Ev Dekorasyonu

Banyoları yenilemek için en iyi 8 fayans boyası

Banyodaki fayansları yenilemek için en iyi fayans boyalarını sizin için sıraladık. Kullanıcı yorumları ve özellikleri ile birlikte, aşağıda listelenen fayans boyası markalarını bulabilirsiniz.

Banyonuzdaki fayanslardan sıkıldıysanız, onları değiştirmek yerine boyayarak yenilemek daha mantıklı bir seçenektir. Fayansları değiştirmek genellikle maliyetli ve sabır gerektiren bir işlemdir. Bunun yerine, fayansları boyayarak kolay ve ekonomik bir banyo yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece fayans boyası ve boyama malzemeleri yeterli olacaktır. Seçtiğiniz renkteki boya ile banyo dekorasyonunu yenilemeye başlayabilirsiniz.

Fayanslarını boyamak isteyenler genellikle su bazlı akrilik boyaları veya özel fayans boyalarını tercih eder. Bu tür boyaların birçok markası mevcuttur ve yapı marketler veya e-ticaret siteleri üzerinden kolaylıkla bulunabilir.

Banyosunu yenilemek isteyenler, en iyi fayans boyaları listesine göz atıp seçimini yapabilirler. Bu listede, fayans boyama sürecinde kullanılabilecek yüksek kaliteli ve uygun renk seçenekleri sunan boyalar bulunuyor.

1. Dyo Hobilux

Dyo Hobilux Fayans Boyası

Bu fayans boyası, saf akrilik emülsiyon esaslı ve su bazlı bir üründür. Seramik, metal, ahşap, plastik, mermer, fayans, mobilya, duvar, taş gibi çeşitli yüzeylerde mükemmel yapışma özelliği sunar. Kolaylıkla uygulanabilen bu boyanın yayılma ve örtücülük özellikleri oldukça etkilidir. Ayrıca su bazlı formülü sayesinde zamanla sararma yapmaz ve kokusuzdur. Kullanıma hazır olarak sunulan bu boyayı inceltmek veya astar kullanmak gerekmez. Aşırı parlak veya zor yüzeylerde hafif bir zımpara yapılmalıdır. Fayans boyama işleminde katlar arasında minimum 4-6 saat beklenmelidir.

Kullanıcı Yorumları

 • Uygulanması gayet kolay. Ö** Ç**
 • Seramikler için kullandım ve memnun kaldım. A** K**

2. Filli Boya Aqualux

Filli Boya Aqualux Fayans Boyası

Filli Boya tarafından üretilen AquaLux, tam silinebilir ve yıkanabilir özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Ahşap, metal ve cam yüzeylere uygulanabilen boya, fayans boyama işleminde de kullanılabilir. Örtücülüğü yüksek, çatlama ve dökülme yapmayan su bazlı kokusuz bir boyadır. Banyo yenleme işleminde fayanslarınızı boyamak için en uygun ürünlerden biridir. Kullanıma hazır bir şekilde satıldığı için uygulama yapmadan önce herhangi bir hazırlık gerektirmez.

Kullanıcı Yorumları

 • Kullandım kesinlikle güzel. T** E**
 • Daha önce de kullandığım bir üründü tekrar satın alıyorum. A** C**

3. Polisan Seramik Boyası (PROF P-CS 2K)

Polisan Seramik Boyası

Polisan PROF P-CS 2K, banyo ve mutfak gibi alanlarda sıklıkla kullanılan fayansların ekonomik bir şekilde yenilenmesi için özel kullanılan seramik boyasıdır. Bu ürün, eskimiş ve yıpranmış fayans yüzeylerini yeniden canlandırmak için kullanılır. Fayansların görünümünü tazeleyerek, banyo ve mutfaklara yepyeni bir estetik sunar. Hem ekonomik olması hem de kolay uygulanabilirliği sayesinde fayansların yenilenmesi sürecinde pratiklik sağlar.

Kullanıcı Yorumları

 • Seramiklere uyguladım ve güzel sonuç aldım. S** D***

4. Dryfix Fayans Boyası Faience Paint

Dryfix Fayans Boyası

Dryfix Fayans Boyası Faience Paint, fayanslarını yenilemek isteyenlerin tercih edebileceği, iki bileşenli bir boyadır. Mutfak ve banyolardaki fayansları düşük maliyetle yenilenmesini sağlar. Boya, kokusuz özellikle olduğu için kolay uygulanabilir ve rahatsız etmez. Dekoratif bir çalışma yapmak istediğinizde üzerine Stencil uygulaması yaparak şekillendirme yapabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile üretilen Faience Paint ile fayanslarınızı yeni görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

 • Kabarmayan, dökülmeyen ve çizilmeyen fayans boyası yapmışlar. B** K**
 • Uygulaması oldukça kolay. Fayansları kısa sürede yenileyebilirsiniz. D** O**

5. Bianca Ceramica Fayans Boyası

Bianca Ceramica Fayans Boyası

Banyolarını yenilemek isteyenler için Bianca Ceramica fayans boyası çözüm sunuyor. En iyi fayans boyası olarak en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Kırıp dökme olmadan, sadece boyama işlemi yaparak banyo, mutfak, balkon ve teraslarda bulunan fayansları yenileyebilirsiniz. Su bazlı bir boya olduğu için yüzeylere kolayca uygulanabilir. Banyodaki suya ve neme karşı direnç gösteren boya, yüzeye 2 kat uygulanmalıdır. 24 saat fayanslar kullanılmamalı ve 3 gün su değdirilmemelidir. Temizlik ise 7 gün sonra yapılarak banyo alanı tamamen kullanılır hale gelir.

Kullanıcı Yorumları

 • 2 kat uygulanması gerektiği yazmasına rağmen tek katta kapattı. Ancak benim alttaki renk çok koyu değildi. C** K**
 • Tek katta kapattı ve istediğim sonucu aldım. K** K**
 • Banyomu boyadım sonum mükemmel. A** D**

6. Bianca Stella Su Bazlı Saf Akrilik Boya

Bianca Stella Fayans Boyası

Bianca Stella, mutfak, banyo, balkon ve diğer yaşam alanlarınızdaki tüm fayansları boyamak için kullanılabilen bir boyadır. Yeni nesil dönüşüm boyası, banyosunu yenilemek isteyenler için oldukça ekonomiktir. Geniş renk yelpazesi ile tarzınıza uygun rengi seçerek fayanslarınızı boyayarak yenileyebilirsiniz. Boyama işlemine başlamadan ünce yüzeyi temizleyin. Boyayı karıştırdıktan sonra uygulamaya başlayın. Yaklaşık olarak 2-3 saat bekledikten sonra 2. kat boyayı uygulayın. İsterseniz boyama işleminden sonra mermer desen görüntüsü uygulayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

 • Boya uyguladıktan sonra memer efekti uyguladım harika göründü. Nalan ***
 • Banyomun fayanslarını Bianca Stella ile yeniledim. Kadriye ***
 • Kadın boyacı mı olurmuş dedim kendi kendime ama oluyormuş. Zeynep ***

7. Isonem Shine Floor Fayans Boyası

Isonem Fayans Boyası

Fayansları boyamak için kullanabileceğiniz en iyi boyalardan biri olan Isonem Shine Floor, uygulandığı yüzeyde uzun süre solma ve dökülme yapmaz. Aşınmaya karşı etkili olduğu gibi temizlik ürünlerine karşı da dayanıklıdır. Su geçirmez, kolay uygulanabilme ve kolay temizlenebilme özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Uygulandığı alanda kaydırmaz yüzey elde edilir. Ekonomik bir şekilde banyolarını yenilemek isteyenler bu ürünü tercih edebilir.

Kullanıcı Yorumları

 • Mutfak fayansları için kullandım ve harika sonuçlar aldım. Ö** Y**
 • Ürün kaliteli fayans için ideal iz bırakmıyor. K** H**

8. Cadence Fayans Boyası

Cadence Fayans Boyası

Cadence Ambiante, sararma yapmayan ve leke tutmayan su bazlı akrilik boyadır. Fayans, lavabo, seramik, mutfak tezgahı gibi ıslak zeminlerde kullanılabilir ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Banyo, mutfak, teras ve balkonları yenilemek için en iyi fayans boyalarından biridir. Fayansları kırıp dökmeden uygun maliyetli bir şekilde yenilenmesini sağlar. Eğer kısa sürede bir yenilik istiyorsanız sizde boyama işlemi yapabilirsiniz. Cadence Boya ile kendiniz boyayarak yenilenmiş fayanslara kavuşabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

 • Banyomu boyadım, şuan için gayet güzel. S** A**
 • Tek kelime ile harika bir ürün. N** E**
 • Banyo fayanslarını boyadım yenilenmiş oldu. U** C**

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu