarda kullanılmasını sağlıyor. Aşağıda antrasit renk ile oluşturulan iç mekan tasarımları bulunuyor.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Son ev dekorasyonumda antrasit rengini kullanmaya karar verdim ve sonuçtan çok memnun kaldım.

 2. Evimin çeşitli bölgelerinde antrasit rengini kullanarak, mekanlara derinlik ve şıklık katmayı başardım.

 3. Antrasit renginin estetik etkisini sevdim ve evimi daha şık ve modern hale getirdiğine inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu