El İşleri

En Yeni Boncuklu Oya Modelleri 2024

En yeni boncuklu oya modelleri her zaman çok fazla ilgi görmüştür. Yazma ve havlu kenarlarında kullanılan boncuklu oyalar, farklı model ve desenlerde yapılıyor.

Yüzyıllardır Anadolu kadınları başörtüsü olarak yazma ve tülbentleri tercih ediyorlar. Ülkemizin bir çok ilinde özellikle de orta yaş üstü kadınlar yazmalar kullanıyor. Bir çok kadın da kendi yazmasına oyayı kendisi yapıyor. Oya yapma eskisi kadar zor bir iş değil. Eskiden model öğrenmek hem zaman alıyordu hemde yeni modellere ulaşmak mümkün değildi. Şimdi bir çok modelin anlatımına internet aracılığı ile ulaşmak mümkün. Yazma kenarlarında en çok kullanılan oyaların başında da boncuklu oya modelleri geliyor. En güzel yeni boncuklu oya modellerini öğrenmek için kadınlar bir arayış içerisine giriyorlar. Yazmaları için en güzel modelleri bularak yapmak istiyorlar.

Çeyizlik yazmalar, başörtüsü tülbentler ve yemeniler için boncuk oyaları kullanılıyor. El işleri yapan kadınlar tarafından en çok tercih edilen oya modelidir. Renk renk desen desen yazmaların kenarında boncuklu oya çok şık duruyor. Özellikle desenli yazmalara çok yakışan boncukların da farklı modelleri bulunuyor. Kum boncuk, arpa boncuk, pullar ve tahta boncuklar ile yapılan değişik boncuklu oya modelleri yazma kenarlarında hayat buluyor.

Rengarenk oya ipleri ve boncuklarla yapılan ve göze hitap eden modeller yazmalara işlendikçe yazmayı da güzelleştiriyor. Artık oyalar daha çok göze hitap ediyor. Hem yeni modeller karşımıza çıkıyor hemde bu modeller çok ilgi görüyor. Çeyizlik yazmalar, mevlüt örtüleri, namaz örtüleri yapacak olanlar boncuk oyası örnekleri listesinde kendilerine uygun modelleri bulabilirler.

Kanaviçe Mutfak Havlusu Modelleri

Boncuklu Oya Modelleri

Boncuklu oya modelleri tığ işi ve iğne oyası ile yapılmaktadır. Aşağıda hem tığ hemde iğne yapılan boncuk oyası örnekleri bulunuyor. Yeni tasarlanan boncuklu oyalar yazma ve tülbentleri süslüyor.

Boncuklu İğne Oyaları

basit boncuk oyaları

Boncuk oyasının kendisi ne kadar basit olsada kullanacağınız boncuklar ile çok farklı ve şık hava yaratabilirsiniz.

boncuk modelleri

Her bir modelde 4 tane boncuk kullanılarak yapılan iğne oyası modelleri yazma kenarlarında çok şık duruyor. Özellikle de çeyizlik yazma hazırlayacak olanların çok beğendiği bir modeldir.

boncuk oyaları

Renkli yazmaların kenarlarında kullanabileceğiniz renkli boncuk oyaları ile birbirinden güzel çeyizlikler hazırlayabilirsiniz.

boncuk oyası

Değişik boncuklu oya modelleri ile mevlütlerde başörtüsü olarak kullanabileceğiniz bir yazma yapabilirsiniz. Namaz kılarken kullanacağınız başörtüyü bu oya ile süsleyebilirsiniz. Çeyizlere koyacağınız tülbent kenarlarında bu modeli kullanabilirsiniz.

boncuklu iğne oyası modelleri

Herkesin yapabileceği tarzda hem şık hem kolay olan iğne oyası boncuk örneklerini derlediğimiz zaman aralarında mükemmel modeller ortaya çıkmıştır.

boncuklu oya modelleri

Modelimizde ki iğne oyası adeta harikalar yaratmış, ince bir işçiliğe sahip bu model görenleri kendine hayran bırakıyor diyebiliriz.

boncuklu oya modelleri

Klasik bir modelin şık bir iğne oyası ile süslenmiş hali gerçekten harikalar yaratabiliyor ayrıca iğne oyasında ki desenler gerçekten harika.

boncuklu oya örneği

Yeni sezonun en yeni ve en güncel iğne oyası örnekleri arasında gösterilen bu boncuklu oya modelleri hem oldukça modern hem de oldukça şık durmaktadır.

boncuklu oya örnekleri

Özel olarak hazırlanmış en şahane olan bu boncuk oyaları, yapılışı ile hem çok zevkli hem çok kolay. Görsellerden kendinize bir model seçip hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

boncuklu oya

Klasik türde olan bu boncuk oyası modeli ise yıllardır modern çizgisinden ödün vermeyip, hanımların tercihi arasında yer almaktadır.

boncuklu yazma modelleri

Boncuk oyası modeli ise hem kolay yapılması hemde şık duruşuyla hanımların vazgeçilmesi olmaya devam ediyor.

boncuklu yazma örnekleri

Görmüş olduğunuz boncuk oyası modeli oldukça şık ve zarif bir model. Sizler de bu harika boncuk oyası modellerini yaparak yazma kenarlarında muhteşem görünümler elde edebilirsiniz.

iğne oyası boncuk oyaları

Mükemmel görüntüsü ile hanımların çok beğendiği ve oldukça güzel tasarıma sahip yıldız gibi ışık saçan boncuklu oya modeli. İğne oyası ile hazırlanan bu model tam size göre diyebiliriz.

iğne oyası boncuklu oya modelleri

Boncuklu oya modelleri hanımlar tarafından oldukça sevilmekte. Çeyizlerde el işlerinde boncuk oyası kullanmak isteyenler yapılışı basit görünümü şık olan bu modeli tercih edebilirler.

renkli boncuk oyaları

Kadınlar iğne işinden yapılmış her türlü modeli çok severler. Son zamanlarda iğne işinden yapılmış boncuk oyaları çok fazla tercih ediliyor.

yazma kenarı boncuk oyası

Her geçen gün kendini yenileyerek ilerleyen iğne oyası sektöründe, boncuklar kullanılarak birbirinden güzel yazmalar elde edilebiliyor.

yeni boncuk modelleri

Sanat eseri kadar şık bu boncuklu oya modeli muhakkak bir ustanın elinden çıkmışa benziyor, mükemmel işlenmiş iğne oyaları sizleri adeta büyüleyecek.

yeni boncuk oyaları

Modelde harika işlenmiş bir boncuk oyası modeli görebilirsiniz, modelin güzelliği ve rengin uyumuna ise tam not veriyoruz. Büyük işlenmiş iğne oyası ve aralarında ki mesafe bütün dikkatleri üzerine kuşkusuz toplayacaktır.

yeni boncuklu yazma modelleri

Kalite olarak birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı, tasarım olarak ise yaratıcılığın bir hayli ön planda olduğu model göz kamaştırıyor.

yeni sezon boncuklu oya modelleri

Renk uyumuyla dikkatleri üzerine çeken bu modelimiz çeyiz bohçalarının olmazsa olmazlarından. Boncuklu oya modelleri çeyizleri süsleyecek!

Boncuk oyaları edaciftci2309 sayfasından alınmıştır.

Boncuklu Tığ Oyaları

Tığ Boncuk Oyaları

Mükemmel bir tığ işi yapmak için iyi bir örnek ve iyi bir işçilik gerekmektedir, sizlere sunduğumuz boncuklu tığ oyaları hepsi A kalite işçilik ve mükemmel örneklerdir. Sizlerde bu görselleri kullanarak harika modeller yapabilirsiniz.

tığ işi boncuk oyaları

Harika görüntüsü ile herkesin beğenisini toplayan tığ işi boncuk oyaları estetik ve şıklığı bizlere bir arada sunmaktadır.

yeni boncuklu tığ oyaları

Çok şirin ve sade bir model olan bu boncuklu tığ oyası modelleri ise görenleri kendine hayran bırakan cinstendir. Harika bir tasarım ve müthiş işçilikle ortaya çıkmış ve oldukça ilgi görmüştür.

boncuklu tığ oyası

Hem rengi hem tarzı ile mükemmel işler yaratan bu tığ işi boncuklu oya örnekleri sizler içinde bir fikir kaynağı olabilir.

en güzel boncuklu tığ oyaları

Bu model de desenler öyle güzel işlenmiş ve o kadar doğru renkler kullanılmış ki hayran kalmamak imkansız.

boncuklu tığ oyası modelleri

Güzel bir boncuklu oya hazırlamak istiyorsanız ilk işiniz doğru modeli seçmek olsun, doğru model seçildikten sonra kendi yaratıcılığınızı katarak renk kombinasyonu oluşturursanız sizler de bu denli harika tasarımalara imza atabilirsiniz.

Boncuklu oyalar gerek iğne oyası gerekse tığ işi ile en çok yapılan el işleridir. Yazma, havlu ve tülbentlerin kenarlarına yapılan oya motifleri süsleme amacıyla yapılmaktadır. Çiçekli, boncuklu, pullu, çıtı pıtı gibi bir çok farklı oya modeli bulunmaktadır. Renkli oya ipleri kullanılarak yapılan motiflerin birleşmesiyle birlikte yazma kenarları için harika oyalar meydana çıkıyor. Kişinin zevkine göre renkler ve modeller ile hazırlanan yazmalar çeyiz sandıklarındaki yerini alıyor. Başörtüsü kenarları için yapılan boncuk oyaları daha fazla ilgi görmektedir. Kum boncuk, arpa boncuk, yuvarlak boncuk ve pulların kullanılmasıyla ortaya çıkarılan oya motifleri göz kamaştırıyor. Sizde oyalarınızı boncuklarla süsleyerek harika işler ortaya çıkarabilirsiniz. İster tığ işi ister iğne oyası farketmez, boncuklu oyalar iki çeşit ile de estetik görünüyor.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu