Listeler

Dünyanın En İyi 14 Beyaz Eşya Markaları Sıralaması

Beyaz eşya markaları yeni ev kuranlar ve evini yenileyecek olan kişilerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Kalite, performans, fiyat ve yenilikçilik beyaz eşya markası seçiminde önemli rol oynar. Ülkemizde ve dünyada onlarca beyaz eşya markası bulunuyor. Bunlardan en çok bilinenleri bir araya toplayarak sizler için bilgi vermeye çalıştık. En iyi, kaliteli ve teknik servis açısından sizi zora sokmayacak olan markaları burada bulabilirsiniz. Beyaz eşya almaya karar verdiğinizde tüm markaları bir bir incelemeniz yararınıza olacaktır.

Beyaz Eşyada En İyi Markalar

Ülkemizde ve dünyada beyaz eşya üretimi yapan bir çok marka bulunuyor. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve ankastre set gibi mutfak eşyalarına ihtiyacı olanlar beyaz eşya markası araştırması yapıyor. Onlara yardımcı olmak için bir liste hazırladık. Bu listede ülkemizde ve dünyada kendini tanıtmış ve marka haline gelmiş markalar yer alıyor.

Ülkemizde ve dünyada en çok bilinen en iyi beyaz eşya markaları:

 • Bosch
 • Samsung
 • LG
 • Siemens
 • Profilo
 • Franke
 • Miele
 • Electrolux
 • Grundig
 • Hoover
 • Gaggenau
 • Arçelik
 • Beko
 • Vestel

Türkiye’de Öne Çıkan Mobilya Markaları

En İyi 14 Beyaz Eşya Markası

Beyaz eşya satın alırken, alışveriş yapılacak olan markanın ne kadar kaliteli olduğu önemlidir. Beyaz eşya markasının kaliteli, uygun fiyatlı ve yenilikçi olması herkes tarafından tercih edilir. Marka, beyaz eşya alımlarında etkili bir unsurdur. Güvenilir bir beyaz eşya markasının tercih edilmesi, ürünler ile alakalı karşılaşılacak sorunların çözümünde önemli bir etkendir. En iyi beyaz eşya markaları sıralamasını buna benzer özellikleri ve daha fazlasını göz önünde bulundurarak listeliyoruz. Beyaz eşya satın almadan önce listeyi incelemenizi ve markaları tanımanızı tavsiye ediyoruz.

1. Bosch

bosch beyaz eşyada en iyi marka

1933 yılından beri ev aletleri sektöründe olan Bosch markası en iyi beyaz eşya markalarının başında geliyor. Uzun yıllardan beri kalitesi ile bir çok kesimin vazgeçilmez markası olan Bosch, beyaz eşya ürünleri ile dünyanın her yerinde tanınıyor. Buzdolapları, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, klimalar gibi birçok kategoride birbirinden kaliteli ürünleri bulunuyor. Üstün kalitesi ile hayatı kolaylaştıran teknolojiler üreten Bosch, evlerin konforunda müşterilerinin yanında oluyor. Ürünlerin kalitesi ve yetkili servis ağı ile vazgeçilmez beyaz eşya markası Bosch, özellikle de yeni ev kuranlar tarafından tercih edilmektedir..

Her ne kadar kaliteli beyaz eşya markası olsa da, bu demek değildir ki herkes Bosch ürünlerinden memnun. Satın almış olduğu ürünlerden veya teknik servisten şikayetçi olanlar da oluyor. Alacağınız beyaz eşya ürününü almadan önce iyice araştırmalı ve kullanıcı yorumlarına göz atmanız faydanıza olacaktır.

Bosch Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

2. Samsung

samsung en iyi beyaz eşya markaları

Yurtdışında ve ülkemizde en çok tercih edilen beyaz eşya markası olan Samsung, en çok bilinen markalardandır. Geniş bayi ağına sahip olan Samsung’un beyaz eşyalarına bir çok bölgede rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yenilikçi yaklaşımlarla her geçen gün yepyeni teknolojileri müşterileri ile buluşturan Samsung, Güney Kore markasıdır. Evinize kaliteli ve yeni tasarımlarda beyaz eşya almak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken markalardan biri de Samsung beyaz eşyadır.

Yepyeni tasarımlarda beyaz eşya ürünlerinin olması, geniş bayi ağı, teknik servisi ile en iyi beyaz eşya markaları listesinde yer alıyor. Özellikle de beyaz eşya satın almadan önce mutlaka değerlendirilmesi gereken markalardan biridir.

Samsung Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

3. LG

lg beyaz eşya markaları

Kaliteli beyaz eşya denilince akla gelen ve en iyi markalardan biri olan LG, bu listede olmazsa olmazlardan. Dünyada ve ülkemizde popüler bir beyaz eşya markası olan LG, beyaz eşya, televizyon ve klima gibi bir çok kategoride ürün satışı yapıyor. Güney Kore’de 1947 yılında kurulan marka, geniş bayi ağına ve teknik servise sahiptir. Dünyada teknoloji alanındaki lider markalardan biri olan LG, kaliteli ürünleri ile en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir.

Yaşam tarzına en uygun beyaz eşyaları üreten firma, son teknoloji ürünleri müşterileri ile buluşturuyor. Yenilikçi özelliklere sahip LG beyaz eşya ürünleri yeni ev kuracak ve evini yenileyenler tarafından tercih edilebilir.

LG Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

4. Siemens

siemens en iyi beyaz eşya markası

Teknolojiyi tasarımla buluşturan Siemens, Almanya merkezli bir teknoloji firmasıdır. 1967 yılından itibaren beyaz eşya sektöründe olan firma hem Dünyada hemde ülkemizde önde gelen markalardan biridir. Günlük hayatı kolaylaştıran teknolojileri beyaz eşya ürünlerine yansıtan Siemens, yenilikçi olması nedeni ile müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Yetkili servis ağı ile herhangi bir sorunda müşterisinin yanında olan beyaz eşya markası, ürünleri garanti kapsamında tamir ettiriyor veya değiştiriyor. Buzdolapları, bulaşık makineleri, mutfak aletleri ve klimalar gibi bir çok kategorideki ürünü Siemens mağazalarından veya online satış kanallarından satın alabilirsiniz.

Siemens Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

5. Profilo

profilo en kaliteli beyaz eşya markası

Profilo, dayanıklı ev aletleri sloganı ile ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen markalardan biridir. Profilo, 1976 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Beyaz eşya ve elektronik ürünleri satışı yapan firma Avrupa’daki en büyük ev aletleri üreticisi olan BSH grupa aittir. Geniş yetkili servis ağı ile müşterilerinin yaşamış olduğu sorunlarda anında yanında oluyor. Buzdolabı, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve fırın gibi kategorilerde ürün satışı yapan Profilo, düzenlemiş olduğu kampanyalar ile ürünleri avantajlı fiyatlara müşterilerle buluşturmaktadır.

Profilo ürünlerinin en çok ilgi çeken yönü dayanıklılığıdır. Teknolojiyi müşterinin hayatını kolaylaştırması için kullanan Profilo, kalite ve fiyat açısından tercih edilebilecek markalardan biridir.

Profilo Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

6. Franke

franke en pahalı beyaz eşya markası

İsviçre merkezli olan Franke, beyaz eşya sektöründe adından söz ettiren markalardan biridir. Üretmiş olduğu yüksek kaliteli beyaz eşyalar nedeni ile hem ülkemizde hem dünyada ilgi gören bir markadır. Fiyatları diğer markaların fiyatlarına göre daha pahalı olsa da, kalitesinden dolayı en iyi beyaz eşya markası listesinde yer veriyoruz.

Franke markasının ürünlerinin oldukça zengin renk ve model seçeneği bulunmaktadır.

Franke Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

7. Miele

Miele dünyanın en iyi beyaz eşya markası sıralaması

1899 yılında Almanya’da kurulan Miele, dünya çapındaki 50’ye yakın ülkede müşterilerine ürünlerini ulaştırıyor. Miele beyaz eşya ürünlerinin fiyatları her ne kadar ortalamanın üstünde olsa da, Alman teknolojisinin kullanılmasının nedeniyle tercih ediliyor.

Miele Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

8. Electrolux

Electrolux beyaz eşyada en iyi marka

Dünyanın en iyi beyaz eşya üreticilerinden olan Electrolux, İsveç markasıdır. Ülkemizdeki teknik servis ağı diğer markalara göre biraz daha pasif kalmış bir firmadır. Ürünleri ne kadar kaliteli olsa da, teknik servis açısından iyi araştırılması gereken bir beyaz eşya markasıdır. Dünyanın bir çok ülkesinde çok tercih edilen beyaz eşya markası olan Electrolux, kaliteli ürünleri ile ön plana çıkıyor.

Electrolux, ürünlerini inceleyip satın almadan önce kullanıcı yorumlarını okuyup satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Dünyada büyük ve kaliteli bir marka olsa da, ülkemizdeki çalışma sistemi önemli bir konudur.

Electrolux Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

9. Grundig

Grundig beyaz eşya markaları

Grundig, Almanya merkezi bir elektronik aletler üreticisidir. 2004 yılında İngiliz Alba ve Beko tarafından satın alınan firma beyaz eşya kategorisinde üretmiş olduğu ürünlerle müşteri memnuniyetini kazanmış bir firmadır. Beyaz eşya fiyatları tüm markaların ortalamasındadır. Beyaz eşyada en iyi marka listesine eklememizdeki nedenlerin başında da teknik servis hizmeti geliyor.

Müşteri yorumlarına göre üretilen modellerin çoğunun teknolojisi Arçelik ve Beko markalarında kullanılan teknoloji ile aynıdır. En kaliteli beyaz eşya markası listesinde Arçelik ve Beko gibi yer almasını istediğimiz için burada yer verdik.

Grundig Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

10. Hoover

hoover en iyi beyaz eşya markası sıralaması

Hoover, İtalya merkezli bir beyaz eşya markasıdır. Süpürme, Yıkama ve Kurutma, Pişirme ve Soğutma kategorilerinde onlarca beyaz eşya ürünü bulunuyor. Diğer beyaz eşya markalarına göre fiyatları daha uygundur. Kaliteyi uygun fiyata müşterisine ulaştıran bir markadır.

Hoover Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

11. Gaggenau

Gaggenau en pahalı beyaz eşya markası

Gaggenau, Almanya merkezli bir markadır. Üretilen beyaz eşyalar teknik ve tasarımı ile müşterileri tarafından beğeniliyor. Dünyanın ve ülkemizin beyaz eşya markaları listesinde yer alan Gaggenau, oldukça ilgi çeken tasarımlarda beyaz eşya üretimi yapmaktadır. Çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve buzdolapları gibi bir çok kategoride kaliteli ve yenilikçi ürünler üretiyor.

Fiyatları diğer beyaz eşya markalarının fiyatları ile kıyaslandığı zaman yüksek fiyatlıdır. Özellikle de yeni ev kuracak olan çiftlere pahalı gelebilecek ürünleri bulunuyor. Ancak kullanıcı yorumlarını incelediğimiz zaman kalite, tasarım ve yenilikçilik oldukça dikkat çekmektedir. Bir çok kullanıcı zenginlik göstergesi olan beyaz eşya firması diye yorumlamış diyebiliriz. Fiyatı konusunda sıkıntı yaşayamayacaksanız Gaggenau ürünlerine mutlaka göz atmalısınız.

En pahalı beyaz eşya markası olarak Gaggenau, Franke, Hoover ve Miele markaları ilk sıralarda yer alıyor.

Gaggenau Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

12. Arçelik

arçelik en kaliteli beyaz eşya markası

Arçelik, 1955 yılında ülkemizde kurulan ve dünyaya hizmet veren beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Türkiye merkezli olan firma beyaz eşya üretiminde en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Özellikle geniş bayi ağı ve teknik servis hizmeti ile bir çok markayı geride bıracak olan Arçelik, uygun fiyatlı ürünleri ile de müşterilerinin ilgisini çekiyor.

Beyaz eşya kategorisinde onlarca ürün çeşidi olan firmanın en sevilen yönü teknik servistir. Kendi başımdan geçen olayı anlatayım;

Buzdolabının arka motor bölümünden gelen rahatsız edici sesten dolayı Arçelik müşteri hizmetlerini aradım. Kayıt oluşturulduktan yaklaşık olarak 5 dakika sonra teknik servis benimle iletişime geçti. Sonrasında yaklaşık olarak 15 dakika sonra teknik servis eve geldi ve sorunla ilgilendi. Ertesi gün bir malzeme getirip değiştirerek sorunumu gidermiş oldu.

Arçelik Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

13. Beko

beko en iyi beyaz eşya markası

Ülkemizde ve dünyada beyaz eşya markaları denilince akla ilk gelen markalardan biri Beko markasıdır. Türk beyaz eşya markası olması bizi hem gururlandırıyor hemde kaliteli ürünlere uygun fiyatlara ulaşmamızı sağlıyor. 1983 yılından itibaren Beko markası olarak beyaz eşya kategorisinde faaliyet gösteren firma “Dünya Markası” olma hedefiyle 100’den fazla ülkede tanınmaktadır.

Dünyada birçok ülkede kendini tanıdan Beko, beyaz eşya sektöründe hem ülkemizde hemde diğer ülkelerde en iyi marka olarak biliniyor. Ülkemizde yaygın servis ağı bulunması nedeni ile almış olduğunuz ürünlerle ilgili karşılaşacağınız sorunlarda sıkıntı yaşamazsınız.

Beko Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

14. Vestel

vestel beyaz eşya markaları

1984 yılında kurulan Vestel, Türkiye merkezli teknoloji markasıdır. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok bölgede satış yapan Vestel, ülkemizde en çok bilinen 10 markadan biridir. Beyaz eşya üretiminde ülkemizde ilk 3 içerisinde yer alan firma yapmış olduğu üretimlerin büyük bölümünü yurtdışına ihraç ediyor.

Beyaz eşya ürünlerini uygun fiyata alacağınız gibi, karşılaşacağınız sorunlarla da geniş servis ağından faydalanabilirsiniz.

Vestel Beyaz Eşya Ürünlerini İncele

Beyaz eşya markaları listesinde yerli ve yabancı 14 markaya yer verdik. Bu markalar ülkemizde ve dünyada en çok bilinen markalar arasından seçilmiştir. Kalite, fiyat ve teknik servis göz önünde bulundurularak paylaşılan markalar evlenecek ve evini yenileyecek olanlar için yeni teknolojiler sunuyor. Markalar çamaşır makinesinden buzdolabına, ankastre fırından elektrikli süpürgeye kadar onlarca farklı model üretimi yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu