Duvar Boyası Renkleri

En Çok Tutulan Salon Boya Renkleri 2024

Salon boya renkleri, göz alıcı bir salon dekorasyonunda en önemli unsurlardan biridir. Salon dekorasyonu için duvar boyası rengi arayanlara harika fikirler.

Evlerin en çok kullanıldığı ve en önem verilen alanlarının başında salon geliyor. Bu nedenle salon dekorasyonu bir bütün olarak düşünülmelidir. Duvar boyası rengi, dekorasyonun bir parçası olarak, bir salonun görünümünü ve yansıttığı hissi tamamen değiştirebilecek önemli bir unsurdur. Salon duvarları için boyası seçimi, dekorasyonun bütünlüğünü göz önünde bulundurarak özenle yapılmalıdır. Bu seçim, salonun eksik kalan yönlerini tamamlamalı ve diğer dekoratif unsurlarla uyum içinde olmalıdır. Sıcak ve rahat bir ortam oluşturmak için, salonun duvarlarında seçilen renk, bu amaca hizmet etmeli ve diğer dekorasyon öğeleriyle eşleşmelidir.

Salonun görünümünü tamamen değiştirmek için sadece bir duvar boyası kullanmak mümkündür. Eğer mevcut renginden sıkıldıysanız, doğru boya rengini seçerek salonunuz için harika bir dönüşüm sağlayabilirsiniz. İlham almanıza yardımcı olacak en popüler salon boya renkleri arasında açık tonlar, koyu tonlar ve canlı renkler bulunmaktadır. Salonunuza sıcak bir atmosfer kazandırmak için doğru renk seçmek yeterli olacaktır. Ayrıca, karar vermekte zorlananlar için, son zamanların en popüler ve en çok satılan duvar boyası renklerini de bir araya getirdik. Bu renkler size fikir vermek ve seçiminizi yapmanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

En Popüler Salon Duvar Renkleri

BOYA MARKASI BOYA RENKLERİ
Filli Boya Lületaşı, Kırık Beyaz, Çakıllı Kum, Andezit 40
Marshall Tütsü, Deniz Kabuğu, Gelin Teli, Kum Beji
Polisan Dingin Gri, Marjinal Gri, Sakız Beyazı, Beyaz Çikolata
DYO Yeni Beliz, Alaçatı, Buz Gümüşü, Kartepe

Ülkemizde bulunan boya markaları arasından en çok tutulan 4 tane markanın en popüler renklerinden bazılarına yer verdik.

Salon Duvar Renkleri
Salon Duvar Renkleri

Salon boya renkleri sadece fikir verme amacıyla eklenmiştir. Boya markalarının boya renklerini internet siteleri üzerinden ve satış noktalarındaki kartela üzerinden incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Salon Boya Renkleri

Eviniz için salon boyası renkleri, zamansız, çağdaş ve modern dekorasyonlarınıza ilham verecek şekilde seçilebilir. Duvar boyası, salonunuzun yeni bir görünüme kavuşması için mükemmel bir yol sunar ve aynı zamanda sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Salonunuz için en çok tercih edilen duvar boyası renkleri arasında beyaz, gri ve bej tonları bulunur. Ancak daha canlı bir renk arayışındaysanız, mavinin, yeşilin, sarının ve kahverenginin soft tonları size yardımcı olacaktır.

Evlerde genellikle soft renkler tercih edilir. Aydınlık, ferah ve havadar bir görünüm elde etmek isteyenler genellikle açık renkli duvar boyalarını tercih eder. Bej, beyaz ve gri tonlarının açık renkleri oldukça popülerdir.

Gri Tonları

Gri renk tonları son zamanlarda evlerde duvar boyası olarak en çok tercih edilen renkler arasındadır. Özellikle de açık gri renkler evleri daha ferah ve zarif gösteriyor. Gri renk, dekorasyonda diğer eşyaları öne çıkarmak için harika bir renk tonudur.

ev salon boyaları gri

Evinizin daha aydınlık ve alanlarınızın daha büyük olmasını istiyorsanız salonlarınızda ve diğer odalarda gri renk duvar boyası kullanabilirsiniz.

gri salon boya renkleri

Son zamanların trend renk tonlarından olan gri, boya markaları tarafından yüzlerce farklı renk tonunda duvar boyası olarak üretiliyor. Açık gri renkler kullanıldığı alanları daha havadar hissettirir.

gri salon renkleri

Salon boya renkleri olarak açık gri renk tonları, diğer eşyalarla uyum içerisinde çalışır. Daha önce gri renk deneyiminiz yoksa mutlaka denemelisiniz.

salon boya renkleri gri

Gri renk tonları kullanıldığı alanlara sıcaklık katar. Salonlar için açık gri renk duvar boyası kullanmanız halinde doğal ışıkla aydınlanan rahatlatıcı bir alana sahip olmuş olursunuz.

salon boyaları gri

Grinin mükemmel tonunu bulabilmek için boya markalarının kartelalarında yer alan yüzlerce tonu inceleyebilirsiniz.

salon boyası gri

Gri renk her renk ile uyum içerisindedir. Eşyalarınız ister canlı, ister soft renk olsun hiç fark etmez. Gri salonun dekorasyonunu tamamlar.

salon boyası renkleri gri

Salon boya renkleri arasında son yıllarda en çok araştırılan ve uygulanan renklerden olan gri renk ile dekorasyonu tamamlanmış alanlar göz alıcı oluyor.

salon duvar boyası gri

Gri renk duvar boyası salonda kullanıldığı zaman, ortamı aydınlık göstereceği gibi büyük gösterir. Küçük bir salona sahipseniz gri duvar boyası rengi tamda size göre!

salon duvar boyası rengi gri

Salon boya renklerinde gri renk tonu her zaman ev sakinlerinin popüler renkleri listesindedir. Soğuk ve sıcak renklerle harika uyum içerisindedir.

salon renkleri gri

Doğal ışıktan tam anlamıyla faydalanmak istiyorsanız kesinlikle açık gri renk duvar boyası tercih etmelisiniz.

Önerdiğimiz gri renk tonları:

Filli Boya: Andezit Renkler

Marshall: Gelin Teli, Meteor, Bohem Gri, Grey, Kilit Taşı, Kuzey Yıldızı, Mermer Tozu, Cennet Koyu ve Füme

Polisan: Masum Gri, Sakin Gri, Dingin Gri, Marjinal Gri, Sakız Beyazı, Sabah Sisi, Engin, Sevecen, Saf

DYO: Yeni Çağıl, Beliz, Yeni Beliz, Buz Gümüşü

Beyaz Tonları

Beyaz renk hayatımızın her alanında saflığı ve temizliği yansıttığı gibi duvar boyası kullanıldığı zamanda da aynı görevi görüyor. Evlerde duvar boyası olarak en çok karşılaşılan renkler beyaz renk tonlarıdır.

ev salon boyaları beyaz

Kirli beyaz, kırık beyaz, kayısı beyazı gibi renk tonları, salon boya renkleri olarak kullanılabilecek en iyi renklerdir.

modern salon boya renkleri beyaz

Evinizde saf, temiz ve havadar bir alan oluşturmak istiyorsanız salonunuzda kesinlikle beyaz rengin tonlarını tercih etmelisiniz.

salon boya renkleri beyaz

Duvar boyası olarak beyaz rengin tek bir tonu yoktur. Yüzlerce farklı tonda duvar boyası rengi üretiliyor. Seçim yapmanız için beyaz renk tonları arasından en çok hoşunuza gideni kartela üzerinden incelemelisiniz.

salon boyaları beyaz

Beyaz denilince aklınıza saf beyaz gelmesin. Yüzlerce renk tonu olan beyaz renk son derece popüler duvar boyası renklerindendir.

salon boyası renkleri beyaz

Salon dekorasyonunun en önemli parçası olan duvar boyası, beyaz renk seçilirse alanlar daha aydınlık ve büyük görünür.

salon duvar boyası beyaz

Beyaz renk güneş ışığından tam olarak faydalanılmasına, ferah ve havadar bir alana sahip olunmasına neden olur.

salon duvar rengi beyaz

Canlı ve temiz bir renk arıyorsanız duvarlarınızda kesinlikle beyaz kullanmalısınız. Beyaz rengin uyum içerisinde olmadığı bir renk yok denilebilir.

salon duvar renkleri beyaz

Salon boya renkleri arayanların en çok araştırdığı tonlar beyaz rengin tonlarıdır. Harika bir seçim olan beyaz renk ile oluşturulan dekorasyonlar göz alıcı olur.

salon renkleri beyaz

Beyaz renk kullanıldığı alanlara modern ve canlandırıcı his verir. Sizde değişikliğe duvar boyası ile başlayabilirsiniz.

Önerilen beyaz renk tonları:

Filli Boya: İpeksi, Aydan, Kum Beyazı, Lületaşı, Karbeyaz, Aki, Kayısı Beyazı

Marshall: White, Dantel, Tütsü, Şifon

Polisan: Yeni Kuğu, Yeni Nergis, Beyaz Çikolata, Yeni Bambu, Yeni Nil, Beyaz Kum, Yeni Papatya

DYO: Salda Kumu

Bej Tonları

Bej rengin onlarca farklı renkte duvar boyası bulunuyor. Boya markalarının en popüler renklerine baktığımız zaman bej tonları her zaman ilk sıradaki yerini alıyor.

ev salon boyaları bej

Bej rengine karar verirken, salonun şekli ve boyutuna dikkat etmelisiniz. Küçük bir salona sahipseniz açık bej renkleri daha uygun olacaktır.

modern salon boyası renkleri bej

Eğer salonun daha aydınlık ve ferah görünmesini istiyorsanız duvar boyası olarak kesinlikle kullanmanız gereken açık bej tonlarıdır.

salon boya renkleri bej

En çok kullanılan salon boya renkleri arasında olan bej rengin tercih edilmesindeki en büyük neden doğayı evin içerisinde hissetmektir.

salon boyaları bej

Açık bej renk salona yumuşak ve narin bir his verir. Bir çok renkle uyum içerisinde çalışarak dekorasyonunun tamamlayıcısı olarak görev alır.

salon boyası bej

Bej rengi, alanlarda heyecan verici his uyandırır. Dekorasyonu daha modern hale getirmek isteyenler tarafından tercih edilen en iyi nötr renklerden biridir.

salon boyası renkleri bej

Bej rengi tamamen rahat ve vintage hissettiren rustik bir ortam oluşturulmasına yardımcı olur. Popüler bir renk olmasının en büyük nedeni diğer renkteki eşyalar ile rahat uyum sağlamasıdır.

salon duvar boyası bej

Bej, cesur renklerle uyum içerisinde çalışarak dekorasyonu daha modern hale getirir. Yeşil, mavi, kahverengi veya kırmızı fark etmez, her rengi sever.

salon duvar renkleri bej

Bej rengi ile boyanmış olan bir salon modern ve sakin görünür. Bej alanları ferah gösteren nadir renklerden biridir.

salon renkleri bej

Havadar, ferah, sakin ve zarif bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız kesinlikle bej rengini göz ardı etmemelisiniz.

Önerilen bej rengi tonları:

Filli Boya: Bej rengi, Çakıllı Kum, Kumru, Kum Taşı, Sis Bulutu, Dolu

Marshall: Lokum, Çakıl Taşı, Keçe, Keten Tohumu, Fildişi

Polisan: Masum Beyaz, Yalın Beyaz, Sahra Beji, Doğal Toprak, Karizmatik Krem, Tatlı Şampanya, İstanbul Beji, Sade Beji Kumsal Beji, Karizmatik Bej, Işık Sarısı, Buz Beyazı

DYO: Kumsal, Meltem, Alaçatı, Belce Beji, Paspas Otu

Salon İçin Duvar Boyası Renkleri ile Dekorasyon Örnekleri

Salon için duvar boyası arayanlar kırmızı, yeşil, mavi, kahverengi gibi canlı renkleri tercih edebilirler. Ayrıca bu renklerin soft renkleri daha açık olduğu için, açık renklerde tercih edebilirsiniz. Salon boya renkleri arayanlara fikir verecek harika dekorasyonlar.

salon boya renkleri kahverengi

Evinizi ferah ve huzurlu hissettirmek için salonlarınızda açık tonlarda duvar boyası kullanabilirsiniz. Beyaz ve bej tonları alanlarınızda sakinlik ve ferahlık hissini yansıtır.

salon boya renkleri mavi

Tercih edeceğiniz duvar boyası renginin dekorasyonunuzla uyumlu olması gerekir. Halı, mobilyalar ve perdelerle uyum içerisinde çalışan bir duvar boyası mükemmelliği sağlayacaktır.

salon boya renkleri sarı

Canlı renkleri kullanmaktan korkmayın. Soft sarı, pembe, yeşil ve mavi gibi renkler alanları daha canlı gösterir ve hareketlilik katar.

salon boya renkleri yeşil

Eğer yeterince güneş ışığı alan ve büyük bir salonunuz varsa koyu tonlar ideal bir seçim olacaktır. Cesur dekorasyonlara imza atmak istiyorsanız yeşil, mavi, kahverengi gibi koyu ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

salon boyaları mavi
salon boyaları yeşil
salon duvar boyası yeşil
salon duvar renkleri yeşil
salon renkleri mavi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu