Mutfak Dekorasyonu

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı İçin En İyi 12 Fikir

Mavi beyaz mutfak dolabı hakkında seveceğiniz 12 farklı fikir ile mutfak dekorasyonunuza yeni soluk getirebilirsiniz. Mavi beyaz mutfak dolabı fikirlerimize mutlaka göz atın.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi rengi ev dekorasyonunda sakinliği, huzuru ve modernliği temsil eder. Evin birçok alanında görebileceğiniz bu renk son zamanlarda mutfak dolaplarında da kendini sıkça göstermekte. Bu yüzden bizde sizlere mavi beyaz mutfak dolabı ile ilgili farklı fikirler sunmak istedik.

Günün büyük bir kısmının burada geçtiği, sevilerek yemeklerin yapılıp yendiği yer olan mutfaklar için mavi beyaz uyumu ile ilgili dekorasyon önerilerine geçelim:

İki Renkli Mutfak Modası

İki renkli mutfak dolapları için mavi beyaz tercihi son zamanlarda sevilerek kullanılmakta. Mavi renginin sakin, dingin ve ferah görüntüsüne beyaz renk ekleyerek temiz bir hava katabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Farklı Bir Tarz İçin Mavi Beyaz Mutfak Dolabı

Bu dekorasyon tarzında illa ki dolaplar mavi ya da beyaz olmak zorunda değil. Dilerseniz tezgah arasını beyaz ya da mavi yapabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı İçin Perde Seçimi

Mavi beyaz mutfak dolabı dekorasyonunda perde seçiminizi genellikle açık renklerden yana kullanmalısınız. Bej ya da beyaz renkler ve çok uzun olmayan tül modelleri size yardımcı olacaktır.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Ferah ve Temiz Mutfaklar İçin Mavi Beyaz Renkleri Kullanın!

Mutfağınız eğer büyükse mavi rengini birçok yerde kullanabilirsiniz ancak beyaz rengi ile de dekorasyonu dengelemek gerekmektedir. Beyaz ile kombinlenen mutfak dekorasyonları herkesin beğenisini kazanıyor. Mavi beyaz mutfaklarda tezgah seçimi için açık renklerde granit tezgah kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Küçük Mutfaklarda İki Renk Kombine Dikkat!

Mutfağınız küçükse ve mavi beyaz renklerini kullanmak istiyorsanız bazı dikkat edilmesi gereken noktalar var. Tüm mutfak dolaplarınızın rengini tek bir renk yapmaktan kaçının. Alt dolabı mavi, üst dolapları ise beyaz kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu kullanım sayesinde tavan ve duvar rengi ile beyaz mutfak dolapları bütünleşir ve daha ferah bir alan yaratılmış olur.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi Beyaz Mutfaklarda Ahşap Detaylar Oluşturun

Mavi ve beyaz mutfağınız için farklı bir renk daha arıyorsanız doğal ahşaptan faydalanabilirsiniz. Ahşap tezgah, ahşap raflar ya da ahşap aksesuarlar ile mutfak dekorasyonuna hoş bir hava katabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mat Mavi Dolaplar İle Şık Bir Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunu şık bir hale getirmek istiyorsanız mat mavi dolaplar kullanabilirsiniz. Mat mavi dolap dekorasyonunu açık renk zemin ve beyaz eşyalar ile kombinleyerek istediğiniz şık görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi Beyaz Mutfaklarda Cam Dolap Kullanımı

Çift rengin kullanıldığı mutfaklarda cam dolaplar, hem işlevselliği hem de hoş görüntüsünden dolayı sevilerek tercih ediliyor. Ayrıca küçük mutfaklar içinde bu şeffaf cam görüntüsü alanı düşündüğünüzden daha büyük bir hale dönüştürüyor.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi ve Beyazın Mutfaktaki Muhteşem Uyumu!

Modern şıklık arıyorsanız mavi ve beyaz mutfak dolapları tam size göre! Bu muhteşem uyum sayesinde evinizde ve mutfağınızda istediğiniz şık tasarımı elde edebilirsiniz. Renkleri mekan içerisinde dağıtmak için zeminde ahşap ya da beyaz tercih edebilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi Beyaz Renkleri İle Uyumlu Açık Renk Ankastre Tercih Edin!

Mavi beyaz mutfak dolabı dekorasyonunda zeminde, tezgahta ya da duvar boyasında kullanılan beyazı, ankastre seçiminde kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu kadar çok beyaz renk bir süre sonra sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden ankastre, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi ürünlerde gri rengi tercih edebilirsiniz. Son yıllarda ankastre ve diğer beyaz eşya ürünleri genellikle gri renkte üretildiği için rahatlıkla içinize sinen modeli bulabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Çift Renk Mutfaklara Aksesuar Dokunuşu

Mavi ve beyaz rengin sevilerek kullanıldığı bu dekorasyona aksesuarlar ile farklı bir dokunuş yapabilirsiniz. Tezgah üzerinde yeriniz varsa eğer ahşap ya da mermer tepsiler kullanabilirsiniz. Bu tepsilerin üzerine yerleştireceğiniz çiçek, oda kokusu gibi aksesuarlar ile mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi Beyaz Mutfaklarda Doğru Aydınlatma

Mavi ve beyaz mutfak dekorasyonunda doğru aydınlatma da çok önemlidir. Dekorasyonun bütünlüğünü bozmayacak bir aydınlatma seçmelisiniz. Küçük mutfaklar için spot ışıklar kullanabilirsiniz. Büyük mavi beyaz mutfak dekorasyonlarında ise ahşap ya da gold detaylı sarkı avizelerden yararlanabilirsiniz. Mutfakta alanınız varsa şık ve modern abajurlarda tercih edebilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mavi beyaz mutfak dekorasyonu hakkında 12 farklı fikir ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Umarız bu yazımız mutfak dekorasyonunda sizin için ilham kaynağı olur.

 

 

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu