Salon Dekorasyonu

Şık Mekanlar İçin 28 Salon Şömine Fikirleri

Evinizin atmosferini güçlendiren şömineli salon dekorasyonu, sıcak, samimi ve konforlu bir his uyandırır. Şömine modelleri ile farklı tarzlarla uyumu yakalayın!

Şömine, bir oda veya evin ısınmasına yardımcı olan ve genellikle odun, kömür, doğal gaz veya elektrikle çalışan bir cihazdır. Aynı zamanda evlerin dekorasyonuna da katkı sağlayan şık bir mobilya parçasıdır. Şömineler sadece ısıtma amaçlı değil aynı zamanda dekoratif amaçlı da kullanılabilir. Salon dekorasyonunda popüler olarak yer verilen şömine, alanın odak noktası haline gelen mükemmel bir detaydır.

duvar şömine modeli

Salonu bir şömine kadar sıcak hissettirecek hiçbir şey yoktur. Farklı tarzlara göre tasarlanan bir şömineli salon ile konforu, sıcaklığı ve dekoratif şıklığı yakalayabilirsiniz. Taş, tuğla veya mermerden yapılan şömineler salon dekorasyonuyla bütünleşecektir. Kullanılan evlerde rahatlatıcı ve estetik bir atmosfer yaratan şömine, lüks görünmenin mükemmel bir yoludur.

Salon şömine modelleri ile dekorasyonun boyutunu daha lükse taşımak isteyenler için harika fikirlere yer verdik.

Salon Şömine Modelleri

Salon şömine modelleri arasında, farklı stillerde ve malzemelerde birçok seçenek bulunmaktadır. Klasik, modern, elektrikli, odun şöminesi, evinizin mimarisine uygun olarak özelleştirilir. Salonda ısınmak ve dekoratif amaçlı kullanılan şömineler, detayları ve klasik tasarımlarıyla dikkat çekerler.

Üstü Raflı Şömine

üstü raflı şömine

Üstü raflı şömine, ekstra dekoratif bir dokunuşla şöminenize daha fazla işlevsellik katar. Bu şömine türü, üstünde raf veya raflar bulunan bir şöminedir. Bu raflar, şöminenin üstünde dekoratif objeler veya kitaplar gibi eşyaların sergilenmesi için kullanılabilir.

Yerden Tavana Uzanan Şömine

yerden tavana uzanan şömine

Yerden tavana uzanan şömine, modern ve gösterişli bir dekorasyon tercihi olan bir şömine türüdür. Bu şömine modelleri, duvar boyunca uzanan şöminelerden farklı olarak, tavanla bütünleşir ve salon dekorunda çok daha etkileyici bir görünüm sağlar.

Beyaz Tuğlalar

beyaz tuğlalarla yapılan şömine

Beyaz tuğla şömine, rustik bir görünüme sahip olmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Bu şömine modelleri, beyaz boyalı tuğlaların kullanımı ile birlikte, şöminenin etrafındaki alanı oldukça estetik hale getirir.

Salonda Modern Şömine

salonda modern şömine

Salonda modern bir şömine tercih etmek, evinize farklı bir dokunuş katmanın yanı sıra, modern bir dekorasyon sağlayacaktır. Bu şömine türleri, açık renkli duvarlarla ve minimalist mobilyalarla birlikte kullanılarak daha iyi bir etki yaratabilir. Şöminenin etrafındaki alanın, aksesuarlarla ve dekoratif objelerle desteklenmesi, odanın modern tarzına uygun hale getirilmesine yardımcı olacaktır.

Köy Evi Havası

köy evi şömine

Rustik bir görünüm yaratmak için, doğal malzemeler kullanabilirsiniz. Ahşap, taş ve tuğla gibi malzemeler, köy evi havası yaratmada önemli rol oynar. Şöminenizin etrafında doğal malzemeler kullanarak, şömine alanının köy evi tarzında olmasını sağlayabilirsiniz.

Büyük Taşlarla Yapılan Şömine

büyük taşlarla yapılan şömine

Büyük taşlarla yapılan şömineler, doğal ve rustik bir görünüm yaratan şömine modelleri arasında yer alır. Bu şömine türü, taşların büyüklüğü ve rengi seçilerek kişiselleştirilebilir. Büyük taşlarla yapılan şömineler, odanın doğal bir parçası gibi hissettirerek, evinize sıcak ve doğal bir atmosfer sağlar. Salon taş duvar dekorasyonu ile şömineyi bütünleştirebilirsiniz.

Televizyon Altına Şömine

televizyon altına şömine

Şömineler, televizyonunuzun altına monte edilerek, modern ve şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Salonda Odun Şöminesi

salonda odun şöminesi

Salon dekorasyonunda kullanılan odun şömineleri oldukça popülerdir. Yanan odunun ve közün etrafında oturmak ekstra huzur verecektir.

Dekoratif Görünüm

dekoratif salon şöminesi

Salon dekorasyonunda şömine, sıcaklığı ve rahatlığı ile birlikte dekoratif bir görünüm de sunar. Şöminenin dekorasyonunuzla uyumlu olması, evinizde daha şık ve gösterişli bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur.

Mermer Detayı

mermer salon şöminesi

Mermer, salon dekorasyonunda şömine için çok popüler bir seçimdir. Doğal olarak lüks bir his verir ve çeşitli renklerde ve desenlerde bulunabilir.

Estetik ve Sıcak

estetik salon şöminesi

Şömine, estetik ve sıcak bir ortam yaratmak için harika bir seçenektir. Şömineler, evinizi güzel bir şekilde dekore etmenin yanı sıra sıcak bir atmosfer yaratır ve soğuk kış günlerinde size ekstra ısı sağlar.

Lüks Bir Etki

lüks salon şöminesi

Lüks etkisi yaratmak için, şöminenin tasarımı ve malzeme seçimi oldukça önemlidir. Örneğin, mermer veya granit kaplamalı bir şömine, salonunuzda lüks bir görünüm oluşturabilir. Ayrıca, özel tasarımlı şömine kaplamaları, dekoratif ızgaralar ve şık aksesuarlar, şömine alanınızın lüks etkisini artırabilir.

Şömine Salonda Odak Noktası Olacak

odak noktası şömine

Şöminenin doğru bir şekilde konumlandırılması ve diğer dekorasyon unsurlarının buna uygun olarak tasarlanmasıyla, şömineniz salonunuzun en önemli noktası haline gelecek.

Kenarları Çekmeceli Şömine

kenarları çekmeceli şömine

Kenarları çekmeceli şömine, fonksiyonelliği artırmak ve şöminenizi daha kullanışlı hale getirmek için tasarlanmış özel bir şömine türüdür. Bu şömineler, kenarlarındaki çekmeceler sayesinde odun, kömür veya diğer yakıt malzemelerinin saklanması için ek depolama alanı sağlar.

Doğal Görünüm

doğal görünümlü şömine

Salon dekorasyonunda şömine ile doğal bir görünüm yakalamak için doğal malzemeler kullanmak ve doğal renkler seçmek önemlidir. Ayrıca, şömineyi çevreleyen dekorasyon unsurlarının doğal ve organik olması, doğal bir atmosfer oluşturacaktır.

Şömineli Salon Dekorasyonu Fikirleri

Şöminenin sağladığı estetik ve sıcaklık, salonunuzun atmosferini tamamen değiştirebilir. İşte şömineli salonlar için bazı dekorasyon örnekleri:

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu