Beyaz Eşya

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hatası Nasıl Giderilir?

Vestel çamaşır makinesinde E01 hatası, kapıyla ilgili bir sorunun olduğunu gösterir. Bu hata genellikle makinenin kapağından kaynaklanan sorunlardan dolayı ortaya çıkar.

Beyaz eşya markalarının üretmiş olduğu çamaşır makineleri, arıza kodu ile kullanıcıları uyarır. Arıza kodu makinede bir sorun olduğunu gösterir. Her arıza kodunun bir anlamı vardır. Vestel çamaşır makinesi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu hata kodları arasında “E01” hatası geliyor. Ekranda görünen E01 hatası makinenin kapağının tam olarak kapanmadığı anlamına gelmektedir. Kapağın kapanmaması durumunda ortaya çıkan bu hata kapının açık unutulmasından kaynaklandığı gibi anakart arızasından da kaynaklanmış olabilir.

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hatası Nedir?

e01 hatası

Vestel çamaşır makinesindeki ekrana gelen E01 hatası, kapıyla ilgili bir sorunun olduğunu gösterir. Kapak tam kapanmadığı zaman ekranda E01 hata kodu görünür. Kapağın kapanmamasının bir çok farklı nedeni olabilir. fazla çamaşır yüklenmesi, kilit mekanizmasındaki arıza, kapağın tam kapanmaması ve anakart arızası hata kodunun çıkmasına neden olmuş olabilir.

Vestel çamaşır makinesi E01 hatası ile karşılaştığınızda, öncelikle kapıyı tam kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin. Normal zamanlarda çamaşır makinesine kıyafetleri attıktan sonra kapağı hızlı bir şekilde kapatmayı unutmayın. Buna rağmen hata kodu görünmeye devam ediyorsa, kapıyla ilgili başka bir sorundan kaynaklanmış olabilir.

Vestel çamaşır makinesi E01 hatasına neden olan şeyler;

  • Çamaşır makinesine fazla kıyafet yüklenmesinden dolayı kapının kapanmaması
  • Kapının açık unutulması
  • Kilit mekanizmasındaki arıza
  • Anakart arızası

Çamaşır makinesinde E01 hata kodu ile karşılaştıktan sonra sorunun kapıyla alakalı olduğunu bilmelisiniz.

Vestel E01 Hatası Nasıl Giderilir?

Vestel E01 hatasını gidermek için ilk olarak sorunun neden kaynaklandığını bulmanız gerekir. Eğer kilit mekanizmasında bir sorun varsa soketi değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Vestel çamaşır makinesi E01 hatasını gidermek için;

  • Çamaşır makinesine atmış olduğunuz fazla kıyafetten dolayı kapı kapanmıyorsa, fazlalıkları çıkarın.
  • Kapıyı açık unutup unutmadığınızı kontrol edin. Kapı açıksa kapatın ve makineyi çalıştırın.
  • Kilit mekanizmasında oluşan bir arıza varsa soketi değiştirerek arızayı giderebilirsiniz.
  • Anakart sorunundan dolayı E01 hatası veriyorsa servis ile görüşerek tamir ettirin.

Vestel çamaşır makinesi E01 hatasının çıkmasının nedeni genellikle kapıda bulunan kilit dilinin tam olarak oturmamasıdır. Bu durumda kapak dilinin değişmesiyle birlikte sorun ortadan kalkmış olur.

Bu adımları takip ederek sorunu çözemezseniz, Vestel müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu