Kendin Yap

Sukuşi (Squishy) Nasıl Yapılır? Kolay Sukuşi Yapımı

Çocuklar kadar yetişkinlerinde stres atmak ve eğlenmek için kullanmış oldukları sukuşi (squishy) evde kolaylıkla yapılabilir. İstenilen desenlerde yapılabilen sukuşi oyuncaklar stres atmanın ve çocuklarla eğlenceli vakit geçirmenin güzel bir yoludur. El yapımı sukuşi nasıl yapılır? Sukuşi yapımı hakkında tüm merak edilenler…

Sukuşi (Squishy) Nedir?

Sukuşi (Squishy), yumuşak köpükten yapılan ve elle sıkıldıktan sonra tekrar aynı haline dönen yumuşak bir oyuncaktır. Sukuşi oyuncaklar meyveler, hayvanlar ve farklı şekil ve boyutlarda yapılmaktadır. İlk olarak 2017 yılında Japonya menşeli olarak Sukuşi oyuncan ABD’de satışa sunulmuştur. Sonraki yıllarda ise bu oyuncak dünyanın bir çok ülkesinde popüler hale gelmiştir. Özellikle son zamanlarda sosyal medya platformlarında büyük ilgi görerek daha yaygın hale gelmiştir.

Squishy Yapımı

Sukuşi (Squishy) oyuncaklar çocuklarda popüler hale gelse de, yetişkinlerinde ilgi alanına girmiştir. Eğlenmek ve stresi azaltmak için kullanıldığı söylenen bu oyuncak, evde bir kaç malzeme ile rahatlıkla yapılabilir.

Sukuşi Nasıl Yapılır?

Sukuşi yapımı için makyaj süngeri veya normal sünger, makas, akrilik boya, boya fırçaları kullanabilirsiniz. Bu malzemelerle evinizde çocuğunuzla birlikte sukuşi yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Kolay Sukuşi Yapımı

İlk olarak sukuşi olarak yapmak istediğiniz nesneyi bir kalem ile süngerin üzerine çizin. Çizmiş olduğunuz nesnenin yıldız olduğunu varsayıyoruz. Yıldız olan alanı dikkatli bir şekilde makas ile keserek çıkarın. Çıkarmış olduğunuz parçayı akrilik boya ile fırça yardımı ile boyayın. Dilerseniz bu süngerin etrafını bir balon yardımı ile kapatarak daha sonra boyamayı balon üzerinde yapabilirsiniz. İşte Sukuşi oyuncak hazır!

Kağıttan Sukuşi Yapımı

Malzemeler:

  • İki Tane A4 Kağıdı
  • Bant
  • Sünger
  • Boyama Kalemleri
  • Makas

Sukuşi yapacağınız nesneyi A4 kağıda çizin. Örneğin A4 kağıdı üzerine renkli kalemler ile bir pizza resmi çizin. Daha sonra kağıda çizmiş olduğunuz nesneleri güzel bir boyayın. Daha kolay olsun diye renkli yazıcı ile bilgisayardan çıktı alabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra koli bandını yukarıdan aşağıya boş kalmayacak şeklinde kağıda yapıştırın. Makas ile pizza çizilen bölge kesilerek çıkarılır. Diğer a4 kağıdının üzerine kesilen parça yerleştirilir ve etrafı çizilir. Çizilen kısmın içi istenilen renge boyanır ve sonra o alanda kesilerek çıkarılır. Bir alanı boş kalacak şekilde diğer tarafları küçük bantlar ile yapıştırılır. Boş bırakılan yerden sünger veya boncuk elyaf doldurulur. İçi doldurulduktan sonra açık kalan bölümde bant ile yapıştırılır. İşte sukuşi yapımı tamamlandı!

#NOTLAR#

  • Bir kumaş parçasına şekil verip içini sünger ile doldurarak sukuşi elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu