Kendin Yap

Kavanoz Süsleme Fikirleri 2023

Kavanoz süsleme ile boş kavanozları nasıl özel bir dekoratif ürüne dönüştürebileceğinizi keşfedin! Cam kavanozları dönüştürmeniz için size bir çok ilham verecek büyüleyici fikirler.

Evinize dekoratif ürün kazandırmanın eğlenceli ve yaratıcı yollarını arıyorsanız kavanız süsleme tamda size göre. Yaşam alanlarınıza basit dokunuşlarla bir dekorasyon ürünü kazandırmak için cam kavanozları kullanabilirsiniz. Boş cam kavanozlar evinizi yaratıcı bir şekilde süslemenize yardımcı olur. Sıradan bir kavanozu çiçek vazosuna dönüştürebilir veya göz alıcı bir mumluk tasarlayabilirsiniz. Evinizde bulunan bir kaç malzemeleri kullanarak dekoratif ürünler veya arkadaşlarınız için özel hediyeler hazırlayabilirsiniz.

kavanoz süsleme

Cam kavanozlar herhangi bir alana dekoratif ürün kazandırmanın kolay ve ucuz yoludur. Masa süsleri, duvar süsleri, mumluk ve çiçek vazosu gibi bir çok süslemeler yapılabilir. Düşük maliyete bir aksesuar elde etmek için boş cam kavanozları değerlendirebilirsiniz. Evinize bir aksesuar, sevdiklerinize ise bir hediyeyi kendi el emeğiniz ile yapabilirsiniz. Kavanoz süsleme için evdeki boş cam kavanozlar ve süslemenize yardımcı olacak bir kaç malzeme yeterli gelecektir. Eğlenceli ve kolay yöntemlerle uygun fiyata yaşam alanlarınıza bir dekorasyon ürünü kazandırmak için, siz de cam kavanozları geri dönüşümde değerlendirebilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Neler Yapılır?

Kavanoz Süsleme Mumluk

kavanoz süsleme mumluk

Kavanoz süsleme ile ortaya çıkarılan en iyi dekoratif ürünlerden biri mumluktur. Cam kavanozlardan yapılan mumluk, hem kavanozların boşa gitmesini engelliyor, hemde ortaya harika bir dekoratif ürün çıkarılmasını sağlıyor. Makrome ip veya örgü ipleri ile etrafına bir kılıf örüldükten sonra içerisine mum koyulur. Cam kavanoz ile yapılan mumluk kullanıldığı alanın atmosferini değiştirmeye yardımcı olur.

Makrome İpi ile Neler Yapılır?

Kavanoz Boyama

kavanoz boyama

Cam kavanozları boyayarak ortaya kolay ve hızlı bir şekilde dekoratif ürünler çıkarabilirsiniz. Akrilik boya ile cam kavanozlar boyanarak üzerine istenilen desenler yapılıyor. Yapmış olduğunuz ürünleri ev dekorasyonunda aksesuar olarak kullanabilir veya arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Cam kavanoz geri dönüşüm fikirleri alarak büyüleyici projelere imza atabilirsiniz.

Masa Süsü

kavanoz süsleme masa süsü

Boş cam kavanozlardan masanız için bir mumluk yapabilirsiniz. Mumun etrafına hasır bir kılıf ve üzerine örgü ile yapılan bir süsleme onu daha şık gösterecektir. Masa süsleri için çok fazla para harcamanıza gerek kalmadan, cam kavanozları değerlendirebilirsiniz. Boş cam kavanozları çöpe atmak yerine salon, yatak odası ve mutfak için dekoratif ürünler üretebilirsiniz.

Duvar Süsleri

kavanoz süsleme duvar süsü

Cam kavanız duvar süsü olarak kullanılan en ideal geri dönüşüm ürünlerinden biridir. Kavanozları farklı renk ve desenlerle süsleyerek duvarlardaki boş görüntünün önüne geçebilirsiniz. Duvar dekorasyonunda oldukça etkili olacak olan cam kavanozlar ile yaşam alanlarınızda havalı bir atmosfer elde edebilirsiniz. İster evinizin içindeki, ister dışındaki duvarlarda kavanoz süslemeleri kullanabilirsiniz.

Vazo

kavanoz süsleme vazo

Yapay veya canlı çiçekleri içerisine koymak için bir vazı arayışındaysanız, cam kavanozları vazo olarak değerlendirebilirsiniz. Vazonun etrafına hasır ip ile bir kılıf yaptıktan sonra içerisine koyacağınız çiçekler oldukça şık duracaktır. Böylelikle hem çiçek vazosu için para harcamamış olursunuz hemde cam kavanoz çöpe gitmemiş olur. Masanızın üstüne çok şık duracak olan vazo ev dekorasyonuna süslü eşyalar kazandırmanıza yardımcı olur.

Mutfak Dolabı Düzeni

kavanoz süsleme mutfak düzeni

Mutfak dolabı düzeni için baharatlıklar sıklıkla kullanılır. Pulbiber, tuz, karabiber, kimyon gibi baharatlarınız için bir baharatlık ihtiyacınız varsa bunu kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Cam kavanozları akrilik boya ile dilediğiniz renge boyayıp, üzerine yıldız desenleri çizebilirsiniz. Her kavanozun üzerine baharat ismini yazarak karışıklığın önüne geçmiş olursunuz. Böylelikle hem baharatlığa sahip olursunuz hemde mutfağınızda düzeni yakalarsınız.

Kullanışlı Mutfak Dolabı Düzeni Fikirleri

Kalemlik

kavanoz süsleme kalemlik

Cam kavanoz süsleme işi ile en çok yapılan işlerin başında kalemlik gelmektedir. Kalemlikler hem evde kullanmak hemde arkadaşlara hediye etmek için iyi bir fikirdir. Kavanozlar ilk olarak akrilik boya ile tek renk boyanır. Sonrasında üzerine farklı figürler çizilerek daha şık hale getirilir. Cam kavanozlar boyandıktan sonra kalemliğe dönüşür. Koyulan masa üzerinde ise göz alıcı etki oluşturur.

Kavanoz Süsleme Hediye

kavanoz süsleme hediye

Kendi ellerinizle sevdiklerinize bir hediye tasarlamak ister misiniz? Lazım olarak tek şey akrilik boya ve boş cam kavanoz. Hem maliyetsiz hemde kendi ellerinizle yapmış olduğunuz hediyeyi sevdikleriniz çok beğenecek. Akrilik boya kullanarak cam kavanozların üzerine istediğiniz desenleri yapabilirsiniz. Bir hediye kutusu hazırlayıp sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

Baharatlık

kavanoz süsleme baharatlık

Cam kavanozlar baharatlık olarak evlerde tercih edilmektedir. İçi boşalan ve artık işe yaramayan cam kavanozları geri dönüşüm ile değerlendirmek isteyenler baharatlık olarak kullanılıyor. Böylelikle cam kavanozlar çöpe gitmeyerek geri dönüşümle kullanılabilir ürünler haline geliyor. Eğer evinizde cam kavanozlar bulunuyorsa çeşitli süslemeler ile baharatlık haline dönüştürebilirsiniz.

Yılbaşı Süsü

kavanoz süsleme yılbaşı süsü

Eğlenceli yılbaşı akşamları için süs ihtiyacınızı kendiniz giderebilirsiniz. Cam kavanozların üzerine yapacağınız çam ağacı ve bir kardan adam masa veya sehpanın üzerine çok şık duracaktır. Para harcamadan uygun fiyata süs eşyası elde etmek istiyorsanız kesinlikle ilk olarak boş cam kavanozları değerlendirmelisiniz. Kavanoz süsleme düşük maliyete şık ürünler elde etmenin en iyi yoludur.

Kavanoz Süsleme Reçellik

kavanoz süsleme reçellik

Reçel, bal ve pekmez gibi gıdalarınızı saklamak için bir kaba ihtiyacınız varsa cam kavanozları kullanabilirsiniz. Kavanozları süsleyip daha şık hale getirdikten sonra gıdaları içine koyarsanız, hem saklama kabı oluşturmuş olursunuz hemde mutfağınız için harika bir dekoratif ürün. Süslenen kavanozlar mutfak dekorasyonunuza da doğrudan etki edecektir.

Kahve ve Şeker Kavanozu

kahve ve şeker kavanozu

Kahve ve şeker için kavanozları süsleyerek harika bir saklama kabı elde edebilirsiniz. Cebinizden herhangi para harcamadan elinizdeki malzemeleri değerlendirerek kavanoz süslemesi yapabilirsiniz. Kavanozlar yaşam alanlarınızda size saklama alanı sunarken, görüntüsü ile dekorasyonu tamamlamaya yardımcı olur.

Dekoratif Kavanoz

blank

Evinize dekoratif obje kazandırmak için cam kavanozlar iyi bir fikirdir. Elinizde içi boş bir cam kavanoz varsa sakın çöpe atmayın. Belirli süslemeler yaparak yaşam alanlarınızda dekoratif obje olarak kullanabilirsiniz. Boyamış olduğunuz cam kavanozlar masa üzerinde göz alıcı görünür. Büyüleyici ürünler için tonlarca para harcamanıza gerek yok. Kendi el emeğinizle yaptığınız ürünler hem daha değerli hemde daha şık görünecektir.

Tuz, Kahve ve Çay Kavanozu

tuz kahve ve çay kavanozu

Kavanozları tuz, kahve ve çay koyabileceğiniz bir saklama kabına dönüştürebilirsiniz. Akrilik boya kullanarak boyadıktan sonra üzerlerini yazarak içerisini doldurabilirsiniz. Cam kavanozları atmaya kıyamıyorsanız onları geri dönüşüm ile değerlendirerek işinize yarayacak malzemelere dönüştürün. Baharat, baklagil ve kuruyemiş koyabileceğiniz saklama kaplarını kavanozlarla yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu