Salon Dekorasyonu

Yeni ve Farklı Salon Avizeleri

Salon avizeleri ev dekorasyonu için tamamlayacı aksesuarlardan biridir. Eskiden tüm avizeler birbirine benzerlik gösterirken şimdi karşımıza yeni, farklı ve değişik birçok avize modeli çıkmakta. Salon dekorasyonlarına uyum sağlayacak avize modellerini bulmak şimdi daha kolay. Ancak yine de salon için avize seçerken dikkat etmek gerekir.

Salon sevdiklerinizle ve ailenizle en çok vakit geçirdiğiniz alanlardan biridir. Bu yüzden salon avizeleri konusunda titiz davranmalısınız. Klasik ve sıradanlaşmış avizelerin yerine modern ve farklı avizeler bulmanız artık çok kolay. Salonunuzu daha lüks ve büyük gösterecek, aydınlatma konusunda ışığı yok etmeyecek ya da çok fazla etrafa dağıtmayacak modeller tercih edebilirsiniz. 3 farklı öneri ile sizlere salon avizleri ile detaylı bilgi vereceğiz. Bu sayede avize seçerken yazımızdan ilham alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Lüks Salon Avizeleri

Farklı ve gösterişli bir salon dekorasyonu için lüks salon avizeleri tamamlayıcı özelliğe sahiptir. Yaşam alanınıza şıklık ve estetik katmak için önemli dekoratif aksesuarlardandır. Salonunuza özgün bir tarz katmanıza da yardımcı olur. Bu tarz avizeler genellikle yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak farklı ve yenilikçe özel tasarımlar olarak üretilir.

Lüks salon avizelerinde kullanılan ürünler;

  • Kristal
  • İnci Detaylar
  • Özel Desenler
  • Cam
  • Metal
  • Gold, Bronz ve Gümüş Detaylar
  • Özel Kaplamalı Malzemeler

gibi ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanıldığı avizeler yaşam alanına zarafet ve şıklık katarlar. Özgün şekiller, dikkat çekici süslemeler ve zarif tasarımlar ile salon dekorasyonunda sevilerek kullanılan ürünlerdir. Lüks salon avizeleri için özel ölçü alınması gereklidir. Tavanın genişliği, yerden yüksekliği hesaplandıktan sonra avize seçimi yapılmalıdır.

Lüks Avizelerin Şıklığı ve Fiyatları

Estetik şıklık, zarafet ve farklı salon avizesi arayışında olanlar için lüks salon avizeleri ideal bir dekorasyon seçeneği olabilir. Yapımında kullanılan kaliteli malzemeler, kristaller ve özel tasarım detaylar sayesinde diğer avize modellerinden kolayca ayrıştırabilir. Salonunuza lüks bir atmosfer ve görsel çekicilik katmak için bu avize modellerini tercih edebilirsiniz.

Lüks avizelerin fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine ve çokluğuna göre 5.000 TL ile 35.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Ancak gerçek kristal kullanılan avizelerin fiyatları çok daha yüksektir.

Klasik Tarzda Salon Avize Modelleri

Zamansız şıklığı ve geleneksel zarafeti bir arada sevenler için klasik avize modellerini önerebiliriz. Bu avize modellerinde genellikle ahşap, cam, metal ve kristal gibi malzemeleri görürüz. Özenle seçilmiş detaylar, zarif detaylar ve estetik açıdan zenginlik klasik avizelerde kendini göstermektedir. Klasik tarzda ev dekorasyonuna sahipseniz ya da salon dekorasyonunuza farklı ve yeni bir aksesuar katmak istiyorsanız bu klasik tarz neden olmasın.

Klasik tarzdaki avizelerde en yaygın detay genellikle kristal detaylardır. Salonun odak noktası haline gelen bu avizeler, salon dekorasyonundaki sade ve sakin görüntüye şıklık ve zarafet katar. Ahşap ve metalin birleşmesiyle tasarlanan klasik avizelerde ise modern unsurları da görmek mümkündür. Sıcak, farklı ve sofistik bir atmosfer için ahşap, metal detaylı avizeleri tercih edebilirsiniz.

Klasik Avizelerin Gösterişi ve Fiyatları

Geleneksel klasik avizelerde şamdana benzeyen mum detaylı modellerde mevcuttur. Bu tarz avizeleri günümüze uyarlayarak salon dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Bu avizeler, mum formundaki ampullerle donatılarak nostaljik bir atmosfer yaratır ve salonu sıcak ve davetkar kılar.

Klasik avizelerim fiyatı kullanılan malzeme kalitesi ve malzemenin çokluğuna göre 5.000 TL ile 35.000 TL arasında değişiklik gösterir. Daha yüksek fiyatlara da klasik avize çeşitleri bulunmaktadır. Bu ortalama bir tutar.

Büyük Salon Avizeleri

Büyük avizeler, ferah ve büyük salon dekorasyonu için kullanılabilecek aydınlatma modellerindendir. Bu avizeler ile salonun atmosferini daha zengin gösterebilirsiniz. Genellikle büyük boyutları, gösterişli tasarımları ve dikkat çekici detaylarıyla öne çıkan avizelerdir. Büyük salon avizeleri son zamanlarda karşımıza 3 farklı modelde çıkmaktadır.

  • Modern Büyük Avizeler 

Son yıllarda büyük avizeler arasında modern ve çağdaş çizgileri barındıran salon avizeleri çok sevilmektedir. Salonunuzun odak noktası haline gelecek olan bu avizeler yaşam alanınızın yeni ve farklı bir hava kazanmasını sağlar.

  • Görkemli Kristal Avizeler

Büyük salonlardan en çok tercih edilen avize modellerinden biri de full kristalden oluşan avizelerdir. İhtişamlı ve gösterişli ev dekorasyonu için vazgeçilmez parçalardan biridir. Salon dekorasyonunuz sade olsa bile bu avizeler tek başına bir şıklık yaratabilir. Büyük boyutlarıyla dikkat çeken bu avizeler, genellikle çok sayıda kristal damla veya süsleme içerir.

  • Doğal Malzemeler Kullanılarak Tasarlanan Büyük Avizeler

Büyük avizelerde sadece metal ve kristal kullanmak yerine ahşap gibi doğal malzemelerde sevilerek kullanılmaktadır. Mekana sıcaklık ve doğallık katmak isteyen herkes için önerilebilecek avize modelleri arasındadır. Ayrıca ev dekorasyonunuz rustik ya da country tarzda ise kesinlikle bu avizeleri kullanmanızı öneririz.

Bu avize modellerinin fiyatlarına gelecek olursak, çok geniş bir fiyat yelpazesine sahipler. Çok uygun büyük avizeler bulmakta mümkün bir o kadar pahalı avizeler bulmakta mümkün. Ama fiyat performans açısından bakarsak 5.000 TL ile 15.000 TL arasında olan ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu