El İşleri

En Güzel İğne Oyası Modelleri 2023

En güzel iğne oyası modelleri ile yapılan yazma, tülbent ve havlu kenarları göz kamaştırıyor. Kolay ve yeni modeller iğne oyaları arayanlar için ilham kaynağı olacak.

Anadolu’ya özgü en önmeli el sanatları arasında iğne oyaları yer alıyor. Günümüzde iğne oyası ile yapılan yazmalar, tülbentler ve havlu kenarlarına ilgi oldukça fazla. Özellikle de çeyiz hazırlığında olanların daha çok ilgisini çeken iğne oyası modelleri, her geçen gün yepyeni motifler ile karşımıza çıkıyor. İnternet kullanımının artmasıyla birlikte modellere ve anlatımlara ulaşmanın kolay olması nedeniyle öğrenmek çok çok fazla zaman almıyor. Sadece iğne ve renkli oya ipleri ile yapılan oyalar yazma kenarlarında çok şık duruyor. Daha zarif ve şık durduğu için yazmaları genellikle iğne oyası motifler süslemektedir.

iğne oyası modelleri
İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları gün geçtikçe yeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Kadınlar hayal güçlerini kullanarak ortaya boncuklu, çiçekli, hafif, ağır, çıtı pıtı ve pullu iğne oyaları yapıyor. Her modelin kendine göre bir zorluğu olsa da daha önce iğne oyası işi ile uğraşmış kişiler bu modelleri kolaylıkla ortaya çıkarabiliyor. Kadınların el emeği ile yapılan göz nuru denilen iğne oyaları, çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarındandır. Gelin ve damat bohçalarına uzun yıllardır koyulan iğne oyası modelleri farklı renklerle yapılan oyalar ile süslenerek hazırlanıyor.

Yeni Lif Modelleri

Yeni İğne Oyası Modelleri 2023

Kadınların el emeği göz nuru ile elde edilen yeni iğne oyaları göz alıcı motifleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Renkli ipler ve çeşitli motifler ile elde edilen oya modelleri yazma, havlu, yemeni, tülbent ve namaz örtüsünün kenarlarında göz alıcı etki bırakıyor. Çıtı pıtı ve çiçekli oyalar başörtülerini daha zarif hale getiriyor. Genellikle başörtülerini süslemek için yapılan iğne oyası modelleri gün geçtikçe yepyeni motifler ile karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

İğne oyası yapmak veya modelleri incelemek isteyenler için hepsi birbirinden güzel iğne oyası modellerine yer verdik. Birbirinden farklı oyalarla süslenen bu iğne oyaları ilham kaynağınız olacak.

zor iğne oyası

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte oya modellerine ve anlatımlarına ulaşmak daha rahat olduğu için, iğne oyası ile uğraşanların sayısı artıyor. İsteyen herkes bir kaç anlatım videosu izleyerek model çıkarabiliyor.

zarif iğne oyaları

Yazmalar, tülbentler, namaz örtüleri, mevlüt örtüleri ve havlu kenarları iğne oyası ile daha şık görünüyor. Çeyizlerin baş tacı iğne oyası modelleri gün geçtikçe yepyeni motifler ile karşımıza çıkıyor. Zarif iğne oyaları en çok ilgi gören motiflerdendir.

yeni model iğne oyaları

Yazmalar rengarenk oya ipleri ile süslenerek göz alıcı bir hal alıyor. İğne oyası ile birlikte renkli iplerle oluşturulan oyalar yazma kenarlarını süslüyor.

yeni iğne oyası modelleri

Yeni iğne oyası modelleri genellikle zarif ve çıtı pıtı modellerden oluşmaktadır. Yazma kenarlarında büyük ve gösterişli motifler yerine kibar örneklere yer veriliyor.

yeni iğne oyası örnekleri

Çeyiz bohçaları için yeni iğne oyası örnekleri arayanlar, en güzel modellerden ilham alıyor. Anlatımlı yapılışları Youtube kanallarında bulunan modeller oldukça fazla ilgi görmektedir. Anlatımlı videolar sayesinde isteyenler modellerin nasıl çıkarıldığını dakikalar içerisinde öğreniyor.

yeni iğne oyası

El işi ile uğraşan kadınların en çok ilgilendiği alanda iğne oyaları yer alıyor. Satış için veya çeyiz hazırlığı yapmak için yapılan oyalar günümüzde binlerce farklı modelde yapılmaktadır. Herkesin zevkine göre iğne oyaları mutlaka var.

son çıkan iğne oyası modelleri

Son çıkan iğne oyalarına baktığımızda boncuklu, çıtı pıtı ve hafif oyalar dikkat çekiyor. Seçilen yazma rengine uygun iplerle oyalar tasarlanıyor.

yeni iğne oyaları

Yeni iğne oyaları mükemmel tasarımları ile oldukça çok ilgi görüyor. Genellikle havlu ve yazma kenarları için yapılan oyalar ile takılar da tasarlanabiliyor.

yeni çıkan iğne oyası modelleri

Farklı renk ve motiflerle yapılan oyalar yazmaya mükemmel bir hava katıyor. Kadınların başörtüsünü süsleyen oyalar kendine hayran bırakıyor.

yeni iğne oya modelleri

Eskiden kadınlar modelleri birbirlerinden öğrenirlerdi. Şimdilerse ise anlatımlı yapılışı olan videolar sayesinde model öğrenmek daha kolay hal almış durumdadır.

yeni öğrenenler için iğne oyası

Yeni öğrenenler için iğne oyası anlatımlı videolar bulunuyor. Videolarda modelin anlatımına en ince ayrıntısına kadar yer verilmiştir. Renkli oya ipleri, iğne ve yazma gibi malzemeler hazır bulundurulduğu zaman videolar izlenerek model rahatlıkla çıkarılabiliyor.

yeni model iğne oyası

Yeni model iğne oyalarına baktığımızda çiçekli ve çıtı pıtı görünen ince modellere daha fazla yer verilmiş. Kadınlar kibar görünen modelleri daha çok tercih ediyor.

renkli iğne oyası modeli

Pembe, beyaz ve yeşil oya ipleri ile yapılan gösterişli iğne oyası modeli, kadınlar tarafından oldukça fazla beğeniliyor. Harika bir model ortaya çıkmış.

kolay iğne oyası

Mandal, kulak çöpü ve kürdan kullanılarak iğne oyası modelleri yapılabiliyor. Oldukça fazla ilgi gören bu modeller farklılıkları ile kendini ön plana çıkarmaktadır. Kadınlar farklı teknikler kullanılarak yapılan oya modellerine daha fazla önem veriyor.

kolay iğne oyaları

Kolay iğne oyaları genelde iki farklı renk oya ipi ile yapılıyor. Kimileri sıralı modelleri, kimileri ise ara ara koyulan motifleri tercih ediyor.

kolay iğne oyası modelleri

Tek renk iğne oyası modelleri daha kolay ve basittir. Kırmızı bir oya ipi ile kırmızı yazmanın etrafına dönülen basit bir oya oldukça sade bir model olmuş.

kolay iğne oyası modeli

Pullu ve boncuklu oyalar en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Boncuklu iğne oyası modelleri göründüğü kadar zor değil. İğne oyası yapmayı bilen bir kişi rahatlıkla modelleri çıkarabilir.

ince iğne oyaları

İnce iğne oyaları genellikle zarif göründüğü için tercih edilir. Baş örtüsü olarak kullanılan yazma kenarlarında gösterişi sevmeyenler ince modelleri tercih ediyor.

iğne oyası modeli

Rengarenk iplerle yapılan iğne oyaları, yazmanın rengine göre farklılık gösterir. Siyah bir yazmanın etrafında açık renk oya ipleri daha şık duracaktır.

iğne oyası örnekleri

İğne oyası örnekleri, model çıkarmak isteyenlerin ilham kaynağı oluyor. Oya yapmaya yeni başlayanlar bu örneklere bakarak fikir sahibi oluyor.

iki renkli iğne oyası modeli

İki renkli iğne oyası modeli çeyiz sandıklarına koyulan en zarif ve kolay modellerdir. Hızlı bir şekilde yazmaları tamamlamak isteyenler iki renkli basit iğne oyalarını tercih edebilir.

iğne oyası papatya

İğne oyası yazmaların kenarlarına papatya, çiçek ve gül gibi motifler yapılarak farklılık oluşturulabilir. Geçmişten günümüze kadar çiçek motifleri çok beğenilen modellerin arasındadır.

ince iğne oyası modelleri

En fazla tercih edilen el işi iğne oyası, geçmişten günümüze kadar önemini hiç yitirmemiştir. Aksine her geçen gün yeni modeller çıkmaya devam etmiştir.

iğne oyaları

İğne oyaları çeyiz bohçalarının vazgeçilmez el işlerindendir. Her yaştan kişiler için model bulunuyor. Özellikle de evlenecek olan kızların çeyizleri için yapılan oyalar oldukça şık görünüyor.

hafif iğne oyası

Hafif iğne oyası arayanlar genellikle bu işe yeni başlayanlardır. Hafif oyalar ile başlayıp öğrendikten sonra ağır oyalar rahatlıkla yapılabiliyor.

en kolay iğne oyası modelleri

En kolay iğne oyası modelleri, az uğraştıran modellerdir. Kısa sürede oyaları tamamlayarak başörtüsünü bitirmek isteyenler kolay modellere yöneliyor.

en kolay iğne oyası modeli

Anadolu kadınlarının başörtüsü tercihi genellikle iğne oyasıdır. Kadınların başörtülerini süsleyen iğne oyaları gün geçtikçe farklı motiflerle süsleniyor.

iğne oyası modelleri

Instagram ve Youtube kanallarında kadınlar tarafından yapılan iğne oyası modellerinin anlatımları bulunuyor. Bu anlatımlar sayesinde yüzlerce kişi oya çıkarmayı öğreniyor.

güzel iğne oyası

Ayşenin İğne Oyaları kanalı yüzbinlerce takipçisi olan bir kanaldır. Bu kanalda iğne oyası anlatımları ayrıntıları ile birlikte veriliyor. Model çıkarmak isteyenler bu kanaldan faydalanabilirler.

en basit iğne oyaları

Zehra’nın İğne Oyaları anlatımlı modelleri ile kadınlara yardımcı olan bir kanaldır. Bu kanalda onlarca iğne oyası modeli anlatımı ile birlikte yayınlanıyor. Bu sayede kadınlar kolaylıkla model çıkarabiliyor.

çıtı pıtı oya

Pınar İğne Oyaları kanalında çıtı pıtı, yeni model ve boncuklu iğne oyalarının anlatımlarına yer verilmiş. İğne oyası öğrenmek isteyenler bu kanaldaki motifleri çıkarmaya başlayabilirler. Güzel anlatım sayesinde model çıkarmak çok kolay.

en güzel iğne oyaları

En güzel iğne oyaları Nevinin İğne Oyaları sayfasında. Yeni modeller ve anlatımlı modeller kadınların ilham kaynağı oluyor. Yeni model arayışında olanlar zevkine uygun modellere bakarak yapılışlarını öğreniyorlar.

en güzel yeni iğne oyası

En güzel yeni iğne oyası modellerini yaparak Instagram sayfanızda paylaşıp müşteri elde edebilirsiniz. Esra’nın İğne Oyaları benzeri bir isimle marka haline gelip ürünlerinizi ilk çevrenizdeki kişilere satmaya başlayablirsiniz.

en güzel iğne oyası

Çıtı pıtı modeller ile çeyiz sandıkları için yazmalar, havlu kenarları ve tülbentler oluşturmak için anlatımlı iğne oyaları sizlere yardımcı olacak. Bir kaç anlatımlı model izledikten sonra motifleri çıkarmaya başlayabilirsiniz.

hafif iğne oyası modeli

Hafif iğne oyaları ile başlamanız durumunda hiç zorlanmazsınız. Sonrasında ağır oyalara geçerek kendinizi deneyebilirsiniz. Hafif oyalar da yazma kenarlarında çok şık duruyor.

büyük iğne oyası modeli

Büyük iğne oyası modelleri yazma kenarlarında daha gösterişli duruyor. Kendini gösteren çekici bir oya modeli arıyorsanız büyük motifli oyaları tercih etmelisiniz.

basit iğne oyası modelleri

Pembe, yeşil ve gri rengin uyumu. Yazma kenarlarında en çok tercih edilen renkler pembe ve yeşil renklerdir. Kadınlar bu renklere bayılıyor.

değişik iğne oyası modeli

Değişik iğne oyası modelleri ile yapılan yazma kenarları daha fazla ilgi görüyor. Sizde alışılmışın dışına çıkarak yazmaların kenarında farklı oyalar tercih edebilirsiniz.

çıtı pıtı iğne oyası modeli

Çıtı pıtı iğne oyaları ile günlük hayatta kullanılan başörtülerinin kenarlarını süsleniyor. Çeyiz hazırlığı yapanlar tarafından özellikle takip edilen iğne oyası modelleri, her geçen gün yepyeni motifleri ile görenleri şaşkına çeviriyor.

çok kolay iğne oyaları

Çok kolay iğne oyaları kadınların oya yapma işini kolaylaştırıyor. İlk olarak kolay modellerden başlayarak zora doğru gidebilirsiniz.

çiçekli iğne oyası modeli

Çiçekli iğne oyası modelleri ile yapılan namaz ve mevlüt örtüleri çok zarif görünüyor. Pembe veya beyaz bi tülbentin etrafına çiçekli motif uygulayabilirsiniz.

ağır iğne oyası modeli

Ağır iğne oyası modeli oya işini tam kavramış olanlar tarafından kolaylıkla yapılabilir. Ağır oya ile yapılan yazmalar kolay modellere göre fiyat olarak daha pahalıdır.

çıtı pıtı iğne oyaları

Çıtı pıtı iğne oyaları zarif görünmesi nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Oya yapan kadınları incelediğimizde en fazla çıtı pıtı modellere yer verilmiştir.

basit iğne oyası

İlk olarak basit iğne oyası ile başlayıp sonra zor modellere geçilmelidir. İlk olarak zor modeller yapılmaya başlanırsa insan sıkılır. Böyle olunca da iğne oyası yapmak daha zorlaşır.

basit iğne oyası modeli

Basit iğne oyası modeli ile gösterişli yazmalar yapılıyor. Çeyiz bohçaları için bir model arıyorsanız basit modelleri bularak kısa sürede onlarca yazma elde edebilirsiniz.

büyük oyalı iğne oyası

En güzel iğne oyası modelleri çıtı pıtı ve boncuklu modellerdir. Sizde bu modelleri inceleyerek yazma kenarları için onlarca fikir arasından ilham alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu