Listeler

En İyi 10 Çelik Tencere Markası

Mutfakta ustalığı yakalamanız için en iyi çelik tencere markaları. Lezzet ve kaliteyi bir araya getiren tencere setleri arasından seçimler yaptık.

Mutfaklarda yemek pişirme sürecinin olmazsa olmazları başında tencereler geliyor. Sulu yemekler, çorbalar, makarna, pilav, haşlanmış sebzeler, soslar ve daha birçok yemek tencere kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle kaliteli ve uygun tencere seçimi önemlidir. Günümüzde mutfaklar sadece yemek pişirme yerleri değil, aynı zamanda tasarım ve işlevselliğin mükemmel bir bileşimi haline geldi. Paslanmaz çelik tencere setleri, şıklığı ve dayanıklılığı bir araya getiren önemli bir mutfak eşyasıdır.

Paslanmaz çelik tencereler, mutfakta en çok tercih edilen bir seçenektir. Çünkü dayanıklı, sağlıklı ve çok yönlüdürler. Isıyı eşit ve hızlı bir şekilde ilettikleri için yemeklerin mükemmel bir şekilde pişirilmesini sağlar. Gıda ile temas ettiğinde herhangi bir kimyasal madde yaymaz, böylece sağlıklı yemekler pişirmenize yardımcı olur. Farklı pişirme yöntemleri için uygun olmaları, mutfakta çok yönlülük sunar. Bu nedenlerle paslanmaz çelik tencereler, birçok aşçı ve ev sahibi için tercih edilen bir seçenektir. Birçok yerli ve yabancı yemek takımı markaları, çelik tencere setleri üretmektedir. Bu geniş seçenekler arasında doğru tercihi yapmak bazen karmaşık olabilir. Bu nedenle, sizin için en çok talep gören ve kalitesi kanıtlanmış çelik tencere markalarını listeledik.

en iyi çelik tencere markaları

En iyi çelik tencere markaları tarafından üretilen ürünlerin tasarım, dayanıklılık, ısıtma kapasitesi ve temizlenmesi gibi özellikler değerlendirilmiştir.

En İyi Çelik Tencere Markaları

Mükemmel tasarımları, kalite, dayanıklılık ve kolay temizlenmeleriyle kullanıcılara üstün seçenek sunan çelik tencere markalarını inceleyebilirsiniz.

1. Korkmaz Proline 8 Parça Çelik Tencere Seti

Korkmaz Proline 8 Parça Çelik Tencere Seti

Dünyanın en iyi pişirme ürünlerini üretmeyi hedefleyen Korkmaz, paslanmaz çelik tencere setleri ile ön plana çıkıyor. Proline tencere seti, küçük, orta, derin ve kısa tencere seçenekleriyle mutfağınızda profesyonelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Isıyı eşit olarak dağıtan, el yakmayan kulp ve tepeler, buharı hapseden kapak ve ısıyı hapseden teknoloji ile yemek yapmayı daha kolay hale getiriyor. İndüksiyon uyumlu olması nedeniyle indüksiyonlu ocaklarda kullanım imkanı sunmaktadır. Sıcaklığı uzun süre koruması ile yemeklerin sıcacık kalmasını sağlıyor.

Ekstra derin tencere, duvarlarının dik ve yüksek olması nedeniyle malzemelerin su kaybını kısıtlayarak yemeklerin kendi suyunda pişmesini sağlar. Paslanmaz çelikten üretilen Korkmaz Proline tencere seti, pratikliği mutfağa, lezzeti ise sofralara taşımaya yardımcı oluyor. Çelik tencere seti, gözünüze ve midenize hitap edecek tasarımıyla pişirme süreçlerinde göz bebeğiniz olacak.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 5.700 TL

2. Emsan Cemre 8 Parça Çelik Tencere Seti

Emsan Cemre 8 Parça Çelik Tencere Seti

Emsan mutfak işlerinin daha pratik gerçekleşmesini sağlamak için fonksiyonel ürünler üretmektedir. Cemre indüksiyon tabanlı çelik tencere seti ergonomik tasarımı ile yemek pişirme sürecini kolaylaştırıyor. Paslanmaz çelikten imal edilen Cemre tencere seti, ısıyı eşit olarak dağıtarak yemeklerin tam kıvamında pişmesini sağlar. İndüksiyon tabanlı olması nedeniyle her ocak üzerinde en yüksek ısı transferi sağlayarak maksimum zaman ve enerji tasarrufu sunuyor.

Cemre çelik tencere seti şık ve fonksiyonel tasarımı ile göze hoş görünmenin yanı sıra sağlıklı yemekler pişirmeniz için oldukça ideal bir üründür. Set içerisinde 4 farklı tencere bulunmaktadır.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 1.499 TL

3. Hisar Orion Çelik 8 Parça Çelik Tencere Seti

Hisar Orion Çelik 8 Parça Çelik Tencere Seti

Hisar Orion çelik tencere seti, mutfağınızda uzun süre kullanım imkanı sunan ve parlaklığını özenle koruyan harika bir seçenektir. Yüksek ısı iletkenliği sağlayan ve enerji tasarruflu Thermal Transtech taban ile üretilen set, yemek hazırlarken enerji tasarrufu sağlar. Orion 8 parça çelik tencere seti kalabalık davetlerinizde bile en büyük yardımcınız olacak. Paslanmaz çelik kulp, cam kapaklar, bulaşık makinesinde yıkanabilmesi yemek yapanlara kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Her ocak üzerinde kullanılabilen Hisar Orion tencere seti, mutfağınızda vakit geçirmekten keyif almanızı sağlayacak. En iyi çelik tencere seti Orion ile çeşit çeşit lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 3.409 TL

4. Karaca Alaz İndüksiyon Tabanlı Çelik Tencere Seti

Karaca Alaz İndüksiyon Tabanlı Çelik Tencere Seti

Mutfak, sofra ve ev tekstili kategorilerinde tanınan bir marka olan Karaca tarafından üretilen, Alaz 8 parça paslanmaz çelik tencere seti oldukça başarılı bir üründür. Isıyı her bölgeye eşit bir şekilde dağıtarak yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlıyor. Paslanmaz çelik olması nedeniyle ısıyı uzun süre muhafaza ettiği için yemekleriniz sıcacık kalacak. Isıya dayanıklı kapakları ve estetik görünümdeki metal kulpları ile yemek yapma sürecini keyifle geçirebilirsiniz.

Alaz paslanmaz çelik tencere seti içerisinde 4 adet tencere ve kapakları bulunuyor. 1.6 Litre tencere, 18 cm×2 litre derin tencere, 22 cm×3.8 litre derin tencere, 24 cm×3 litre derin tencere sette bulunan ürünlerdir. Çelik tencerede en iyi markalardan olan Karaca, taksit seçenekleri, iade ve değişim ile müşterilerine kolaylık sağlıyor.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 3.499 TL

5. Jumbo Modena Paslanmaz Çelik Tencere Seti

Jumbo Modena Paslanmaz Çelik Tencere Seti

Estetiği ve fonksiyonelliği ön planda tutarak mutfaklar için ilham veren ürünler üreten Jumbo, çelik tencere setleri ile vazgeçilmez markalardandır. Modena paslanmaz çelik tencere seti, pişirilen yemeklerin keyifli bir şekilde hazırlanmasını sağlıyor. Ayrıntılı olarak tasarlanan bu set içerisinde farklı ölçülerde 3 adet derin tencere ve 1 adet basık tencere bulunmaktadır. İndüksiyonlu ocaklar için kullanımı uygun olan set bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir.

Mutfakta yemek pişirme sürecinde kusursuz bir set arıyorsanız Jumbo Modena ürününü inceleyebilirsiniz. Rahat kullanımı ve ergonomik tasarımı ile yemek yapmayı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Yerli bir marka olan Jumbo en iyi çelik tencere markaları arasında olduğu için gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 6.499 TL

6. Schafer Stahl Inox Çelik Tencere Seti

Schafer Stahl Inox Çelik Tencere Seti

Schafer Stahl 8 parça inox çelik tencere seti ile lezzetlerin ustalık isteyen dünyasına bir adım atabilirsiniz. 18/10 Krom Nikel paslanmaz çelik ile üretilen Stahl tencere seti, ısıyı eşit ileten gövdesi ile lezzetli yemek yapma imkanı sunuyor. Kapsül taban ile ısı ve enerji tasarrufu sağladığı için düşük ısıda bile yemeklerin pişmesini sağlıyor. Kapaklarda bulunan süzgeç ve tencere ağızlarında bulunan kıvrımla süzme işini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm ocak tiplerinde kullanılabilen Schafer Stahl tencere setini bulaşık makinesinde kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz. Set içerisinde 1 adet 18 cm derin tencere ve 1 adet 18 cm cam kapak, 1 adet 20 cm derin tencere + 1 adet 20 cm cam kapak, 1 adet 24 cm derin tencere + 1 adet 24 cm cam kapak 1 adet 26 cm basık tencere + 1 adet 26 cm cam kapak bulunmaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan Stahl çelik tencere seti cam kapaklar ve metal kulplar ile estetik bir görünüme sahiptir.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 5.499 TL

7. Bernardo Modern Çelik Tencere Seti

Bernardo Modern Çelik Tencere Seti

Çelik tencere seti üretimi yapan markalardan biri olan Bernardo, Modern tencere seti ile sağlıklı yemek pişirmeye olanak sağlar. 18/10 paslanmaz çelikten üretilen tencereler her türlü ocaklarda kullanılabilir. Yanmayan özellikte olan kulplar ve bulaşık makinesinde yıkanabilme özeliği sayesinde kolay kullanım imkanı sağlar. Sette bulunan tencerelerin kapakları cam kapaktır. Bu nedenle yemek pişirme sürecinde tencere içerisindekileri kolayca takip edebilirsiniz.

Bernardo Modern tencere seti içerisinde 18 cm derin tencere ve kapağı, 20 cm derin tencere ve kapağı, 22 cm derin tencere ve kapağı ve 24 cm sığ tencere ve kapağı bulunuyor. Gerek malzeme, gerek görüntüsü ile mutfağınızda vazgeçilmez bir ürün olarak bu seti tercih edebilirsiniz.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 2.899 TL

8. ZWILLING Vitality Paslanmaz Çelik Tencere Seti

ZWILLING Vitality Paslanmaz Çelik Tencere Seti

Alman çelik tencere markaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Zwilling, yüksek kaliteli tencere setleri ile ön plana çıkmaktadır. Sofra ve mutfak gereçleri ile dünyanın en ünlü markalarından biri haline gelmiştir. Yenilikçi ve üstün kaliteli tasarımları ile ön plana çıkan çelik tencere setleri ile harika yemekler hazırlayabilirsiniz. Zwilling tarafından üretilen Vitality setinin içerisinde 20 cm sığ tencere, 20 cm derin tencere, 24 cm derin tencere, 16 cm çapında 1 adet derin tencere bulunmaktadır.

Zwilling Vitality çelik tencere setinin kapakları camdan yapılmıştır ve bu sayede yemek pişirme sürecini anlık olarak takip edebilirsiniz. Yüksek kaliteli 18/10 paslanmaz çelik yüzeye sahip olan tencere seti tüm ocak tipleri için uygundur. Diğer markaların ürünlerine göre biraz daha yüksek bir fiyatı olsa da, kalite açısından değerlendirildiğinde bu setin göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 9.999 TL

9. Tefal Optispace Çelik Tencere Seti

Tefal Optispace Çelik Tencere Seti

Tefal Optispace çelik tencere seti 18/10 paslanmaz çelik yüzeye sahiptir. El yakmayan silikon kulplar ile yemek pişirme sürecini güvenli bir şekilde tamamlamanızı sağlayan set, indüksiyon dahil tüm ocak türleri için uygundur. İç içe geçmeli olması nedeniyle yerden tasarruf sağlar. Uzun yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde yemek pişirmenize olanak sağlayan Optispace tencere setine taksit seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 3.249 TL

10. WMF Quality One Çelik Tencere Seti

WMF Quality One Çelik Tencere Seti

WMF, dünya çapında ev ürünleri üretimi ile tanınan Almanya‘da kurulmuş bir markadır. En pahalı çelik tencere markası arasında WMF yer almaktadır. Alman çelik tencere markası arayanlar WMF Quality One çelik tencere seti ile olağanüstü yemek pişirmeyi mutfaklarına taşıyabilir. Patentli Cool + teknolojisi kullanılarak üretilen kulplar sayesinde güvenli ve pratik bir şekilde yemek pişirme deneyimi sunuyor. Cam kapaklara sahip olduğundan dolayı yemek pişirme sürecini izleyebilirsiniz. TransTherm teknolojisi ise tabanda ısı dağılımı ile yemek pişirme sırasında enerji tasarrufu sağlıyor.

Paslanmaz çelik 18/10 ile üretilen WMF Quality One tencere seti, estetik görüntüsü ile uzun süre mutfağınızın baş aktörü olacaktır. Her türlü ocak tipinde kullanılabilen tencereler ile lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Set içerisinde bulunan tencereler ile çorbalar, pilavlar, güveçler ve sarmalar daha lezzetli olacaktır.

Yayınlanma anındaki fiyatı: 11.999 TL

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu