Duvar Boyası Renkleri

Türkiye’deki En İyi 9 Boya Markaları 2023

En iyi boya markaları listesi ile iç cephe ve dış cephe için duvar boyası üretimi yapan markaları öğrenebilirsiniz. Listede Türkiye’deki en iyi 9 boya markası firması bulunuyor.

En iyi boya markalarını merak mı ediyorsunuz? Eviniz için en iyisini istiyorsanız, doğru kararı vermek zorlu bir süreç olabilir. Ancak boya üreticileri hayal bile edilemeyen şekilde özel boyalar üretmeye başladılar. Hayal ettiğiniz projeyi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için en iyi boya markası listesi hazırladık. Her bir boya markası hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

En İyi Boya Markaları

Bir evin dekorasyonunu yenilemenin en kolay yolu duvarları boyamaktan geçer. İster aynı renk ister yeni bir renk olsun, duvarların boyanması alanlara yeni bir görüntü hissi verir. Evinizi boyamaya karar verdiniz ancak boyayı hangi markadan alacağınıza karar veremiyorsanız sizler için bir rehber hazırladık. Bu rehberde ülkemizde uzun yıllardır boya sektöründe hizmet veren 9 boya markası bulunuyor. Bu boya markalarının geçmişine, ne ürettiğine ve en çok tutulan renklerine dair ipuçları paylaştık.

Ülkemizde bilinen boya markaları şöyle sıralanabilir:

 • Marshall
 • Polisan
 • Filli Boya
 • DYO
 • Permolit Boya
 • Jotun
 • San Deco
 • Casati Boya
 • Fawori

En İyi 9 İç Cephe Boya Markası

Duvar boyamak zaman alan bir iş olduğu için kalitesiz boya kullanımından kaynaklanan sorunlar sinir bozucu hale gelir. Mükemmel kapatıcılık özelliği olan, pürüzsüz yüzeyler yaratan ve yüksek kaliteye sahip boya markalarının üretmiş olduğu duvar boyaları bu konuda size yardım olacak. İşte en iyi boya markaları:

Marshall

marshall boya en iyi boya markası

Marshall Boya, dünyanın en büyük boya markalarından biridir ve Türkiye’de 1954 yılından beri kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. İç cephe ve dış cephe boya renkleri konusunda bilinirliği yüksektir. Alanları renklendirmek için yüzlerce farklı tonda duvar boyası üretimi yapmaktadır ve kaliteli ürünleri ile öne çıkmaktadır. Hem dünyada hem de Türkiye’de en tanınmış boya markalarından biri olan Marshall Boya, geniş renk kartelası ile boya arayanlara geniş bir seçenek sunmaktadır. Marshall, birçok kişi tarafından en iyi cephe boya markası olarak kabul edilmektedir.

İç cephe boyaları kategorisinde rahat uygulama, silinebilirlik, yüzey hatlarını gizleme, lekeleri gizleme, düşük koku ve leke dayanıklılığı gibi özelliklerle ön plana çıkmaktadır. Kapı boyası, duvar boyası, tavan boyası, vernik ve astar gibi çeşitli boya ürünleri de Marshall tarafından üretilmektedir.

Marshall boya markasının bazı popüler boya renkleri arasında Gelin Teli, Deniz Kabuğu, Tütsü Rengi, Bej Tonları ve Çakıl Taşı rengi bulunur. İç cephe boya rengi arıyorsanız bu renk tonlarını incelemenizi öneririz.

Marshall boya renklerini şuradan incelebilirsiniz.

Polisan

polisan en iyi boya markaları

Polisan, 1985 yılında boya üretimine başlayarak sektördeki yerini almıştır. İç cephe ve dış cephe boyaları, ısı ve su yalıtım sistemleri, endüstriyel boyalar, astarlar ve mobilya boyaları gibi geniş bir ürün yelpazesinde faaliyet göstermektedir. Polisan, Türkiye’nin önde gelen boya markalarından biri olup dürüstlük, güvenilirlik, yenilikçilik ve çevre duyarlılığı gibi değerleri benimseyerek hizmet vermektedir. Evinizin estetiğini yansıtacak duvar boya renklerine, Polisan markasının sunduğu yüzlerce ton arasından ulaşabilirsiniz.

Polisan markasının özellikle “Grinin 20 Tonu” renkleri çok beğeniliyor. Colorium iç cephe ve beyaz düşler koleksiyonlarında ise harika renkler var.

Popüler renkler arasında Sakız Beyazı, Dingin Gri, Marjinal Gri ve Masum Gri renkleri ön plana çıkıyor.

Polisan boya renklerini şuradan incelebilirsiniz.

Filli Boya

filli boya en iyi boya markası

Türkiye’de en çok bilinen boya markalarından biri olan Filli Boya 1988 yılında kurulmuştur. İç cephe ve dış cephe boyaları, astarlar, sprey boyalar, tavan boyaları, ahşap boyaları, fırçalar ve ısı yalıtım sistemleri gibi üretimler yapan Filli Boya şüphesiz ki ülkemizde en çok bilinen boya markalarından biridir. Nippon, Tempo ve Fawori boya markaları ile iş birliği içerisinde olan Filli Boya duvar boyası olarak yüzlerce farklı seçenek sunuyor.

Filli Boya İlham Paketi ile müşterilerine boya seçimi konusunda yardımcı oluyor. Hayal ettiğiniz renk tonunu deneme yaparak alanlarınızda nasıl görüneceğine bakmanıza yardımcı oluyor. Duvar boyası rengi için renk kartelasında karar veremediyseniz İlham Paketi ile uygulama yaparak boyanın görünümüne bakabilirsiniz.

Bu yıl trend olan Filli boya renkleri arasında Andezit renk tonları, Lületaşı, Çakıllı Kum, Kırık Beyaz, Kum Beyazı renkleri ön plana çıkıyor.

Filli Boya renklerini şuradan incelebilirsiniz.

DYO

dyo en iyi boya markası

DYO boya markasının hikayesi 1927 yılında başlıyor. 1954 yılında açılan Türkiye’nin ilk boya fabrikası ile boya sektörünün öncüsü olmayı başarmıştır. Her alanda boya üretimi yapan firma endüstriyel boyalar ve yalıtım sistemleri üretmektedir. Dekorasyonunuza sıcaklık katacak bir çok renk tonuna sahip olan DYO, her zevke hitap ediyor.

İç cephe ve dış cephe boyaları, ahşap ve metal boyalar, ahşap bakım ürünleri ve vernikler, hobi boyaları, astarlar, macunlar ve yardımcı boya malzemeleri gibi bir çok alanda üretim yapmaktadır. Geniş bayi ağı ile müşterilerinin yanında olan DYO, iz bırakmadan silinen, ışıkla kendini temizleyen, antibakteriyel boyalar ile öne çıkıyor.

DYO renklerinden en çok tutulanlar arasında Meltem, Beliz, Yeni Beliz, Yeni Çağıl, Buz Gümüşü, Kartepe ve Alaçatı renkleri bulunuyor.

DYO boya renklerini şuradan incelebilirsiniz.

Permolit Boya

permolit en iyi boya markası

Permolit boya ilk olarak 1984 yılında Akçalı Boya olarak hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye’de ilk defa Tavan Boyası üretimi yapan firma sprey boyaları ile de ön plana çıkıyor. İç cephe ve dış cephe boyaları, tavan boyaları, sentetik boyalar, ahşap koruyucular, binder ve astarlar, özel boyalar ve sprey boyalar gibi üretimler yapmaktadır.

Permolit boya ülkemizde bilinen bir boya markası olduğu gibi yurt dışında da seçkin markalardan biridir. Rusya Krasnodar’da fabrikası, İngiltere de ise seçkin satış noktaları ve yapı marketlerdeki yerini almıştır.

Permolit Boya iç cephe duvar boyası olarak en çok beğenilenler arasında Kırık Beyaz, Sakız, Buz Beyazı, Fildişi, Kum Beji, Tütsü ve Buz Mavisi renkleri bulunuyor.

Jotun

jotun en iyi boya markaları

100’den fazla ülkede bulunan Jotun boya markası, küreselde marka haline gelmiş olan bir üreticidir. Ülkemizde bir çok satış mağazası bulunan Jotun, iç cephe ve dış cepheler için yüzlerce farklı tonda boya üretimi yapıyor. En kaliteli boya markası arayanlar Jotun renk kartelasını inceleyebilirler. Jotun renk çipleri sayesinde boya renginin evinizde nasıl duracağını görebilirsiniz. Tüm mağazalarda bulunan A6 boyutundaki renk çipleri ile dilediğiniz renkleri karşılaştırarak kararınızı verebilirsiniz.

San Deco

san deco en iyi boya markası

San Deco, üretimine 1965 yılında başlamıştır. İç cephe ve dış cephe boyaları üretimi yapan firma Türk boya sektörünün bilinen markalarından biridir. Ev veya işyeri için harika tonlarda renkler bulabileceğiniz San Deco, alanlarınızın dekorasyonunda yanınızda oluyor. Geniş ürün yelpazesi bulunan San Deco ülkemizde bulunan boya markalarından biridir.

Casati Boya

casati en iyi boya markaları

Casati Boya, DYO boya markası bünyesinde 2013 yılında kurulan bir markadır. Uygun fiyatlı ve yüksek en kaliteli boya üretmeyi amaçlayan firma geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet veriyor. İç ve dış cephe boyaları, astarlar, vernikler ve ısı yalıtımı üretimi yapan Casati Boya dekoratif boyalar üretir. Genellikle A101 indirimlerinde karşılaştığımız Casati Boya bilinen bir boya markasıdır.

Casati Boya markasının en çok tutulan renkleri arasında Orkide Rengi, Sis Gri, Kum Beji ve Fildişi renkleri bulunuyor.

Fawori

Fawori en kaliteli boya markası

Fawori 2003 yılında inşaat malzemeleri sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. İç cephe ve dış cephe boyaları, sprey boya, fayans yapıştırıcı, ısı ve su yalıtımı, macun ve parke üretimi yapan firma kısa sürede Türk boya sektöründeki yerini almayı başarmıştır.

Boya markalarının her birinin renk kataloğunda yüzlerce renk tonu bulunuyor. Ev dekorasyonunun en önemli parçası olan duvar boyası rengi seçiminde marka tercihiniz oldukça önemlidir. Beğendiğiniz boya rengi hangi markaya aitse o firmanın satış noktasından alışveriş yapmanızı öneririz. Örnek vermek gerekirse Dingin Gri rengi için Polisan satış noktasını, Lületaşı rengi için ise Filli Boya markasını tercih edebilirsiniz. Satın almış olduğunuz boyada sıkıntı yaşamamak için marka seçimi oldukça önemlidir. Boyanın satış noktasından alışveriş yapmanız ve sorun yaşamanız durumunda marka sorununuzu gidermek için elinden geleni yapacaktır.

3 Yorum

 1. Pelin hanım merhaba,

  İstanbul anadolu yakasında anahtar teslim ev yapabilecek, referans olabileceğiniz ,daha önce bitmiş projeleri olan ,Çelik konstriksıyon ev tecrübesine sahip, önerebileceğiniz firmalar var mıdır. Yardımcı olabilir misiniz bu konuda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu