Ev Dekorasyonu

Kanaviçe Mutfak Havlusu Modelleri 2024

Kanaviçe mutfak havlusu modelleri, hem dekorasyon hemde mutfak işlerinde işinize yarayacak bir üründür. Kanaviçe havlu, her geçen gün özgün ve modern tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Bu iş ile ilgilenenler ortaya harikalar çıkarmaya devam ediyor.

Mutfak havluları, kadılar için gündelik hayatta devamlı kullanılan bir üründür. Kanaviçe havlu modelleri, hem hoş görünümü ile ilgi çeker, hemde yumuşak olması nedeni ile kullanım açısından rahattır. Ayrıca el emeği kanaviçe havlular, çeyiz hazırlığında olan genç kızların vazgeçilmezidir. Mutfaklarda tercih edilen kanaviçe havlular, güzel şablonları ile mutfakları şenlendiriyor. Punch iğnesi, etamin ve kanaviçe ipliği, kanaviçe kumaşı, kanaviçe iğnesi ile havlu şablonları hazırlayabilirsiniz.

Kültürümüzde çeyiz hazırlamanın önemli bir yeri vardır. Kız çocuğuna sahip anneler hazırlıklara bir hayli erken başlar. Çeyiz içerisinde bulundurulması gerekenler arasında havlular da bulunuyor. Bu havlular eğer el işlemeli yapıldıysa daha değerlidir. El işi olarak en çok kullanılan yöntem Kanaviçe yöntemidir. Bu yöntemin ne olduğunu ve birbirinden güzel etamin mutfak havlusu modelleri sizler için burada!

Duvar Ayna Kaplama Modelleri

İçindekiler

Kanaviçe Nedir?

Kanaviçe, el işi ile keten bir bez üzerine desenlerin işlenmesine denilir. Geçmişten günümüze kadar çeyizlerde olmazsa olmazlardan olan Kanaviçe işlemeler ile, günümüzde de ilgilenenlerin sayısı oldukça fazladır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte artık öğrenmek daha kolaydır. Anlatımlı videolar sayesinde kanaviçe işlemeleri öğrenmek bir hayli basittir. El işçiliklerine eliniz yatkınsa kanaviçe işleme ile harika dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz.

Kanaviçe bir diğer adı ile Etamin olarak bilinmektedir. Etamin ile Kanaviçe her ne kadar birbirine benzerlik gösterse de aynı şeyler değildir. Etamin kareli kumaş üzerine işlenir, Kanaviçe ise düz kumaşa işlenir. Aralarındaki tek fark bu diyebiliriz. Fakat işleme olarak aynı işler yapılıyor.

Kanaviçe ile yapılanlar:

  • Havlu
  • Takı
  • Dekoratif Ürünler

Kanaviçe ile bir çok süsleme yapılabilmektedir. En çok ilgi göreni ise havlulardır. Kanaviçe havlu, geçmişten günümüze kadar çeyiz bohçalarının vazgeçilmezidir. Eskiden çok fazla değerli olan bu havlular, son zamanlarda tekrardan ilgi görmeye başlamıştır. Kanaviçe mutfak havlusu yapmak isteyenler için anlatımlı onlarca video bulunuyor. Şablonları inceleyip, nasıl yapıldığını inceleyerek istenilen model rahatlıkla yapılabilir.

En Modern Alçıpan TV Ünitesi Modelleri

Kanaviçe Mutfak Havlu Modelleri ve Etamin Şablonları

Kanaviçe mutfak havlusu modelleri listesinde, çeyiz dizenlerin mutlaka incelemesi gereken modeller bulunuyor.

Etamin Mutfak Havlu Modelleri
Kanaviçe Havlu

Kanaviçe ile mutfak havlularının üzerine istenilen şablonlar yapılabiliyor. İsminizi yazarak örneğin Eda’nın Mutfağı ve yanına mutfak malzemeleri desenleri ile ortaya harika bir mutfak havlusu çıkarabilirsiniz.

etamin mutfak havlu

Kanaviçe ile yapılan mutfak havluları hoş ve modern bir tasarıma sahip olurlar. Mutfak dekorasyonu için uygun şablonlar ile havlular yapılmaktadır. Kanaviçe mutfak havlusu uzun yıllardan beri mutfaklardaki yerini alıyor.

etamin mutfak havlusu şablonu

Mutfak havluları etamin işleme ile yapıldığı zaman daha modern ve ilgi çekici görünür. Çeyizler ve kendi mutfağınız için veya hediyelik olarak kanaviçe ile havlular işleyebilirsiniz. Şablonlara göz atıp anlatımlı videolar izleyerek kanaviçe mutfak havlusu yapmaya ne dersiniz?

etamin mutfak havlusu

Mutfak havlusu üzerinde yer alan şablonlar size fikir verecektir. Mutfak havlusu olarak en trendlerden biride kanaviçedir.

kanaviçe havlu kenarı

Havlu modelleri arasında her zaman en beğenilenler arasında kanaviçe modelleri yer almıştır. Yaratıcılığını konuşturan bayanlar çok güzel şablonlarla karşımıza çıkıyor.

kanaviçe havlu modeli

Mutfak havlusu üzerine isterseniz çiçek ve gül motifleri işleyebilirsiniz.

Kanaviçe Havlu

Kanaviçe ile yapılabilen yüzlerce farklı şablon bulunuyor. Bu şablonların anlatımlarına Youtube kanallarından ulaşabilirsiniz.

kanaviçe mutfak havlusu modeli

Çiçek motifleri dışında, çaydanlık, çatal, kaşık, kahve, fincan gibi desenleri havluya işleyerek ortaya harika bir mutfak havlusu çıkarabilirsiniz.

Kanaviçe Mutfak Havlusu

Birçok desen, şablon mutfak havlularında kullanılmaktadır. Sizde bu havluları çeyizde bulundurmak isterseniz, ya kendiniz yapmaya koyulacaksanız ya da yapan kişilerden satın alacaksınız.

mutfak havlusu etamin

Çeyizlerde mutlaka olması gereken havlular, Kanaviçe ile daha güzel oluyor. Kadınların çok beğendiği modellerin yapılışı her ne kadar zor olsa da, ortaya harikalar çıkarılıyor.

mutfak havlusu işleme modelleri

Mutfak havlusu işleme konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Kanaviçe, kadınlar tarafından çok beğeniliyor.

tek renk kanaviçe havlu modeli

Kanaviçe mutfak havlusu örnekleri sizlere fikir vermek amacıyla paylaşılmıştır. Etamin işleme yapan bayanlar tarafından yapılan havlular göz kamaştırıyor.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu