Beyaz Eşya

Bosch Buzdolabı Ayarı Kaç Olmalı? (Yaz ve Kış Ayarları)

Bosch buzdolabı ayarı yaz ve kış aylarında kaç olmalı? Bosch buzdolabının derecesini yaz ve kış ayları için ayarlayarak etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Buzdolabı, yiyecek ve içeceklerin uygun sıcaklıkta bekletilerek uzun süre dayanıklı kalmasını sağlayan bir beyaz eşyadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen buzdolaplarına bir çok özellik geliyor. Buzdolabının üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde ayarlar yapılarak istenilen sıcaklık derecesine getiriliyor. Yaz ve kış aylarında sıcaklıklar değişiklik gösterdiğinden yiyecek ve içeceklerin daha güvende saklanabilmesi için buzdolabı ayarları değiştirilebilir. Böylelikle buzdolabında bulunan gıdalar daha güvenle saklanmış olur.

bosch yaz kış buzdolabı ayarı kaç olmalı

Buzdolabına koyulan gıdaların güvenle saklanması için Bosch buzdolabı ayarı kaç olmalı bilgisine sahip olmanız işinize yarayacaktır. Doğru sıcaklık ayarlaması yapılmaz ise buzdolabında bulunan gıdalar erken bozulacaktır ve insan sağlığını tehlikeye sokacaktır. Suyun istenilen soğuklukta kalması ve et ürünlerinin bozulmaması için doğru sıcaklık ayarı seçilmelidir. Buzdolabında gıdalar sağlıklı bir şekilde bozulmadan saklayabilmek için Bosch buzdolabı yaz ve kış ayarı yapabilirsiniz. İstenilen sıcaklık dijital gösterge sayesinde ayarlanabilir.

Klima Sıcak Ayarı ve Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Bosch Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarı Nasıl Yapılır?


Buzdolabı satın aldığınızda kurulum yapan yetkililer tarafından sıcaklık ayarlaması genellikle ideal sıcaklık olan +4 ve -18 ideal derecede ayarlanır. Bu dereceler genellikle bir çok buzdolabı markasında aynıdır.

Yaşanılan bölgeye göre sıcaklıklar artıp azalacağı için buzdolabı ayarını istediğiniz dereceye alabilirsiniz. Yeni teknoloji ile üretilen buzdolaplarında derece ayarlaması, dijital gösterge sayesinde yapılır. Dijital gösterge bulunmayan buzdolabında ise rafların arka bölümünde bulunan bir termostat sayesinde buzdolabı derecesi ayarlanır.

Satın alınan buzdolabının kullanım kılavuzunda önerilen sıcaklık derecelerine yer verilir. En doğru bilgi için buzdolabının kullanma kılavuzuna göz atılmalıdır.

bosch buzdolabı dijital gösterge ayarları

Bosch buzdolabı dijital gösterge ayarları sayesinde buzdolabının derecesini istediğiniz ayara getirebilirsiniz.

Yaz Ayarı

Sıcak günlerde dolaba bırakmış olduğunuz yiyecek ve içeceklerin daha soğuk kalmasını ve sıcaklardan etkilenmemesini sağlamak için, Bosch buzdolabı yaz ayarı yapabilirsiniz. Yaz aylarında aşırı sıcak olan bir bölgede bulunuyorsanız buzdolabı için yaz ayarı yapmanız gerekebilir.

 • Yaz aylarında Bosch buzdolabının derecesini +2 ve -20 derece aralığında ayarlayabilirsiniz.
 • Bu sıcaklık değerleri yaz aylarının sıcak günlerinde buzdolabınızdaki yiyecek ve içeceklerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayacaktır.
 • Bosch buzdolabı yaz ayarı için buzdolabı üzerinde bulunan dijital gösterge üzerindeki °C tuşun bastıktan sonra + ve – işareti ile ayarlamayı yapabilirsiniz.
 • Dijital gösterge olmayan eski buzdolabında derece ayarlaması rafların arkasında bulunan termostat sayesinde yapılmaktadır.
bosch buzdolabı yaz ayarı

Yaz ve Kış Aylarında Buzdolabının Derecesi Kaç Olmalı?

Kış Ayarı

Kış aylarında buzdolabının daha az enerjiye ihtiyacı vardır. Ayrıca buzdolabı içerisinde bulunan gıdaların daha güvende saklanabilmesi için ideal sıcaklık ayarlaması yapılabilir. Hem tasarruf etmek hemde buzdolabında gıdaların bozulmasına engel olmak için Bosch buzdolabı kış ayarı olarak +4 ile -18 derece kullanabilirsiniz.

 • Soğuk kış günlerinde Bosch buzdolabının derecesini +4 ile -18 derece aralığında ayarlayabilirsiniz.
 • Bu sıcaklık dereceleri kış aylarında buzdolabında bulunan gıdaların güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.
 • Bosch buzdolabı kış ayarı için buzdolabında bulunan dijital gösterge üzerindeki °C tuşun bastıktan sonra + ve – işareti ile ayarlamayı yapabilirsiniz.
 • Dijital gösterge bulunmama Bosch buzdolabının kış ayarını rafların arka bölümünde yer alan termostat ile yapabilirsiniz.
bosch buzdolabı kış ayarı

Eski Bosch Buzdolabı Soğukluk Ayarı Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte beyaz eşyalar üzerinde bulunan dijital gösterge ile rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Ancak günümüzde hala eski buzdolabı kullananlar var. Eski buzdolabına sahip olan kişiler de yaz ve kış ayarlaması yapabilir. Yaz ve kış ayarı için buzdolabı içerisinde bir termostat bulunur. Bu termostat ile buzdolabı istelilen dereceye alınır.

 • Eski Bosch buzdolabı sıcaklık ayarını rafların arka bölümünde bulunan termostat üzerinden ayarlama yapabilirsiniz.
 • Buzdolabını ideal sıcaklıkta tutmak için +4 dereceye ayarlayabilirsiniz.
bosch buzdolabı derecesi kaç olmalı

Pimapen Yazlık ve Kışlık Ayarı Nasıl Yapılır?

Bosch Derin Dondurucu Kaç Derece Olmalı?

Derin dondurucu satın alındığı zaman kurulum yapmaya gelen ekipler sıcaklık ayarını genellikle -18 dereceye ayarlar. Bu derece bir derin dondurucu için idealdir. Ancak her ne kadar derece ayarlanmış olsa da yaz ve kış aylarında bir ayar yapmanız gerekebilir.

 • Derdin dondurucunun üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde istenilen sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.
 • Dijital gösterge üzerinde bulunan °C tuşuna basıp + ve – işareti ile derdin dondurucunun sıcaklık derecesini değiştirebilirsiniz.
 • Kış aylarında derin dondurucu derece için -18 derece, yaz aylarında ise -22 derece ideal sıcaklık olarak kabul edilmektedir.

Bosch no frost buzdolabı derece ayarları yeni buzdolaplarında dijital gösterge üzerinde bulunan + ve – işareti ile eski buzdolaplarında ise rafların arka bölümünde olan termostat ile ayarlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu