Duvar Boyası Renkleri

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası İle Dekorasyon Örnekleri

Marshall çakıl taşı rengi, toprak renkleri arasında yer alan bej tonlarında bir renktir. Duvar boyası olarak açık renk arayanlar için idealdir.

Doğadan ilham alan tonlardan toprak renkleri, son zamanlarda trend haline gelmiştir. Bu tonlar rahatlatıcı bir atmosfer yaratan toprak tonları olarak kabul edilir. Toprak renklerini gri ve beyaz renk ile kıyasladığımızda, iç mekana biraz daha fazla sıcaklık katıyorlar. Evlerde duvar boyası olarak toprak tonların kullanılması dinginlik duygusu yaratır. Marshall boyanın bej rengi tonlarında olan çakıl taşı rengi, toprak tonlarının en çok tercih edilenlerindendir. Her ne kadar Marshall boya, kartelada çakıl taşı rengi ismini vermiş olsa da diğer boya markalarının da bu renge yakın renk tonlarının olduğunu unutmayalım. İsmini çakıl renklerinden alan, çakıl taşı duvar boyası diğer renklerle kolaylıkla uyum sağlayabiliyor.

Boya markaları doğadan ilham alarak üretmiş oldukları boya renkleri ile, sınırsız seçenek sunuyor. Toprak renkleri olarak boya markalarının onlarca farklı renk tonu bulunuyor. Bunlardan biri de çakıl taşı diye adlandırılan duvar boyası rengidir. Kullanılan alana sıcak ve rahat bir ambiyans katan çakıl taşı duvar boyası, zamansız çekiciliği ve çok yönlülüğü ile ön plana çıkıyor. Hemen hemen her renk ile kombinlenebildiği için tüm alanlar için ideal bir seçimdir. Gelin şimdi Marshall çakıl taşı boya rengini yakından inceleyelim.

Çakıl Taşı Rengi

Çakıl Taşı Rengi
Çakıl Taşı Rengi

Marshall çakıl taşı rengi, kartelada toprak renkleri listesinde yer alan bir duvar boyası rengidir. Bej tonlarında olan bu renk tonu, doğadan ilham alınarak ortaya çıkarılan toprak renklerindendir. Marshall iç cephe renkleri olarak en çok araştırılan renklerden biri olan çakıl taşı, kullanıldığı alana sıcaklık ve rahatlık katar. Toprak tonlarındaki renkler, kullanıldığı zalana zamansız bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Uzun yıllardır iç mekanda en çok tercih edilen renklerden olan ve önemi hiç bir zaman kaybolmayan çakıl taşı rengi, doğayı yansıtan en trend renkler arasındadır.

Çakıl taşı rengi, duvar boyası renkleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Kum bejine, fildişi rengine olan yakınlığı dolayısı ile boya marketlerinde görünür yerde bulunan bu boya rengi için rahatlatıcı bir renk olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Marshall Çakıl Taşı Rengi

Çakıl Taşı Duvar Boyası
Çakıl Taşı Duvar Boyası

Marshall boya renkleri, toprak tonlu bir renk olduğu için huzurlu bir ortam oluşturmaya yardımcı olur. Sıcak, modern ve sakin bir hava oluşturmak için ideal bir renktir. Toprak renkleri siyah, kırmızı ve turuncun karışımı ile oluşsa da, boya firmaları tarafından farklı karışımlarla da oluşturulabiliyor. Her boy markasının kendi karışımları ile elde etmiş olduğu renkler var. Eğer siz Marshall çakıl taşı rengini beğendiyseniz, aynı renkten satın almak için Marshall bayisine giderek istediğiniz rengi belirtebilirsiniz. Çakıltaşı rengi işini bilen bir boyacı tarafından uygulandığında gerçekten harika sonuçlar alınabilir.

Filli Boya Çakıl Taşı Rengi

Filli Boya renk kartelasında çakıl taşı adında bir renk tonu bulunmamaktadır. Ancak benzer isimde Çakıllı Kum rengi bulunmaktadır. İç cephe renklerinden Bej kategorisinde toprak tonlarındaki tüm renkleri inceleyebilirsiniz.

DYO Çakıl Taşı Rengi

DYO boya renklerinde çakıl taşı adında bir renk tonu bulunmamaktadır. Çakıl taşı rengine yakın renk tonları bulunuyor. DYO iç cephe renk kartelasında Bej/Kahve kategorisinde toprak tonlarındaki tüm renkleri inceleyebilirsiniz.

Polisan Çakıl Taşı Rengi

Polisan boya markasının çakıl taşı rengi adından bir ton bulunmamaktadır. Ancak bu tona yakın olan renkleri bulunuyor. İç Cephe ve Colorium İç Cephe renkleri arasında bulunan toprak renklerini inceleyebilirsiniz.

Marshall çakıl taşı rengi duvar boyası birebir aynı olsun istiyorsanız, Marshall bayisinden satın alabilirsiniz. İşinde uzman bir usta ile boyayı uyguladığınız zaman istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Çakıl Taşı Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Rengin genel duruşu elbette ki oldukça sadedir. Sade ve minimalist bakış açısına sahip kimselerce tercih edilebilir. Buna nazaran renk kimi insanlarca soluk olarak da nitelendirilebilir. Renk genel itibari ile sade bir yapıya sahiptir. Kum beji rengi gibi insan üzerindeki sakinleştirici etkisi devam ettirmektedir. Günlük hayatın yorgunluğunu evde atmaya çalıştığınızı düşünürsek çakıl taşının bu etkisi oldukça iyi sonuçlar verebilecektir. Siz de kendi eviniz için bu rengi deneyebilirsiniz.

Çakıl taşı rengi genellikle beyaz renk ile kombinlenir. Eğer duvarınızda çakıl taşını rengini kullanıyorsanız ev eşyalarınızı, mobilyalarınızı beyaz renk ve tonlarını seçebilirsiniz. Eğer odanız genişse ve yeterince ışık alıyorsa tek duvarınızı farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Bu renk genellikle antrasit rengi, füme rengi gibi koyu renkler olabilir. Burada kullandığınız ahşap mobilyaların rengi önemli bir faktördür.

Çakıl taşı mobilyalarınız ile uyumlu olan bir renktir. Rengin genel kullanımı da uyumu temsil eder. Eğer evinizde gri renkleri tercih etmek istiyorsanız çakıl taşı ile grinin tonlarını elde edebilirsiniz. İçerisinde hem beyaz hem de gri tonlarını barındıran bu renk ile birlikte sizler de evlerinizi bambaşka bir atmosfer yaratır hale getirebilirsiniz.

Eğer evinizde çakıl taşı rengini tercih ediyorsanız süpürgeliklerinizi de beyaz ve benzeri tonlarda seçebilirsiniz. Bilinen süpürgelik boyutundan yüksek süpürgelikler seçerek şık bir görünüm elde edebilir, süpürgelik tasarımını sade ve yüksek seçerek çakıl taşını daha görünür kılabilirsiniz.

Çakıl Taşı Duvar Boyası ile Ev Dekorasyonu

Duvar boyası olarak kullanacağını çakıl taşı boya, kullanıldığı alanlara sıcaklık ve zenginlik katıyor. En doğal, yatıştırıcı ve sakinleştirici ton olduğu için iç tasarımda birçok renk ile uyumludur.

Çakıl Taşı Boya

Duvar boyası araştırmalarında seçilen 5 renk arasında muhakkak bulunan çakıl taşı rengi ile harika dekorasyonlar gerçekleşebilir. Ev dekorasyon fikirleri kapsamında tüm bu renkler birçok etmen içerisinden değerlendirilir. Fikirlerin harman olduğu yollarda ise çakıl taşı rengi sonuca götüren dekorasyon fikirleri arasından sıyrılabilmektedir. Biz de size duvarları süsleyen bu rengin örneklerini ve derlemelerini oluşturmaya çalıştık.

Çakıltaşı Duvar Boyası

Örneklere dikkatlice baktığımızda ev dekorasyonu ile birlikte nasıl harika bir uyum içerisinde çalışıldığına şahit olabiliriz. Burada çakıl taşı rengi kullanılırken ev dekorasyonu kesinlikle baz alınmalı, dekorasyonun temel taşları göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.

çakıl taşı boya rengi

Bu içeriğimizde size çakıl taşı rengi ile alakalı bilgiler sunmaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında evinizi güzelleştirmeye yardımcı olmaya, eviniz için en doğru seçimi gerçekleştirmenize ön ayak olmanıza çalıştık. Bu noktada size örnekler sunarak da destek olma noktasında bulunmaya gayret ettik. Siz de kendi eviniz ile ilgili soruları dilerseniz bize istediğiniz zaman yöneltebilirsiniz.

çakıltaşı rengi

Toprak renklerinden olan çakıl taşı rengi, ferah ve huzurlu ev dekorasyonları için mükemmel bir tondur. Diğer bir çok renk ile uyum içerisinde çalıştığı için dekorasyonu tamamlayıcı özelliğe sahiptir.

filli boya çakıl taşı rengi

Duvar boyası olarak kum ve taş renkleri son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Doğanın hissini evlerinde yaşamak isteyenler bu tonlara yöneliyor. Açık toprak tonları ile oluşturulan ev dekorasyonları havadar oluyor. Sizde çakış taşı rengi ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

marshall çakıl taşı

Gri, siyah ve beyaz gibi renklerle harika uyumu olan çakıl taşı rengi, canlı renkleri dengeler. Salon, oturma odası, mutfak, antre ve yatak odası gibi alanlarda huzur ve sakinlik katar. Sizde duvarlarınızı çakıl taşı ile boyayarak eşsiz güzellikte bir eve sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Çakıl taşı rengini ilk olarak kullanmaktan çekinmiştim. Arkadaşımın önerisi ile bu rengi aldım ve duvarlara uygulamaya başladım. Rengi uyguladıkça ortaya çıkan beni çok memnun etti. Size önerim eğer duvarlarınızda çakıltaşı rengini kullanacaksanız hiç çekinmeyin. Marshall bayilerinden başka yerden boyayı satın almamanızı öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu