El İşleri

Yeni Lif Modelleri 2024 – En Güzel, Değişik, Karışık Lifler

Lif modelleri çiçekli, kare, uzun, yuvarlak, değişik ve karışık şekilde yapılabiliyor. En güzel yeni lif örnekleri sayesinde ilham alabilirsiniz.

Banyoların vazgeçilmez el işi olan örgü lifler her gün yeni yeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Sizlerde her zaman aynı lif örneklerini yapmaktan sıkılıyor olmalısınız veya en güzel lifi satın almak isteyebilirsiniz. Sizler için seçmiş olduğumuz farklı tasarımlardaki lifleri gördükçe gözleriniz kamaşacak.

Son zamanlarda en çok tercih dilen lifler karışık, değişik, uzun, çiçekli, kareli ve yuvarlak olan örneklerdir. “Lif örnekleri istiyorum” diyenler genellikle yeni çıkan model arayışındadırlar. Gün geçmiyorki örgü ören kadınlar yeni bir model ile karşımıza çıksın. Gelin şimdi hepsi birbirinden güzel yeni lif modelleri galerisine göz atalım.

En Güzel Lif Modelleri

En Güzel Lif Modelleri
En Güzel Lif Modelleri

Lifler özellikle banyolarda kullandığımız en önemli eşyalardan bir tanesidir. Lifler ile duşa girdiğinizde kendinizi temizleyebilir ve duştan rahat bir şekilde çıkabilirsiniz. Ancak birçok bayan duşta sıradan bir lif kullanmak istemez. Kullanacağı lifin şık bir tasarıma sahip olması son derece önemlidir. Bunun için sizlere birçok lif örneği sunuyoruz. Sizde en güzel lif modelleri sayesinde kendinize uygun olan lifi seçebilir ve yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken uygun bir lif örneğini seçmek olacaktır. Lif örnekleri hoşunuza gitmezse, renk veya desen değişikliği yaparak kendinize yeni örnekler çıkartabilirsiniz.. Bunun için liflere göz atmanız yeterli olacaktır.

Onlarca lif örneği bulabileceğiniz galerideki lifler örgücü hanımlar tarafından yapılmıştır. Instagram sayfalarında satışı yapılan bu liflerin anlatımları ise Youtube’da bulunan örgü kanallarında yer alıyor.

Çeyizlikler

Karışık Lif Modelleri

Ev hanımları evde oturmaktan sıkılınca el işlerine yönelirler. El işi yapan bayanlar bazen hobi olarak, bazen hediye amaçlı bazende geçimini sağlamaları için bu işe yönelirler. Bir çok tanıdığım arkadaşım ev geçimine yardımcı olabilmek için lifler yaparak internet üzerinden satış yapıyor. Tabi en çok satılan örgü lifler; yeni lifler ve en güzel görünen liflerdir. Karışık lif modelleri yapıp gerek yakın çevrenize, gerekse Instagram üzerinden takipçilerinize satış yapabilirsiniz.

Papatyalı yuvarlak lif, papatyalı kese lif, sümbül lif ve çiçekli yuvarlak uzun lif modelleri yeni eklenmiştir.

papatyalı yuvarlak lif
papatyalı kese lif
sümbül lif
çiçekli yuvarlak uzun lif

Değişik Lif Modelleri

Geçmişten günümüze kadar önemini hiç kaybetmeyen örgü işi , günümüzde bayanlar tarafından devam ettirilmektedir. Örgü işi ile uğraşan bayanların en çok yapmış olduğu el işleri ise örgü lif modelleridir. Banyolarda duş alırken temizlenmek için kullandığımız lifler Türkiye’de hemen hemen her evde bulunmaktadır. Kimileri bu lifleri satın alıyor, kimileri kendi örüyor, kimileri ise yapıp satıyor. Her geçen gün karşımıza değişik lif modelleri çıkıyor. Birbirinden farklı lifler çeyiz bohçalarında yerini almaya devam ediyor.

Kareli Lif Modelleri

Kış ayları ile birlikte örgü örme sezonu açılıyor. En çok örülen örgüler arasında yer alan modeller lif modelleridir. Yapılışı kolay olduğundan ve çok fazla zaman harcanmadığından dolayı bayanlar en çok kareli lif modelleri yaparlar. Birbirinden renkli kare lif örnekleri görsellerini incelediğinizde ufkunuz açılacak.

Kalpli Lifler

Lifler her banyonun vazgeçilmezidir. Birçok bayan lif alırken şık bir tasarıma sahip olan lifleri almaya özen gösterir. Mağazalarda satılan ve markaların ürettikleri lifler genellikle belli tasarımlardan ve renklerden oluşmaktadır. Bu nedenle bayanlar özelliklede ev hanımları kendi banyo liflerini kendileri örmekteler. Bir lifi örmek içinse bayanların lif örneklerine ihtiyaçları olacaktır. En çok araştırılan lifler arasında kalpli lif modelleri yer alıyor. Son yıllarda moda haline gelen ve hemen her evde rastlayabileceğiniz kalpli lif örneklerini sizlerle buluşturuyoruz. Yün iplikler ile örülmüş olan liflere kalp desenleri vererek daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Örmüş olduğunuz life farklı renk ipler ile kalp desenleri katılırsa daha güzel görünür. 

Yuvarlak Lifler

El örgüsü ile yapılan liflerden en çok tercih edilenler arasında yuvarlak lif modelleri bulunuyor. Yuvarlak yapılan ve çiçek motifleri ile süslenen lifler çok güzel görünüyor. Yapımı oldukça basit ve kolay olan bu lifleri örgü işinden anlayan bir bayan rahatlıkla yapabilir.

Hazır yapılmış olan lif modelleri arasından seçmiş olduğumuz en güzel yeni yuvarlak lif modellerini sizler için sitemizde paylaştık. Bu örgü lifleri hediyelik olarak, çeyizlik olarak veya kendi banyonuza yapabilirsiniz Tığ işi ve örgü işinden anlamanız yeterli olacaktır. Çünkü yapımı oldukça basittir.

pembe yuvarlak lif
yeni yuvarlak lif örneği
yeni yuvarlak lif
yuvarlak güllü lif
yuvarlak lif modeli
yuvarlak lif modelleri
yuvarlak lif örneği
yuvarlak lifler
yuvarlak örgü lif modeli
yuvarlak papatya lif

Uzun Lif Modelleri

Lif modellerini incelerken son zamanlarda uzun lifleri çok görüyorum. Uzun lif modelleri moda haline gelince bende sizlere göz alıcı modeller paylaşmak istedim. Yeşil, beyaz, kırmızı yün ipler kullanılarak yapılan bu örnekler cıvıl cıvıl görünüyor. Genç kızların çeyizleri bu lif örnekleri ile daha renkli görünecek.

çiçekli uzun lif
uzun çiçekli lif modeli
uzun lif modelleri
uzun lif örnekleri
uzun lifler
yeni uzun lif

Takım Lif Modelleri

Banyolarımızı daha keyifli hale getirecek olan ve tenimizin temizlenmesi adına yumuşak temizlik sağlayan banyo lifleri, takım olarak yapılıyor. Çeşit çeşit örneklerin bulunduğu takım lif modellerinin anlatımlarını Youtube kanallarında rahatlıkla bulabilir ve yapılışlarını öğrenebilirsiniz. Lif örneği istiyorum diyenler için harika takım lifler.

çiçekli takım lif
takım lif modelleri
takım lif örnekleri
takım lifler
yeni takım lif modelleri

Çiçekli Lifler

Örgü çiçek motifleri ile süslenmiş lifler, kadınların en çok beğendiği modellerdendir. Zarif ve kibar görünen çiçekli lif modelleri, çeyizlere canlılık katıyor. Yapacağınız küçük çiçek motifleri ile süsleyeceğiniz lif daha ilgi çekici olacak. Küçük veya büyük motiflerle yapılan çiçekler lif üzerinde estetik bir görüntü oluşturur.

çiçekli lif modelleri
çiçekli lif örneği
çiçekli lifler
çiçek sepeti lif modeli
örgü çiçekli lif modelleri
örgü çiçekli lif
ortası çiçekli lif modeli
renkli çiçekli lif
yeni çiçekli lif
yuvarlak çiçekli lif

Örgü lif modelleri tığ işi ile yapılarak kısa sürede tamamlanabildiği için yapılışı oldukça kolaydır. Bir kaç örgü videosu izleyen herkes lifleri rahatlıkla çıkarabilir. Buradaki önemli nokta tığ numarası, kullanılan ip ve örgü tekniğidir. Eğer lif örmek istiyorsanız anlatımlı modeller sayesinde istediğiniz örneği rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Yeni lif modelleri ile çeyizler için farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Her geçen gün karşımıza çıkan yeni lifler ile çeyiz bohçasına canlılık katabilir ve eksik olan lifleri tamamlayabilirsiniz. Lifler hem kese olarak kullanıldığı için çok işinizi yarayacak hemde görseli ile dekorasyonda oldukça etkili olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu