Duvar Boyası Renkleri

Fildişi Rengi Boya İle Ev Dekorasyonu Örnekleri

Fildişi rengi, iç cepe duvar boyası olarak tercih edilen en popüler renklerden biridir. Fil dişi duvar boyası ile yapılan dekorasyon örnekleri ufkunuzu açacak.

Fişdişi rengi, Marshall, Polisan, DYO, Casati, Filli Boya, Permolit ve diğer boya markalarının kartelalarında bulunan beyaz tonlarında açık bir renktir. Duvar boyası olarak bu rengi kullanmak isteyenlere markaların kartelasında bulunan renkleri ve dekorasyon örneklerini paylaştık. Fildişi renklerini incelemeniz hangi markadan tercih edeceğinize yardımcı olacaktır.

Fildişi Rengi Nasıl Bir Renktir?

Fildişi rengi, adını fil dişlerinden ve dişlerden yapılan malzemelerden alan kirli beyaz tonlarında bir renktir. İç dekorasyonda en çok kullanılan beyaz tonlarında olan fildişi rengi, saf parlak beyaz renkten daha sıcaktır. Bu renk sarı veya bej tonlarındadır. Adını fillerin dişleri, gergedanların boynuzundan alan bu renk bir çok kültürde zenginlik, huzur ve zerafeti simgeler. Günümüzde lüks, sakinleştirici ve temizlik hissi ile ilişkilendirilen bu renk her tarza uyum sağlar.

Fildişi Rengi
Fildişi Rengi Tonları

Fildişi rengi, beyaz ve bej renklerinin birleşmesi ile ortaya çıkan parlak bir renktir. Fildişi beyaz renk tonlarında olan en zarif renklerdendir. Krem renginden daha yumuşak, kemik renginden daha sıcak ve yumurta kabuğundan daha koyudur. Fildişi çok hafif sarı tondadır.

Fildişi Rengi Duvar Boyası

Fildişi rengi, parlak bir renk olduğu için iç mekanlarda uyum içerinde çalışır. Küçük alanları bile büyük ve huzurlu gösterebilir. İç mekanın tamamen farklı görünmesini istiyorsanız duvar boyası olarak fildişi rengini kullanıp, alana birkaç farklı aksesuar eklemeniz yeterli olacaktır. Oturma odası, yatak odası, mutfak ve diğerleri… Fildişi rengi bir iç mekanda bulunan tüm alanlar için iyi bir seçimdir. Gelin şimdi boya markalarının fildişi rengi tonlarına bakalım.

Marshall Fildişi Rengi

Marshall fildişi rengi “Soft Altın Renkleri” kategorisinde olan bir renktir. İç cephe renklerinde Marshall boyanın en çok merak edilen rengi olan Fildişi, parlak ve açık bir renk olduğundan dolayı çok araştırılıyor. Gelin şimdi bu rengi yakından görelim.

Marshall Fildişi Rengi

Fildişi boya rengini aydınlık görünmesini istediğiniz tüm odalarda tercih edebilirsiniz. Duvar boyası olarak kullanacağınız bu renk ile etkili bir boya yapmak istiyorsanız boyama işlemine başlamadan önce binder astar çekmenizi öneririz. Her boya markasının renk tonu birbirini tutmayabilir. Bunun için fildişi rengi olarak en çok hangi markanınkini beğendiyseniz o markanın boyasını tercih edebilirsiniz.

Filli Boya Fildişi Boya Rengi

Orta tonlarda sarılık içeren canlı bir krem tonudur. Filli boya iç cephe renkleri Sarı kategorisinde bulunan bu renk markanın en çok araştırılan bir rengidir. En çok tercih edilen boya markalarından biri olan Filli Boya, fildişi rengi adından söz ettirmeyi başarıyor.

Filli Boya Fildişi Rengi

Fildişi rengi, kullanılan teknolojik cihazların özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca duvarın aldığı ışık bile rengin görüntüsünü değiştirmektedir. Filli boya ilham paketi sayesinde istediğiniz duvar boyası rengini önce duvarlarınızda deneyin. Eğer renk istediğiniz gibiyse satın alarak boyamaya başlayabilirsiniz.

DYO Yeni Fildişi Rengi Boya

DYO Yeni Fildişi rengi SARI/HARDAL kategorisinde yer alan açık bir renktir. Beyaz rengin verdiği saflık ve sankinlik hissini uyandırır. Yeni Fildişi rengi genel olarak hem sıcak hem de soğuk renkler ile uyum içerisinde çalışan nötr bir renktir.

dyo fildişi rengi

DYO markasına ait olan Yeni Fildişi renginin kodu 2914 olarak paylaşılmıştır. Fildişi rengi boyayı DYO markasından satın almak isterseniz satış bayisine giderek alabilirsiniz. DYO yetkili satış bayisine gidip Yeni Fildişi boya almak istiyorum dediğinizde satış temsilcisi sizinle ilgilenecektir.

Polisan Açık Fildişi Rengi

Polisan açık fildişi rengi, iç cephe renk kartelasında “211 Açık Fildişi / Cİ-6291” olarak gösterilmiştir. Duvar boyası olarak fildişi rengi tercih edecekseniz Polisan markasının bu rengine de bakabilirsiniz. Duvar boyası olarak Fildişi tercih etmek isteyenler Polisan boya markasının bu rengini yakından inceleyebilir.

polisan açık fildişi rengi

Fildişi rengi iç mekanların hepsinde duvar boyası olarak kullanılabilen açık renklerden biridir. Özellikle evinin aydınlık ve ferah görünmesini isteyenler bu rengi tercih ediyor. Beyaz rengin saf ve sadeliğini yansıtan renklerden olan fildişi evlerin yatak odası, oturma odası ve mutfaklarında kullanılabilir.

Casati Fildişi Rengi Duvar Boyası

Fildişi rengi duvar boyasını tercih edebileceğiniz markalardan biride Casati boyadır. İç cephe renk kartelasında yayınlanan açık renklerden biri olan bu renk ile ev dekorasyonunuzda fark yaratabilirsiniz. Beyaz tonlarında olan ama beyaz olmayan, içerisinde biraz sarı olan Fildişi duvarlarınızda çok şık duracak.

Casati C129 Fildişi

Mobilya ve diğer aksesuarlarla uyum içerisinde çalıştığı için önemi hiç bir zaman kaybolmayan Fildişi rengi, Casati boya markası tarafından da satılıyor. Ancak belirttiğimiz gibi her boya markasının satışını yaptığı renk aynı olmayabilir. Ayrıca bu renk kullanılan telefon, bilgisayar ve tablete göre değişiklik gösterebilir. Ortam ışığı, duvarlara yansıyan ışık bile boya renginde farklılık yaratabilir.

Permolit Boya Fildişi

Ülkemizde adından söz ettiren boya markalarından olan Permolit boya, Su Bazlı İç Cephe Renk Kartelasında “1318 Fildişi” kodu ile yer alan bu renk açık renklerdendir. Göz alıcı renkleri bulabileceğiniz Permolit boya, zengin ürün yelpazesi ile satışlarını gerçekleştiriyor.

Permolit 1318 Fildişi

Permolit 1318 fildişi rengini incelerseniz diğer fildişi boya renklerine göre biraz daha açık diyebiliriz. Her boya markasının renkleri aynı olacak diye bir şey yok. Renkler farklı tonlarda üretilebiliyor. Siz hangi renk ile duvarlarınızı boyatmaya karar verdiyseniz, renk hangi boya markasına ait ise o markayı tercih ederek boyayı alabilirsiniz.

Fildişi Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Fildişi boya rengi ile boyanan duvarları inceleyerek evinizde kullanacağınız duvar boyası için kararınızı verebilirsiniz. Fil dişi boya rengi görselleri tamamen fikir verme amacı ile yayınlanmıştır. Boya markalarının gerçek rengi için satış ofisine giderek renk kartelasını incelemenizi öneririz.

Açık fildişi rengi

Her ne kadar fildişi rengi belirli bir rengi ifade etse de açık fildişi rengi boyalar da bulunuyor. Boya markalarının üretmiş olduğu açık renk fildişi boya rengi ile evler daha saf ve temiz görünüyor.

fil dişi boya rengi

Fil dişi boya rengi kirli beyaz bir renk olduğundan dolayı açık bir renktir. Evinin duvarları için beyaz tonlarında bir renk arayanlara bu renk idealdir.

Fildişi rengi boya örneği

Her ne kadar boya renklerini inceleseniz de bilgisayar, telefon ve tabletlerin özelliklerine göre renkler farklı görünebileceği için orijinal renge ulaşmanızda sıkıntı yaşayabilirsiniz. En doğru kararı verebilmek için boyaların satış mağazalarını ziyaret etmelisiniz.

Fildişi rengi boya

Fildişi boya hemen hemen her boya markası tarafından üretilmektedir. Kartelada her ne kadar fildişi yazmasa da farklı renk kodları ile üretimi yapılmaktadır.

Fildişi rengi boyalar

Oturma odalarında güneşin yansıtmış olduğu doğal ışıktan sonuna kadar faydalanmak isteyenler bu renge bayılacak.

fildişi rengi dekorasyon örnekleri

Fildişi hemen hemen her renk ile uyumlu çalıştığı için dekorasyonda sıklıkla kullanılır. Hem koyu renk hemde açık renk aksesuarlarla doğrudan doğruya uyum sağlar.

fildişi rengi dekorasyon

Fildişi ile boyanan duvarı ve gri renkteki köşe takımını görüyorsunuz. Açık renk ile koyu rengin uyumu bu görselde. Sizde evinizi boyatmak için renk arayışındaysanız bu renk fildişi olabilir.

fildişi duvar boyası

Fildişi duvar boyası, insanı rahat hissettirir. Bu renk zarif ve şık bir alana sahip olmanın harika bir yolu olabilir.

fildişi rengi

Fildişi beyazdan sadece bir adım uzakta. Beyaz tonlarında renk arayanlar iç mekanları için canlı renklerden olan bu rengi kullanabilir.

fildişi renk

Duvar boyası olarak kullanıp hem dinamik hem de uyumlu hissettiren bir alan yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu