Duvar Boyası Renkleri

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Boya Renkleri Önerisi 2024

Dış cephe boya renkleri, ev dekorasyonun en önemli bir parçasıdır. En çok tercih edilen dış cephe boyaları arasında gri, kiremit kırmızısı, beyaz, krem ve şampanya rengi geliyor. Dış cephe duvarına uygulanabilecek renkleri listeledik.

Evinizin dış cephesini boyayacağınız zaman, doğru kararı verebilmeniz için en çok tercih edilen dış cephe boya renklerini paylaşıyoruz. Kirli beyaz, gri ve şampanya rengi gibi renkler hakkında sizlere ayrıntılı fikirler vereceğiz. Ev dış cephesi için yanlış boya rengi seçmenin pişmanlığını yaşamamanız için bu listeye göz atabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Boya Renkleri 2024

Yeni ev yapanlar veya evini yenilemek isteyenlerin ilgilendiren konulardan biri de dış cephe boyasıdır. Dış cephe boyası rengini seçmek iç cephe boyasını seçmekten daha zordur. Çünkü dış cepheye uygulanan boya rengi uzun yıllar boyunca aynı kalacaktır. İç cepheye uygulanan boya, dış cepheye göre daha kolay değiştirilebilmektedir.

İnsanlar genellikle dış cephe boyasına karar verirken etrafında bulunan evlerin renklerini dikkate alırlar. Farklı renk arayışında olanlar ise dış cephe boya renkleri arayışına girerler. Hoşunuza gidecek olan dış cephe boya modellerini sizler için bir araya toplayarak paylaştık.

En çok tercih edilen dış cephe boya renkleri;

  • Kiremit Kırmızısı
  • Kirli Beyaz
  • Somon
  • Krem
  • Pudra Şekeri
  • Antrasit Gri
  • Şampanya
  • Safran
  • Gri

Yapmış olduğumuz araştırmalara göre insanlar dış cephe boyası olarak genellikle beyaz ve tonları, gri, krem ve bej benzeri renkleri tercih ediyor.

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış cephe boya renkleri ana ve ara renklerden oluşmaktadır. Kahverengi, Kırmızı, Sarı, Yeşil gibi renkler ana renklerdir. Bu renklerin karıştırılmasıyla ortaya çıkan pudra, krem, kirli beyaz gibi renkler ise ara renklerdir. Dış cephe boyası olarak hem ana hemde ara renkler kullanılabilmektedir.

Dış cephe boyası renkleri ile fikir edinebilmeniz için sizlere farklı farklı ev fotoğrafları yayınladık. Ev resimlerini inceleyerek hangi renkleri sevdiğinizi veya sevmediğinizi belirleyebilirsiniz. Tek katlı, 2 katlı, 3 katlı, müstakil ev ve Villa için trend olan dış cephe boyalarını ve inceleyebilirsiniz.

Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Evinizin dış cephesini ister peri masallarındaki gibi, isterseniz de tarihi görünüme sahip bir dış cephe olarak boyayabilirsiniz. Evin dış görünümünü modern bir görüntüye kavuşturmak istiyorsanız en çok tercih edilen dış cephe boyası renkleri ile harika bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Eviniz tek katlı ve dış cephe için doğru boya renklerini seçmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Aşağıdaki tek katlı ev dış cephe boya renkleri fotoğraflarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiz.

Beyaz / Gri

Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Tek katlı evinizin dış cephesi için açık renk bakıyorsanız beyaz renk tercihiniz olabilir. Fildişi, pudra beyazı, kemik beyazı gibi beyaz tonlarını da tercih edebilirsiniz. Beyaz rengi ve gri ile ortaya harika bir dış cephe görüntüsü çıkarabilirsiniz. Yukarıdaki resimde görüntülenen evin dış cephesinde beyaz ile koyu gri renk kullanılmıştır.

Kahverengi

Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Evinizin görüntüsünü ortaya koymak için, dış cephe renginin gerçekten uyumlu bir renk olması gerekmektedir. Dış cephe için hem klasik hemde modern bir görüntü sağlamak istiyorsanız koyu tonları tercih edebilirsiniz. Evin dış cephesi için koyu renk tercih edecek olanlar kahverengi tonlarını tercih edebilirler.

Açık Gri

Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Gri rengin bir çok tonda ara renkleri bulunmaktadır. Açık gri rengin dekorasyonda önemli yeri vardır. Daha cesur ve estetik bir renk arıyorsanız evinizin dış cephe boyası için açık gri renkteki boyalardan tercih edebilirsiniz.

Bej / Beyaz

Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Bej ve Beyaz renklerin bir araya gelmesiyle oluşan dış cephe görüntüsü. Bej renk iç tasarımlarda kullanıldığı gibi evlerin dış cephesinde de mükemmel uyum sağlıyor. Bej renk ile hem koyu hemde açık renkleri kullanabilirsiniz.

Pudra

Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Pudra tonlarındaki renkleri evinizin hem iç cephesinde hemde dış cephesinde tercih edebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi taşların üzerinde pudra renki harika görünmüş.

İç Cephe Boya Renkleri

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Evinizin dış cephe renkleri, evin görünümündeki hislerde önemli rol oynamaktadır. Dış cephe boyası ile birlikte kaplamalar, kapılar ve diğer hususlarda dekorasyonun bir parçasıdır. Müstakil ev dış cephe boya renkleri fotoğraflarını inceleyerek bahçenizdeki veya köydeki evinizin dış cephe boyası için karar verebilirsiniz.

Lila

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Müstakil evde kullanılan lila rengin beyaz ve gri ile uyumunu görebiliyor musunuz. Ayrıca etraftaki yeşilliklerin arasında adeta ben buradayım demiş. Dış cephe boyası için farklı renk arayanlar Lila rengi tercih edebilir.

Gri

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Gri renk, heyecan verici özelliğe sahip bir renktir. Resimde görüldüğü gibi beyaz pencere pervazları ile uyumu muhteşem! Eğer bahçede yeni bir ev yapacaksanız veya olan evinizin dış cephesini boyayacaksanız Gri renk tonunu deneyebilirsiniz.

Bakır Kahverengi

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Bakır renk kahverenginin bir tonudur. Bakır renk ile beyaz uyumu müstakil ev dış cephesinde oldukça başarılı. Koyu renk taraftarıysanız evinizin dış cephesinde kahverengi tonlarından boyalara göz atabilirsiniz.

Beyaz / Krem

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Beyaz ve Krem renkleri hemen hemen bir çok evde kullanılan ve en çok tercih edilen dış boyası renklerindendir. Müstakil evin dış cephesinde de beyaz ve krem tonlarından faydalanarak ortaya harika bir görüntü çıkarabilirsiniz.

2 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

Haki

2 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

Pudra

2 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

Kahverengi

2 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

Beyaz / Antrasit / Açık Kahverengi

2 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

Çok Açık Yeşil

2 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

3 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

3 katlı ev için dış cephe boya renkleri görsellerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Beyaz

3 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri

3 katlı evlerinde dış cephe boyalarında sıklıkla karşılaştığımız renk beyaz.

Kahverengi / Beyaz

3 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boyaları

Koyu kahverengi ve beyaz rengin renk uyumunu bu binada görebilirsiniz.

Kahverengi / Gri

3 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Modelleri

Açık kahverengi ve gri renklerinin kullanılması ile ortaya çıkan harika bir görsel. Dış cephe boyası olarak açık kahverengi ve gri renkler kullanılmıştır.

Kahverengi / Beyaz / Bej

3 Katlı Ev İçin Dış Cephe Boya Örnekleri

Bu binada 3 farklı renk birden kullanılmıştır. Kahverengi, bej ve beyaz rengi bir uyum içerisinde.

Kahverengi / Yeşil

3 Katlı Ev Dış Cephe Boya Modelleri

Eğer yapacağınız 3 katlı ev müstakil olacak ise kahverengi ve yeşil renkler tercih edilebilir.

Mavi Tonu

3 Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Açık renk aryanlar mavinin açık renk tonlarına bakabilirler. Tek renk veya bir koyu bir açık renk ile dış cephe boyanabilir.

Villa Dış Cephe Boya Renkleri

Villa denilince akla ilk olarak beyaz renk geliyor. Ancak villanın dış cephesi için tek renk boya kullanmak yerine iki veya daha fazla renk tonu kullanabilirsiniz. Villanın tasarımına uygun olarak villa renkleri tercih edebilirsiniz. Villa dış cephe boya renkleri listesindeki gerçek evlerin görsellerini inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Profesyonel tasarımcılar tarafından hazırlanan villa dış cephe boya renklerine görsellerden bakabilirsiniz.

Villa Dış Cephe Boya Renkleri

Açık ve koyu gri renk ile tasarlanmış 2 katlı villa.

villa renkleri

Villalarda beyaz renk kadar bej rengi de sıklıkla tercih ediliyor. Sadeliği sevenler bu rengi tercih edebilirler.

villa dış cephe renkleri

Villaya biraz renk katmak isteyenler beyaz-lacivert gibi renkleri tercih edebilir. Beyaz renk ile kullanılacak olan bir koyu renk harika görünecektir.

villa dış cephe boyaları

Villa dış cephe renkleri olarak en çok kullan renk beyaz renktir.

villa boya renkleri

Yine bir beyaz renk ile dış cephesi boyanan villa. Beyaz rengin ne kadar estetik göründüğünü görebiliyorsunuz değil mi?

villa dış cephe boya modelleri

Krem rengi villanın dış cephesi için kullanacağınız bir renk olabilir. Yukarıdaki 2 katlı villa görselindeki renk uyumuna bakabilirsiniz.

villa dış cephe boya örnekleri

Renkli bir villa arayanlar görseldeki gibi sarı beyaz, yeşil beyaz vb. renkleri dış cephe boyası olarak kullanabilir.

villa dış cephe boya görseli

Tekne mavisi rengi villa için tek renk olarak kullanılmış. Tek koyu renk arıyorsanız bu renk aradığınız renk olabilir.

Apartman ve Bina Dış Cephe Boya Modelleri

Dış cephe tasarımlarına son zamanlarda daha büyük önem verildiğini hepimiz görüyoruz. Bir apartmanı ve binayı ön plana çıkaran şey dış cephesidir. Renk kombinasyonları ile oluşturulan dış cephe tasarımları ilgi çekiyor. Özellikle renk konusunda karar veremeyenler dış cephede kullanılabilecek renklerin araştırmasını yapıyor. Onlar için apartman dış cephe boya örnekleri yayınlıyoruz.

apartman boya renkleri

Apartman dış cephe modelleri görsellerine göz attığımız zaman genellikle bir çoğunda beyaz rengi görüyoruz.

apartman dış cephe boya modelleri

Apartman boya renkleri denilince akla ilk gelen renklerden biri de antrasit gri rengidir. Son zamanlarda dikkat ederseniz sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı bu renk. Antrasit gri ne derseniz siyaha yakın ama siyah değil diyebiliriz.

apartman dış cephe modelleri

Sadece antrasit gri renk ile boyanan bir bina görüyorsunuz. Bina dış cephe renkleri arasında en çok kullanılan renklerden biridir.

bina dış cephe boyaları

Antrasit ile beyaz renklerin bina dış cephe renk uyumu görselde görünüyor. Ne kadar estetik görülüyor öyle değil mi?

bina dış cephe renk uyumu

Bina dış cephe boyaları her ne olursa olsun genellikle beyaz rengini görebiliyoruz. Dışarıdaki binalara baktığımız zaman çoğunlukla beyaz renk ile karşılaşıyoruz.

bina dış cephe renkleri

Binaların dış cephelerinde genellikle bir kaç farklı renk kullanılır. Binanın daha estetik görünmesi için tasarımlarda birden çok renk kullanılır.

Apartman dış cephe görselleri kale_3d_tasarim Instagram sayfasından alınmıştır. Daha fazla görsel için linke tıklayabilirsiniz.

Dış Cephe Boyası Renkleri

Boya markalarının dış cephede kullanılan boyaları bulunuyor. Yüzlerce boya rengi arasında dış cepheniz için kullanacağınız renkleri seçebilirsiniz. Şimdi sizlere bir kaç boya markasının dış cephe boya renklerini paylaşıyoruz.

Filli Boya Dış Cephe Renkleri

Filli Boya Dış Cephe Renkleri

Boya markası denilince ilk markalardan biri olan Filli Boya markasının dış cephelerde kullanılan bir çok boyası bulunuyor. Evinizin dış cephesini boyamak için boya arıyorsanız filli boya kataloğuna göz atabilirsiniz.

Filli Boya markasının dış cephe boyası olarak Kahverengi, Kırmızı, Turuncu, Sarı, Yeşil, Mavi, Gri, Bej ve Beyaz gibi ana renkleri bulunuyor. Bu ana renklerin altında ise ara renkler bulunuyor.

DYO Dış Cephe Boyaları

DYO Dış Cephe Boyaları

DYO boya markasının dış cephe boyası olarak onlarca çeşidi bulunuyor. Paris Pembesi, Açık Somon, Uzay Gri ve Pudra Şekeri en beğendiğim renklerden. Sizlerde kartelayı inceleyerek dış cephe boyası seçimi yapabilirsiniz.

Polisan Dış Cephe Boyası Renkleri

polisan dış cephe boyası renkleri

Polisan dış cephe boyaları kartelasında mutlaka hoşunuza gidecek bir boya rengi bulabilirsiniz. Evinizin dış cephesini boyamak için tercih edebileceğiniz markalardan biri olabilir. Şampanya, Kar Beyazı, Bahama Beyazı, Poyraz ve Kamelya Sarısı bizim en çok beğendiğimiz renklerden. Sizin de mutlaka beğendiğiniz bir renk olacak.

Marshall Dış Cephe Boya Renkleri

Dış cephe boyaları kartelalarına bakaran evinizin dış cephesinde hangi rengi kullanacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Marshall boya markasının Beyaz, Kırmızı, Altın, Sarı, Açık Yeşiller, Yeşiller, Okyanus Yeşilleri, Maviler, Menekşeler, Natürel, Toprak renkleri bulunuyor. Bu renklerin altında ise ara renkler bulunmaktadır. Yüzlerce renk arasından dış cephe boyası seçimini yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu