Ev Dekorasyonu

Bantla Şekilli ve Dekoratif Duvar Boyama

Bantla duvar boyama işlemi ile duvarlarınıza şekilli, dekoratif, geometrik ve desenli boya uygulaması yapabilirsiniz. Maskeleme bandı ile duvar boya teknikleri çok işinize yarayacak.

Maskeleme bandı, boyama işlerinde adeta hayat kurtaran bir malzemedir. Bir duvarı, mobilyayı ve fayansları kusursuz bir şekilde boyamak için maskeleme bandı kullanılır. Boyama işleminde temiz ve sorunsuz bir sonuç alabilmek için maskeleme bandının rolü büyüktür. Süpürgelik, tavan veya yerdeki parkelere boya sıçramasını engeller. Bunların dışında bir görevi daha bulunuyor. Maskeleme bandı duvarda şekilli, geometrik, desenli ve dekoratif boyama işlemi için tercih ediliyor.

Bantla Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

bant çekerek duvar boyama

Bantla duvar boyama işlemi için eğer duvar boyası üzerine farklı desenler yapılacaksa, duvar ilk olarak ana renk boya ile boyanmalıdır. Ardından boyalar, maskeleme bandı, boya kovası, rulo fırça, ipek fırça ve boyanın daha tutunabilmesi için astar gibi malzemeler hazır bulundurulmalıdır. Bantla duvar boyama işlemi şu şekildedir:

 • Duvar nemli bir bezle silinerek temiz hale getirilir ve tamamen kuruması beklenir.
 • Maskeleme bandı ile duvara istenilen desenler verilir.
 • Verilen desenler istenilen renk boya ile rulo fırça veya ipek fırça ile boyanır.
 • İkinci kat boyanın tamamen kuruması beklenmeden maskeleme bandı çıkarılır.
 • Maskeleme bandı çıktıktan sonra duvar desenli bir şekilde boyanmış olacaktır.

Bantla Desenli Duvar Boyama Teknikleri

Maskeleme bandı ile desenli duvar boyama tekniklerini kullanarak duvarlarınızda farklı şekiller oluşturabilirsiniz. Sadelikten sıkıldıysanız odanızı canlandırmak için desenli duvar boyama teknikleri bu konuda size yardımcı olacak.

bantla desenli duvar boyama

Oturma odası, salon, balkon, yatak odası, çocuk odası veya mutfak için duvar boyama fikirleri arıyorsanız, bantla duvar boyama tamda size göre! Maskeleme bandı ile kendiniz duvarlarınızda geometrik, desenli, şekilli ve dekoratif boyama işlemi yapabilirsiniz.

bant ile duvar boyama

Bant ile duvar boyama işlemi, bir odanın tasarımını değiştirmenin kolay ve ucuz bir yoludur.

bantla duvar boyama örneği

Bantla duvar boyama ile alanlarınızda farklılıklar yaratabilirsiniz. Maskeleme bandı boyama işleminde kullanıldığı zaman ortaya harika tasarımlar çıkıyor.

bantla duvar boyama örnekleri

Herhangi bir şablona ihtiyaç duymadan sadece maskeleme bandı ile hayal gücünüzü kullanarak duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

bantla duvar boyama teknikleri

Bantla duvar boyama teknikleri için kullanılacak olan yöntem maskeleme bandı veya stencil şablonlar ile boyama olacaktır. Bu ikisi ile duvarlarınızda birbirinden şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

bantla duvara desen yapma

Bantla duvara desen yapmak için kullanılacak malzeme hemen hemen her markette bulunan maskeleme bandıdır.

duvar boyama teknikleri

Duvar boyama tekniklerinden en kolay ve en ucuz yöntem olan bantla boyama işlemi için bir usta tutmanıza gerek yok. Eliniz boyama işlemine yatkınsa kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

Geometrik Duvar Boyama

geometrik duvar boyama

Geometrik duvar boyama işlemi için gerekli olan malzemeler silikonlu iç cephe boyası, maskele bandı, rulo fırça ve hışır örtüdür. Duvarı boyamaya başlamadan önce işinizi kolaylaştırmak için bir A4 kağıdına şablon oluşturabilirsiniz. Geometrik duvar boyama işlemi böyle yapılmaktadır:

 • Boyama yapılacak olan duvarın tüm kenarları maskeleme bandı ile bantlanır.
 • Maskeleme bandı ile geometrik şekiller oluşturulur.
 • Maskeleme bandının duvara iyi yapışıp yapışmadığı kontrol edilir.
 • Renkleri karıştırmamak için her bir alana kağıt yazıp yapıştırabilirsiniz.
 • Boyama işlemine başlamadan yere hışır örtü serilir.
 • İlk kat boyama işlemi yapılır.
 • Boyanın ilk kat uygulamasından sonra 2-3 saat kuruması beklenir.
 • İlk katın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra ikinci kat boya uygulanır.
 • İkinci katın tam olarak kurumasını beklemeden, maskeleme bandı yavaşça sökülür.
 • Boya taze olduğu zaman bant duvardan sorunsuz şekilde ayrılacaktır.
bantla geometrik duvar boyama

Bantla geometrik duvar boyama işlemi ile yatak odası, salon ve mutfaklarınızda şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Dekorasyonun en önemli etkeni olan duvar boyası işlemi ile evinizde farklılıklar yaratabilirsiniz.

geometrik boyama

Geometrik boyama için kullanacağınız maskeleme bandı ile çizilecek olan şablon tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.

duvar dekor bantları

Duvar dekor bantlarına gerek duymadan sadece duvar boyası ve maskeleme bandı ile 3 boyutlu tasarımları duvarlarınıza yansıtabilirsiniz.

duvara desen yapma teknikleri

Duvara desen yapma teknikleri sizlere fikir vererek hayal gücünüzün bu yönde yoğunlaşmasına yardımcı olacak.

duvara desen yapma

Duvara desen yapmak için genellikle bir kaç farklı renk boya kullanılır. Bu renkler ev dekorasyonunuzu tamamlayacak renkler olmalıdır.

duvara desen yapmak

Duvara desenli boya uygulaması yapmak için kullanacağınız maskeleme bandını ne kadar iyi yapıştırırsanız o kadar sağlıklı sonuç alırsınız.

Şekilli Duvar Boyama

Şekilli duvar boyama için en çok kullanılan teknik maskeleme bandıdır. Maskeleme bandının ince ve kalın modelleri bulunuyor. Yapılacak olan şekle göre bant seçimi yapıldıktan sonra istenilen şekilde boyama işlemi rahatlıkla yapılabilir.

şekilli duvar boyama

Evinizin dekorasyonunu en hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde yenilemenin yolu bir kat boya uygulamasıdır. Şekilli duvar boyama ile odanın vurgusunu değiştirebilirsiniz.

bantla şekilli duvar boyama

Bantla şekilli duvar boyama işlemini hayal gücünüzü kullanarak yapabilir ve ortaya harika sonuç çıkarabilirsiniz.

bantlı duvar boyama

Bantlı duvar boyama işleminden sonra stencil şablonları ile duvara istediğiniz şekilleri ekleyebilirsiniz.

duvar boyama şekilleri

Duvar boyama şekilleri olarak en çok kullanılan yöntem maskeleme bandı ile boyama işlemidir. Havalı, göz alıcı ve modern bir görüntü oluşturmak için yaratıcı şekiller kullanabilirsiniz.

kağıt bantla duvar boyama

Kağıt bantla duvar boyama işleminde her kutucukta farklı bir renk seçerek, temiz ve düz çizgiler elde edebilirsiniz.

maskeleme bandı ile desenli duvar boyama

Maskeleme bandı ile desenli duvar boyama yatak odası, oturma odası ve çocuk odası gibi tüm alanlar için uygun bir tekniktir.

maskeleme bandı ile duvar boyama

Duvarlarınıza maskeleme bandı ile petek şekilleri oluşturmak o kadar zor olmamalı. Petek desenleri odanıza çekicilik ve rustik bir hava katar.

Dekoratif Duvar Boyama

Dekoratif duvar boyama işleminin ev dekorasyonunda büyük bir önemi verdir. Oturma odası, mutfak, yatak odası ve hatta çocuk odasının duvarlarına uygulanacak olan dekoratif boyama alanları daha canlı gösterir. Mobilyalarla ve evin genel dekoru ile uyumlu olan desen ve renklerdeki boyama işlemi ortamı canlandıracaktır.

dekoratif duvar bantları

Kendini yansıtan bir duvar olsun istiyorsanız, bantla desenler verilerek boyanan duvarları tercih edebilirsiniz. Şık ve çekici bir duvara sahip olmanın kolay ve ucuz yoludur.

dekoratif duvar boyama

Dekoratif duvar boyama ile göz alıcı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Modern alanlar için tercih etmiş olduğunuz renklerin, alanınızdaki diğer renklerle uyumlu çalışmasına özen göstermelisiniz.

dekoratif boyama

Dekoratif boyama için kullanılacak olan maskeleme bandı, bu konuda çok işinize yarayacak. Farklı renkler ve tasarımlar her zaman için alanlarınızı canlandırır.

dekoratif duvar boyası

Dekoratif duvar boyası işlemi için kullanılan maskeleme bandı, duvara ince çizgiler ile modern bir görünüm kazandırmıştır.

duvar boyama desenleri

Duvar boyama desenleri üçgen, kare, dikdörtgen ve geometrik desenler olabilir. Tercih tamamen sizin zevkinize kalmış.

üçgen duvar boyama

Üçgen duvar boyama işlemini maskeleme bandı ile yapabilirsiniz. Bantla duvar boyama işlemini bantları düzgün bir şekilde yapıştırdıktan sonra yaparak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

maskeleme bandıyla duvar boyama

Maskeleme bandıyla duvar boyama işlemi odalarınızın ve evinizin havasını değiştirir. Balkon ve salon gibi alanlarda deneme yaparak evinize sağlamış olduğu katkıyı gözlerinizle görebilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu