Kendin Yap

Deniz Kabuklarından Neler Yapılır?

Deniz kabukları ile kapı süsü, duvar süsü, mumluk, kolye ve bileklik, magnet, dekoratif ürünler, tablo gibi bir çok süslemeler yapılmaktadır.

Daha önce sahile gittiyseniz, deniz kabuklarını mutlaka görmüşsünüzdür. Denize giren veya sahilde gezen herkesin gözüne deniz kabukları çarpar. Bir çok kişi deniz kabuklarını değerlendirmek için neşeyle toplamaya başlar. Dekorasyon ürünlerinden takıya, magnetten kapı süsüne kadar bir çok el işlerinde tercih edilen deniz kabukları ile yaratıcı süslemeler yapılıyor.

deniz kabuklarından neler yapılır

Hünerinizi kullanarak deniz kabuklarınan harikulade şaheserler yaratabilirsiniz. Kapı için bir kapı süsü, duvar dekorasyonu için aksesuarlar ve kendiniz için bir kolye yapmak hiçte zor olmayacak. Sahilden toplayarak eve getirdiğiniz deniz kabuklarını kullanarak birbirinden güzel süslemeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Fikir vermesi amacıyla deniz kabuğu süslerine yer veriyoruz.

Deniz Kabuğu ile Neler Yapılır?

Deniz kabuğu ile duvar süsleri, kapı süsleri, mumluk, tablo, magnet, masa süsleri, küpe, bileklik, vazo ve tac gibi süslemeler yapılabilir. Sahil kenarındaki küçük ve büyük deniz kabukları dekoratif süsler yapılmak için toplanmaktadır.

Kapı Süsü

deniz kabuğu kapı süsü

Deniz kabuklarından yapılan kapı süsleri oldukça göz alıcı oluyor. Yanyana dizilen büyük ve küçük deniz kabukları görsel şöleni ile göz kamaştırıyor. Kartonu yuvarlak hale getirdikten sonra üzerine beyaz bir bez parçası geçirin. Deniz kabuklarını sırası ile yapıştırarak kapı süsü haline getirebilirsiniz.

Duvar Süsü

deniz kabuğu duvar süsü

Deniz kabuklarını değerlendirmenin harika bir yolu duvar süsleridir. Yaratıcılığınızı ortaya koyarak deniz kabuğu duvar süsü hazırlayabilirsiniz. Mutfak ve salonlarınızın duvar dekorasyonuna katkıda bulunacak olan süs için herhangi bir bütçe ayırmanıza gerek yok. Sahil kenarından topladığınız deniz kabuklarından yapacağınız aksesuar ile duvarlarınız daha şık görünecek.

Mumluk

deniz kabuğu mumluk

Deniz kabuklarından en çok mumluk yapılıyor. Özellikle de büyük deniz kabuklarını değerlendirmek isteyenler mumluk yaparak dekoratif bir obje elde edebilir. Hem şık hemde kullanışlı mumluk için deniz kabuklarını değerlendirebilirsiniz.

Küpe

deniz kabuğu küpe

Deniz kabuklarından gösterişli küpeler yapabilirsiniz. Sahil kenarından toplamış olduğunuz deniz kabuklarını değerlendirmenin kolay bir yolu takı yapmaktır. Hayal gücünüzü kullanarak ortaya mükemmel küpeler çıkarabilirsiniz. Bu küpeleri özel günlerinizde kullanarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Dekoratif Ürünler

deniz kabuğu dekorasyon

Ev dekorasyonunda oldukça etkili olan aksesuarları deniz kabuklarını değerlendirerek kendiniz yapabilirsiniz. Duvar süsleri, masa süsleri, kapı süsleri gibi bir çok süslemeler yapabileceğiniz deniz kabukları ile bütçe ayırmadan dekorasyona katkıda bulunabilirsiniz.

Tablo

deniz kabuğu tablo

Duvar dekorasyonuna büyük etki eden tabloları deniz kabukları ile yapabilirsiniz. Birbirine yapıştırılarak elde edilen bir tablo oturma alanlarınızda şık duracaktır. Basit dokunuşlarla salon dekorasyonuna hava katmak istiyorsanız bunu deniz kabukları ile başarabilirsiniz.

Magnet

deniz kabuğu magnet

Günümüzde el yapımı magnetler oldukça ilgi görüyor. Nişan, sünnet ve yaş magnetlerini deniz kabukları ile süsleyerek farklılık oluşturabilirsiniz. Kişiye özel magnetler için tercih edeceğiniz deniz kabukları, görüntüsü ile magneti daha da güzelleştirecek.

Deniz Kabuğu Evler

deniz kabuğu evler

Duvar dekorasyonuna katkıda bulunmak istiyorsanız el yapımı bir aksesuar kullanabilirsiniz. Üstelik bu aksesuarı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Odun parçaları, karton ve deniz kabukları ile estetik görünen bir süs elde edebilirsiniz. Deniz kabuğu süslemeleri ortama bambaşka bir hava katacaktır.

Saç Tacı

deniz kabuğu tac

Kendinizin veya çocuklarınızın saç taclarını deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz. Deniz kabuklarını tacın üzerine yapıştırmanız halinde daha zarif görünecektir. Büyük ve küçük deniz kabukları saç tacını süslemek için kullanılabilir.

Kolye ve Bileklik

deniz kabuğu kolye ve bileklik

Sevdiklerinize en güzel hediyeyi kendi el emeğiniz ile yapmış olduğunuz kolye ve bileklik ile hazırlayabilirsiniz. Deniz kabukları ile kolye, bileklik ve küpe gibi takılar yapılabiliyor. Deniz kabuklarını deldikten sonra içerisinden halkayı geçirmeniz halinde bileklik daha çekici görünecektir.

Masa Süsleri

deniz kabuğu masa süsü

Masalarınızı deniz kabuklarıyla süslenmek için çok fazla emek harcamanıza gerek yok. Bir kaç dokunuşla masaların üzerinde gözünüzü alamayacağınız dekoratif süslemeler yapabilirsiniz. Deniz kabukları dekorasyonla uyum sağlayarak alanın havasını değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Vazo

deniz kabuğu vazo

Deniz kabukları ile ister küçük istersenizde büyük vazolar yapabilirsiniz. Vazoların etrafına yapıştırarak daha dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir usta olmanıza veya eğitim almanıza gerek yok. Vazonun etrafına sırası ile yapıştıracağınız deniz kabukları dekoratif bir görüntü oluşturacaktır.

Deniz Kabuğu Nasıl Delinir?

Deniz kabuğu süsleme için bazen kabukların delinmesi gerekebilir. Bu durumda evdeki herhangi bir iğne size yardımcı olacaktır. Hangi kalınlıkta delmek istiyorsanız o kalınlıkta bir iğne tercih etmelisiniz. İğneyi çakmakla veya tüpün üzerinde ısıttıktan sonra deniz kabuğunu istediğiniz alanından delebilirsiniz. Deniz kabuğunu deldikten sonra içerisinden ipi rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Deniz Kabuğu Süsleri ile Dekorasyon

Deniz kabukları sahil kenarında bol şekilde bulunur. Ev dekorasyonunda kullanıldığı zaman büyük etkisi olduğu için süslemelerde tercih ediliyor. Deniz kabuğu süsleri ile fikir alarak neler yapabileceğinize karar verebilirsiniz.

deniz kabuğundan yapılan süsler

Deniz kabuklarından süs eşyası olarak yapılan kapı süsü veya duvar süsleri oldukça ilgi görüyor. Hem estetik görünür hemde bütçe ayırmaya gerek yoktur. Evde bulunan bir yapıştırıcı ve atık malzemeler ile ortaya harika süslemeler çıkarılabilir. Sizde sahildeki deniz kabuklarını toplayarak değerlendirebilirsiniz.

deniz kabuğu dekoratif

Dekoratif amaçlı süslemelerde bir çok kişinin tercih ettiği deniz kabuğu ile yapılanlar göz kamaştırıyor. Hasır iplerin üzerine dizilen deniz kabukları ile duvar süsü veya kapı süsü elde edebilirsiniz. Deniz kabukları ile bütçe ayırmadan dekorasyonda büyük etki elde edebilirsiniz.

deniz kabuğu ile duvar dekorasyonu

Bir kaç odun parçası, deniz kabuğu ve ip ile evin sade duvarlarına canlılık katabilirsiniz. Odun parçası, ip veya deniz kabuğu en kolay ulaşılacak şeyler değil mi?

deniz kabuğu mum

Dekoratif mumluklar için deniz kabukları kullanın. En çok mumluk yapımında tercih edilen deniz kabuğunu boyayarak renkli görünmesini de sağlayabilirsiniz.

deniz kabuğu süsleme

Deniz kabuğu süsleme işlemine hayal gücünüzü kullanarak başlayabilirsiniz. Bir gemi ve etrafındaki dizili deniz kabukları ile alanlarınıza estetik bir aksesuar yapabilirsiniz. Ev dekorasyonuna bir katkım olsun diyorsanız sahilde topladığınız kabuklar fazlasıyla işinize yarayacak.

deniz kabuğu süsleri

Masa üstü için bir aksesuar arıyorsanız bunu neden kendiniz yapmıyorsunuz. Bir kaç deniz kabuğunun birleşmesiyle baykuş yaparak dekoratif bir obje elde edebilirsiniz.

deniz kabuğundan yapılan süs

Deniz kabuklarının yuvarlak bir şekilde birbirine yapıştırılmasıyla duvar süsü ve kapı süsü elde ediliyor. Bunun için bir yardıma ihtiyacınız olmadan sizde böyle bir tasarım elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey deniz kabukları ve yapıştırıcı.

deniz kabuklarından süs

Deniz kabuklarından süs eşyası yaparak alanlarınızda farklılığınızı konuşturabilirsiniz. Eğer elinizde küçük veya büyük kabuklar varsa bunları mutlaka değerlendirerek bir dekoratif ürün haline getirmelisiniz!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba, teşekkürler bu güzel yazı için, ama keşke görselleri aldığınız sayfaları da minicik de olsa ekleseydıniz. Yaptığım pek çok ürünü tesadüfen görünce, yazmak istedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu