Kendin Yap

Doğalgaz Borularını Gizleme ve Süsleme Fikirleri

Doğalgaz borularını süsleme fikirleri ile kötü görüntüden kurtulun. Sarmaşık veya hasır ip ile boruları gizleyerek dekoratif bir şekilde kapatabilirsiniz.

Özellikle de evinin her köşesinden geçen doğalgaz boruları kadınların canını bir hayli sıkıyor. Göze hoş görünmeyen boruları süslenerek dekoratif hale getirilip, evde hoş bir görüntü oluşturulabilir. Doğalgaz borusu kapatma işlemi, süsleme yapılarak basit bir şekilde sorun olmaktan çıkıyor.

Doğalgaz boruları, evin iç dekorasyonunu doğrudan etkileyeceği için süslenerek dekoratif hale getirilebilir. Evlerin çoğunda evin projesini çizen mühendis nedense doğalgaz borularını en çok göze çarpan bölümlere yerleştirmiş. Durum böyle olunca da ev sahipleri karşısında bunları görmek istemeyip nasıl gizleyeceklerinin yöntemlerini aramaya koyuluyorlar. Doğalgaz borularını gizleme ve süsleme ile ilgili hazırladığımız makalede harika fikirler edinebilirsiniz!

Doğalgaz borusunun kötü görünen renginden sıkıldıysanız ve duvar boyası ile aynı renk yaparak dekorasyonunuza katkıda bulunmasını istiyorsanız doğalgaz borusu boyama işlemini uygulayabilirsiniz.

Evdeki Doğalgaz Borusu Nasıl Kapatılır?

Evdeki doğalgaz boruları ip, sarmaşık, led ışıklar ve mobilya ile kapatılabilir. Boruları süsleyerek kötü görünümden kurtulabilirsiniz. Doğalgaz borularını süslemek için en çok kullanılan eşyaların başında hasır ip ve sarmaşık geliyor.

doğalgaz borusu nasıl kapatılır

İpi başlangıç yerinden silikonla yapıştırın önce az bir şey sıkarsanız tutuyor. Sonra dolayın bitmesine yakın yapıştırıcı sürüp kapatın. Daha sonra sarmaşığı da aynı mantıkla dolayın. Doğalgaz borusunun o kötü görüntüsü yerini misler gibi bir görüntüye bırakır.

Kullanılan Malzemeler

  • Hasır İp
  • Silikon
  • Sarmaşık

Doğalgaz Borularını Süsleme Fikirleri

Evdeki ve mutfaktaki doğalgaz borularını süsleyerek kapatabilirsiniz. Çiçek, hasır ip, led ışıklar, sarmaşık ve çiçekler kullanarak doğalgaz borularını dekoratif hale getirerek gizleyebilirsiniz.

Mutfaktaki Doğalgaz Borusunu Süsleme

Mutfaktaki Doğalgaz Borusunu Süsleme

Mutfaktaki doğalgaz borusunun görüntüsü sizi de rahatsız ediyorsa, boruları bir çiçek ile kapatabilirsiniz. Kaplama için evinizde bulunan yapay çiçekleri kullanabilir veya dışarıdan zevkinize göre çiçek alabilirsiniz. Çiçek satın alacaksanız mutfağınızda bulunan eşyaların rengine uygun çiçekler almanız daha güzel görüntü oluşmasını sağlayacaktır.

Doğalgaz borularını süsleme

Doğalgaz borusunun o kötü görüntüsü yerini misler gibi bir görüntüye bıraktı.

doğalgaz borusu süsleme

Doğalgaz borularının göz tırmalayan kötü görüntüsünü saklamanın en zarif yolu karşınızda. Tezgah üzerinde dekoratif bir raf yoluyla hem kötü görüntüden kurtulup hem de rafı dilediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Siz nasıl buldunuz?

Doğalgaz Borusu Gizleme İçin Mobilya Kullanabilirsiniz

doğalgaz borusu saklama

Mutfakta göze batan doğalgaz borusuna kesin çözüm. Sizde kendi ölçünüze göre mobilyacıya yaptırabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz kalıpları doğalgaz borusunun etrafına geçirerek kötü görüntüyü kapatabilirsiniz.

Sarmaşık ve Çiçeklerle Süsleme Yapabilirsiniz

Doğalgaz borularını süslemek için sarmaşık ve çiçek kullanabilirsiniz. Işıklı çiçekler veya sadece sarmaşıklar ile boruları kısmen veya tamamen kapatarak süsleme yapabilirsiniz.

sarmaşık ile doğalgaz borusu süsleme

Görselde doğalgaz boruları sadece sarmaşık ile süslenmiştir. Sarmaşık silikon ile tutturulmuştur.

doğalgaz borusunu sarmaşıkla kapatma

Yapay sarmaşıklar doğalgaz borularını kapatmak için en çok kullanılan malzemelerdir. Boruları gizlemeye yaradığı gibi rengi ile mutfağa doğallık katıyor.

Doğalgaz Borusu Kapatma Fikirleri

Doğalgaz borularını süsleyerek dekorasyon eşyası olarak görünmesini sağlamak ister misin? Borular süslendiğinde çok daha hoş bir görüntü oluşturacak. Boruları boyayabilir, çiçek ve sarmaşıklarla süsleyebilir ve ayrıca led ışık ile etrafını dönebilirsin.

doğalgaz borularını gizleme

Doğalgaz borularını gizlemek için hasır ip ve dekoratif çiçekler kullanılmıştır.

doğalgaz borusu süsleme

Mutfaktaki doğalgaz borusu hasır iple kapatıldıktan sonra üzerine dekoratif çiçekler yapıştırılmış.

doğalgaz borusu kapatma

Doğalgaz boruları etrafını dönen iplerle kapatılarak üst tarafına ise bir çiçek yerleştirilmiş.

doğalgaz borusu gizleme

Doğalgaz borusu gizlemek için borular boyanmış ve üzerine sarmaşık çiçek atılmış. Doğalgaz borusunu süslemenin diğer bir yolu da boyamaktır.

doğalgaz borusu gizleme fikirleri

Görünüşte kötü görünen doğalgaz borularını kapatmanın en iyi yolu hasır iptir. Her yerde bulabileceğiniz hasır ipi kendiniz borunun etrafına dönerek kapatabilirsiniz. Üstüne sarmaşık veya çiçek motifleri ekleyerek daha şık hale getirebilirsiniz.

doğalgaz borusu kaplama

Doğalgaz borusu kaplama işlemini kendi el emeğiniz ile yapabilirsiniz. Hasır ip ve çiçek motifleri ile doğalgaz borusu ortadan kaybolacak ve tasarım harikası elde edilecek.

mutfak doğalgaz borusu gizleme

Doğalgaz borularını sarmaşık ile süsleyerek mutfak dekorasyonuna katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Mutfak doğalgaz borusu gizleme işlemi ve küçük dokunuşlarla tasarım harikası ortaya çıkarabilirsiniz.

Doğalgaz borusu kapatma

Hayal gücünüzü kullanarak plastik, ahşap veya ip gibi materyaller kullanarak doğalgaz borularını süsleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.
    Doğalgaz borularını süsleme fikirleriniz harika!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu