Ev Dekorasyonu

Müşterilerin Bayılacağı 35 Cafe Dekorasyon Fikirleri

Cafe dekorasyonu ile davetkar bir atmosfer, rahat bir ortam ve akılda kalıcı bir mekana dönüşebilirsiniz. İlham alamanıza yardımcı olacak harika dekorasyonlar.

Müşterilen kafeye geldikleri zaman ilk izlenim onlar için çok önemlidir. Renkler, kafe düzeni, kullanılan malzemeler, dekorasyon ve konsept olumlu veya olumsuz etki oluşturur. Müşterinin gözüne çarpan mobilyaların rahatlığı, renklerin uyumu, dekorasyon düzeni, hangi yiyecek ve içeceklere ulaşacağı müşterinizin deneyimini ortaya koyar. En iyi cafe dekorasyonu, hem estetik açıdan hemde rahatlık açısından elverişli olmalıdır. Mekana giren müşteri kendini rahat hissetmeli ve güzel karşılanmalıdır. Kullanışlı ve estetik dekorasyon düzeni müşteriler ve çalışanlar için iyi bir izlenim bırakacaktır.

cafe dekorasyon fikirleri

Cafe dekorundan menüye, konumdan kullanılan teknolojiye kadar bir çok neden akılda kalıcılık için oldukça etkili unsurlardandır. Bir kafe açmaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak cafe isimleri listesinden bir isim seçebilirsiniz. Sonrasında konum, kullanılacak olan dekorasyon, menüdeki yiyecek ve içecekler, konsept ve logo gibi eksik şeyleri gidermelisiniz. Dekorasyonun müşterinin içeriye girdikten sonra en çok dikkat ettiği detaydır. Bu nedenle en çok önem verilmesi gereken şeyin başına cafe dekorasyonu gelir. Ne kadar çok fikir alırsanız mekanınız için o kadar güzel işler çıkarabilirsiniz.

Hayal gücünüzü harekete geçirmenize yardımcı olacak ve her bir tasarımı birbirinden göz alıcı olan cafe dekorasyon fikri burada.

Cafe Dekorasyonu İçin Harika Fikirler

Kafenizi bölgenin en çok konuşulan alanı yapmak için harika cafe dekorasyonu fikirleri. Alanınız için oturma düzeninden, duvar dekorasyonuna, masa sandalyeden renklere kadar bir çok tasarım fikrine yer verdik. Bu fikriler ile cafe tasarımı işleriniz kolaylaşacak.

Duvarları Yansıtın

cafe duvar dekorasyonu

Kafenin ön plana çıkması için benzersiz bir dekora ihtiyacınız olacak. Bir alanda en çok ön plana çıkan bölüm duvar dekorasyonudur. Duvar dekorasyonunu alanınıza özgü ve ilgi çekici şekilde tasarlamanız durumunda göze çarpacak ve şık görünecektir. Duvarlara ışıklar, çiçekler, duvar kağıtları veya taş duvar uygulaması yaparak ön plana çıkarabilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Seçin

cafe dekorasyonu aydınlatma

Aydınlatma mekana gelen müşteriler için uygun bir ortam yaratmak için en etkili unsurdur. Renkli ve canlı bir aydınlatma alanın dekorasyonunda oldukça etkili olacaktır. Kullanacağınız aydınlatma ne fazla ışık yaymalı ne de az. Avizeler, led ışıklar ve rengarenk ampüller alanınızı aydınlatabilir. Aydınlatma seçiminde alanın genel dekoru ile ilgili renkleri ve modelleri tercih etmelisiniz.

Benzersiz Masalar Tercih Edin

cafe dekorasyonu masa

Masa ve sandalyeler benzersiz bir cafe tasarımı oluşturmada etkili olan mobilyalardır. Alanınıza şık bir alan yaratmak için heryerden farklı tasarımlarda ve ilgi çekici masa ve sandalye kullanabilirsiniz. Ağaç masalar, plastik sandalyeler görenlerin ilgisini çekmeli. Ayrıca tercih edeceğiniz mobilyalar alanda rahatlığı yansıtmalı ve kullanışlı olmalıdır.

Odak Nokta Oluşturun

cafe dekorasyonu odak nokta

Dekorasyona bir köşeyi odak noktası haline getirebilirsiniz. Odak notası olacak olan yer mutfak, duvar veya balkon olabilir. Çiçekler, dekoratif ürünler ve duvar dekorasyonu bir alanı odak notası haline getirmeniz için yardımcı olur. Alanınızda her mekandan farklı mobilyalar ve dekoratif ürünler kullanarak farkınızı yansıtabilirsiniz. Bir alanın odak noktası olması müşterilerin daha çok ilgisini çekecektir.

Alanın Büyüklüğüne Göre Oturma Planı Yapın

cafe dekorasyonu oturma düzeni

Oturma planı müşterilerin ve çalışanların rahatlığı düşünülerek düzenlenmelidir. İç ve dışarıdaki alanda bulunan masa ve sandalyeler bir düzen içerisinde yerleştirilmelidir. Müşteriler alana rahatlıkla girebilmeli ve oturabilmelidir. Çalışanlar ise servis yaparken rahat hareket edebilmeliler.

Cafe dekorasyonu için iç mimarlık ofisleri aracılığı ile bir tasarım oluşturabilirsiniz. Duvar dekorasyonundan avizelere, mutfaktan oturma alanına kadar düm detaylar ihtiyacınıza ve bütçenize göre tasarlanır.

Birden Fazla Oturma Seçeneği Olmalı

cafe dekorasyonu oturma planı

Kafeler çay ve kahve içmek, sohbet etmek ve vakit geçirmek için en iyi alanlardır. Tek kişilik, çift kişilik ve grup haline gelenler için bir düzeniniz olmalı. Tek kişi gelen kişi 6 kişilik masayı meşgul etmemeli. 6 kişi gelen grup için ise masa birleştirme olayı hiç iyi bir izlenim kazandırmayacaktır. Bu nedenle birden fazla oturma seçeneği sunmalısınız.

Cafe İçin Özel Tema Oluşturun

cafe konsepti

Her mekanın kendine özgü bir tasarımı mevcuttur. Bu gerek renklerle gerek mobilyalarla kendini ön plana çıkarır. Akılda kalıcı ve ilgi çeken bir alan oluşturmak için kendinize özgü bir tema oluşturmalısınız. Bunu dekorasyon ile başarabilirsiniz. Oturma düzeni, kullanılan mobilyalar, hizmet kalitesi, hizmet sunumu ve kullanılan teknolojiler ile kendi temanızı oluşturabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu ile Cazibe Oluşturun

cafe tasarımı duvar

Duvar dekorasyonu için desenli boyalar, duvar kağıtları, taş duvarlar, aydınlatma, çiçekler ve dekoratif ürünler kullanabilirsiniz. Nasıl bir tasarım seçeneceğiniz size kalmış. Boş duran duvarlar hiç kimseye güzel görünmeyecektir. Bu nedenle cafe dekorasyonunda duvar dekorasyonuna oldukça fazla önem verilmelidir.

Bir Renk Şeması Üzerinde Yoğunlaşın

cafe renkleri

Dekorasyonda renk şeması oldukça önemlidir. Mobilyalarda, duvar boyasında ve diğer tüm eşyalarda kullanılan renklerin hepsi birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Müşterinin içeriye girmesi ile birlikte bu uyun göze çarpmalıdır. İyi bir renk uyumu yakalandığı zaman ferah ve estetik ortamlara sahip olunur. Cafe dekorasyonunda renklerin önemi oldukça büyüktür.

Gelişmiş Teknolojileri Kafenize Entegre Edin

cafe dekorasyonu teknoloji

Gelişmiş teknolojileri kafenize entegre etmeniz gerekir. Örneğin powerbank, ısıtma, soğutma, müzik sistemleri, cam balkon sistemleri, QR kod gibi bir çok teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknolojilerden geri kalmış bir kafe çok fazla tercih edilmeyeceği için teknolojileri yakından takip etmelisiniz. Cafe dekorasyonunda yenilikleri takip ederek ayak uydurduğunuz zaman müşterilerin her zaman ilgisini çekersiniz.

İlgi Çekici Tablolara Yer Verin

cafe dekorasyonu tablo

İlgi çekici tablolar cafe dekorasyonlarında oldukça sık kullanılır. Temanızı yansıtan tablolarla hem duvar dekorasyonunu tamamlamış olursunuz hemde ilgi gören alanlara sahip olmuş olursunuz. Böylelikle oturan müşteriler sıkılmadan eğlenceli bir alanda vakit geçirmiş olur.

Bir Düzen Oluşturun

cafe düzeni

Düzen her şeyin başında gelir. Düzen olmadan bir mekanın dekorasyonu olmaz. Müşteriler cafe dekorasyonu ile düzeni gördükleri zaman rahat vakit geçirebileceği bir alan olarak görürler. Bir defa gelip rahat vakit geçiren müşterinin daha sonra aklına yine gelirsiniz. Bu nedenle mobilyalar ve diğer tüm eşyalar bir düzen içerisinde yerleştirilmelidir.

Çiçekler İçin Alan Oluşturun

cafe dekorasyonu çiçekler

Dekorasyon denilince akla ilk gelen şey çiçeklerdir. Çiçekler bir mekana ferahlık ve doğallık katar. Çiçekleri masa aralarında, duvarlarda ve balkonda kullanabilirsiniz. Hemen hemen her mekanda bulunan çiçekler müşteriye rahatlık hissi vereceği için cafe dekorasyonunda da kullanılmalıdır. Duvarda kullanacağınız çiçekleri raflara koyacağınız vazolarla yerleştirebilirsiniz. Masa araları için uzun bir çiçek bahçesi yerleştirebilirsiniz. Ayrıca büyük salon çiçekleri ile göz alıcı bir etki oluşturabilirsiniz.

Modern Cafe Konseptleri

Cafe konseptleri mobilya, duvar dekorasyonu, dekoratif ürünler, teknoloji, bar ve iç dizayn birlikte düşünülerek oluşturulur. Diğer mekanlardan farkı ortaya koyacak olan şeyler bunlardır. Cafe iç dizayn oluşturulurken her şey bir bütün olarak düşünülür. İlk olarak oluşturulacak olan dekorasyon hakkında fikir sahibi olmak için örnek modellere göz atmak fayda sağlar. Bu nedenle mekan açmak isteyenler için fikir verecek onlarca cafe konseptleri paylaştık. Örnekleri ve görselleri inceleyerek kendi mekanınız için fikir sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu