Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Kapısı İçin Boncuklu Kapı Perdesi Modelleri 2024

Rengarenk boncuklarla oluşturulan boncuklu kapı perdesi modelleri mutfak, balkon ve köy evi girişi için harika bir tercih olacaktır.

Çeşitli renk ve modelden boncuklarla yapılan kapı perdeleri, canlı renkleri ile evin dekorasyonuna katkıda bulunuyor. Boncuklu kapı perdesi kullanıldığı yere benzersiz bir dokunuş katar. Bir yandan perde görevi görürken diğer yandan güzel süslemesi ile göze hitap eder. Genellikle mutfak kapısı ve balkon kapısında tercih edilen boncuklu perdeler rengarenk boncukların dizilmesiyle yapılmıştır. Bu perdelerde kumaş kullanılmaz, kullanıldığı alana ışığın ve havanın rahat girmesini sağlar. Evinize bohem bir görünüm kazandırmak için boncuklu perde modelleri deneyebilirsiniz. Boncuklu perdeler kullandığınız alana daha fazla canlılık katacak. Kumaştan yapılan perdelerden tamamen farklı olan bu perdeler sayesinde güneş ışığı ve temiz hava mutfağınızdan eksik olmayacak.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Perdesi Modelleri

boncuklu mutfak kapısı perdesi modelleri
Boncuklu Mutfak Kapısı Perdesi Modelleri

Boncuklu perdeler, sıradan kumaş perdelerden farklı ve benzersiz görüntü oluşturur. Oda veya mutfağınızın dekoruyla uyumlu, farklı boncuklu perde tasarımları ile bohem tarzda dekorasyon oluşturabilirsiniz. Plastik, ahşap veya kristal boncuklardan yapılan perde evinizin dekoruna uyum sağlayacaktır. Boncukların birbirine dizilmesiyle elde edilen perdeler farklı renklerde olduğu zaman daha canlı ve gösterişli olur. Boncukların birbirine dizilmesi ile el yapımı olarak bu perdeler elde edilebilir. Bununla ilgili internette bir çok kaynak mevcut. Mutfak kapısı, balkon kapısı veya diğer alanlarda boncuklu kapı perdesi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki fikirler sizin ilham kaynağınız olacak. İlgi çekici mutfak tasarımları için sizde boncuklu perdeleri tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Perde Markaları

El Yapımı Boncuklu Kapı Perdesi Modelleri

ahşap boncuklu kapı perdesi

Ahşap boncuklu kapı perdesi mutfak kapısı için harika bir fikirdir. Genellikle süs için kullanılan bu perdelerin dekorasyonda da önemi büyüktür. Bohem tarzı dekorasyon için tercih edilmektedir.

boncuk perde

Boncuk perde evlerde ve işyerlerinde kullanılan genellikle el yapımı perdelerdir. El işçiliği ile ortaya çıkarılan bu perdeler çok ilgi çekici görünüyor.

boncuklu balkon perdesi

Boncuklu balkon perdesi mutfak ve balkonu ayırabilir. Boncuklar aralıklı olduğu için güneş ışığı ve hava tam anlamıyla içeri girer.

boncuklu kapı perdesi

Boncuklu kapı perdesi genellikle ip üzerine dizilen boncuklardan yapılır. Ahşap, plastik veya kristal boncukların dizilmesiyle perde oluşur.

boncuklu kapı süsü

Boncuklu perdeler bir alanı ayırmak için kullanılsa da kapı süsü olarak da tercih edilmektedir.

boncuklu mutfak perdesi

Boncuklu mutfak perdesi, alana rahat girilip çıkıldığı için de tercih edilir. Elinizle perdeyi açmaya gerek kalmadan mutfağa rahatça girip çıkabilirsiniz.

boncuklu perde modeli

Daha doğal bir görünüm için ahşap boncuklardan yapılan boncuklu perde modelini kullanabilirsiniz.

boncuklu perde modelleri

Boncuklu perde modellerinde kullanılan boncuklar rengarenk olabilir. Bir çok farklı boncuklardan oluşan perdeler daha çok ilgi çeker.

boncuklu perde

Boncuklu perde doğal ışığı engellemeden kapatma imkanı sunar. Kapınızda hem perdeniz olacak hemde güneş ışığı içeri girecek.

boncuklu sineklik

Boncuklu sineklik olarak kullanabileceğiniz perde kapıyı güzelce çevreler ve hoş bir görüntü oluşturur.

ipli boncuklu kapı perdesi

İpli boncuklu kapı perdesi genellikle el yapımıdır. İp üzerine dizilen boncuklarla perdeye desenler verilir.

kapı boncuğu perdesi

Kapı boncuğu perdesi parlak boncukları sayesinde parlar. Bu da mutfak dekorasyonuna etki eder.

kapı boncuğu

Kapı boncuğu kullanılırken ahşap boncuklar kullanıldığında ortamda daha doğal bir görüntü oluşur.

kapı boncukları

Kapı boncukları birleşmesiyle oluşturulan perdeler ile gizlilik sağlandığı gibi ortama canlılık katılabilir.

kapı için boncuk perde

Perde yapımında bir kaç renk boncuk kullanılabileceği gibi onlarca farklı renkte ve modelde boncuklar da kullanılabilir. Bu tamamen kişinin zevkine kalmış birşey.

kapı perdesi boncuklu

Kapı perdesi boncuklu olursa süslenmiş bir ortam oluşur. Evinizi ziyaret edenler gözlerini perdeden alamaz.

kapılara asılan boncuklar

Sadeliği sevmeyenler renkli boncuklardan oluşturulan perdeleri tercih edebilir. İster mutfak kapısı ister diğer kapılar olsun boncuklu perdeler çok yakışacak.

renkli boncuklu kapı perdesi

Boncuklu kapı perdesi asılması ve temizlenmesi kolaydır. Kumaş perdelere göre fiyatı daha uygundur.

tahta boncuklu perde

Mutfağınızda göz alıcı bir tasarım oluşturmak için dizili boncuklardan oluşan kapı perdesi iyi bir tercih olacaktır.

Boncuklu kapı perdeleri kullanıldığı alanlarda aksesuar görevi de görmektedir. Hoş görüntüsü ile göz alıcı bir etki oluşturan perdeler, boncuk işlemeleri sayesinde oldukça fazla ilgi görüyor. Sizlerde mutfaklarda veya balkon kapısı için boncuklu perde tercih ederek evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu