Duvar Boyası Renkleri

DYO Alaçatı Rengi ile Boyanmış Duvarlar

Alaçatı rengi DYO markasının en çok tercih edilen renklerinden biridir. Özellikle kum beji ve çakıl taşı renginin arasında olması nedeniyle ev sahiplerinin gözde renkleri arasında yer alıyor. Eğer sade bir tarz seviyorsanız ve evinizi beyaz mobilyalarla döşemek istiyorsanız Alaçatı boya rengi tam size göre. Hem minimalist tarzlara yakın, hem ışık alan ve nefes alan evlerinize özel deneyebilirsiniz.

Alaçatı renginin çokça tercih edilmesinin nedenlerinden biri de bir çok renk ile uyumlu olmasıdır. Alataşı rengi, hem Lületaşı rengi, hem Deniz Kabuğu rengi, hemde Kum Beji rengi ile uyum içerisinde çalışabilir. Yani evinizin bir bölümünü Alataşı rengi, diğer bir bölümünü ise Lületaşı rengi yapabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızda Alaçatı rengi kullanıyorsanız evinizde eşyaları beyaz ve beyazın tonları kullanmanız gerekiyor. Burada hem kırık beyaz, hem buz beyazı, hemde beyaza yakın bej tonları ve krem tonlarında ev eşyalarını tercih edebilirsiniz. Duvar boyası renkleri açık renk kullanıldığında ferah ve havadar ortamlar oluşturulur.

Evinizde Alaçatı rengine yakın renkleri tercih etmek istiyorsanız, Melankoli ve Meltem renklerini tercih edebilirsiniz. Duvarlarınızda Alaçatı duvar boyası kullanıyorsanız, hem bambaşka bir atmosfer yaratabilir, hemde evinizde ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Alaçatı rengi
DYO Alaçatı Rengi

DYO Alaçatı rengi iç cephe boya renkleri bölümündeki BEJ/KAHVE kategorisinde 7252 kodu ile yer almaktadır. Dış cephe boya renkleri kategorisinde ise yine aynı kodla (7252) bulunuyor. DYO internet sitesi üzerinden kontrol ettiğimiz zaman iç cephe için Alaçatı, dış cephe Alaçatı rengine göre daha koyu görünüyor. Hem dış cephelerde hemde iç cephelerde bu rengi tercih edebilirsiniz.

DYO Alaçatı Rengi ile Boyanmış Duvar Örnekleri

DYO markasının en çok tercih edilen renklerinden biri de Alaçatı rengi. DYO Alaçatı boya rengi incelerseniz belki eviniz için hoş bir renk bulabilirsiniz. Oturma odası, yatak odası, mutfak ve hatta banyolarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu renk ile harika dekorasyonlar yapılabiliyor. Eğer evinizdeki mobilyaların rengi açık renk ise hiç düşünmeden DYO Alaçatı boyasını uygulayabilirsiniz.

Alaçatı boya rengi

Alaçatı boya rengi DYO markasının BEJ/KAHVE kategorisinin içinde bulunuyor. Alaçatı için bej tonlarında bir renk diyebiliriz. Oturma odasında bu rengi tercih etmeniz halinde, diğer eşyaları da açık renk tercih ederseniz oturma odanız daha şık ve modern görünür.

Evinde sadelikten ve şıklıktan yana olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir renktir. Hem iç cephede hemde dış cephede, ev ve ofislerde kullanılabiliyor. Nerede kullanılırsa kullanılsın her yerde çok beğenilen bir renk tonudur.

Alaçatı duvar boyası kullanıldığı zaman dekorasyon açık renklerle yapılmalıdır. Duvarlar alaçatı, diğer dekorasyonu etkileyecek olan eşyalarda açık renklerde olursa daha bir uyum içerisinde oluyor.

Alaçatı rengi duvar boyası BEJ rengini sevenler tarafından kullanılabilir. Kendi yorumumca bir nevi bej de diyebiliriz bu renge. Sadece farklı bir tonda olduğu için bu isim ile isimlendirilmiş. Alaçatı görselde gördüğünüz gibi bir mutfakta kullanılmış ve pekte güzel görünüyor.

Güneş ışığından tam anlamıyla faydalanmak istiyorsanız ve evim ışıl ışıl görünsün diyorsanız DYO Alaçatı duvar boyası tamda size göre! Açık bir renk olduğu için güneş ışıklarını yansıtacak ve ortam daha aydınlık görünecektir.

Alaçatı ile boyanmış duvar, bej renge boyanmış duvar gibi görülebilir. Çünkü BEJ renginin farklı bir tonudur. Resimde bir oturma odasının duvarlarının diğer eşyalarla nasıl uyum içerisinde olduğunu görebilirsiniz.

DYO Alaçatı rengi, yatak odası, oturma odası, mutfak ve hatta banyolarda rahatlıkla tercih edilebilir. Bir çok renk ile uyumlu olduğu için siz de bu rengi çok beğecensiniz. Evinizin duvarları bu renk ile modern bir görünüme kavuşacak.

Görseller örnek amacı ile yayınlanmıştır. Bilgisayarın ekran rengi, ışığı ve çözünürlüğüne bağlı olarak renkler farklılık gösterebilir. Alaçatı boyasını DYO satış noktalarına giderek direkt olarak incelemenizi öneriyoruz. Hem basılı kartela üzerinden boyayı inceleme fırsatınız olmuş olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu