Duvar Boyası Renkleri

Kırık Beyaz Rengi İle Ev Dekorasyonu Fikirleri

Dekorasyonda sadeliği ve asaleti ifade eden renklerden biri olan kırık beyaz rengi, gözü yormayan açık bir renktir. Kırık beyaz ile ev dekorasyonu önerileri sayesinde, kendi zevkinize göre modern bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Kırık beyaz rengi, saf beyaz renkten daha koyu olan ve beyazın içerisine çok az miktarda koyu renk eklenerek oluşturulan bir renktir. Beyaz renk tonunun farklı bir renk boya ile kırılmasıyla elde edilir. Bu renk, ev duvarları, ev eşyaları, elbiseler ve gündelik hayatta bir çok alanda karşımıza çıkıyor. Beyazdan daha koyu bir renk tonu olduğu için gözleri çok yormaz. Kırık beyaz boya ile yatak odası, salon, mutfak ve banyoların duvarları rahatlıkla boyanabilir. Kullandığınız her ortamda uyum içerisinde çalışacak olan bir renktir.

Kırık beyaz rengi herhangi bir koyu renk boya ile kırılabilmektedir. Yeşil ile kırılan bir beyaz renk de, sarı ile kırılan bir beyaz renk tonu da elde etmek mümkündür. Fakat kırık beyaz denildiği zaman ilk olarak açık krem tonlarında bir renk akla gelir. Filli boyanın iç cephe renkleri listesinde bulunan kırık beyaz rengi de açık krem rengi tonlarındadır.

Filli Boya Kırık Beyaz Rengi

Kırık Beyaz Rengi

Filli boya kırık beyaz rengi, Beyaz alt kategorisinde bulunan açık bir renktir. Son zamanlarda iç cephede duvar boyası olarak sıklıkla kullanılan ve araştırılan bu boya rengi, bir çok renkle uyumludur.

Evin iç cephe duvarlarını açık bir renk ile boyamak isteyenler, beyazın göz yormayan tonlarından biri olan kırık beyaz renk tonları kullanabilir. Ferah ve sakinleştirici bir dekorasyon oluşturmak isteyenler Filli boyanın beyaz tonlarından olan kırık beyaz rengi tercih edebilirler.

Beyaz rengi bir çok tonu saf ve zariflik yansıttığı için son zamanlarda ev dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkmakta. Etkileyici bir renk tonu ile evini boyamak isteyenler renk arayışında en çok beyazın tonlarını araştırıyor. Kırık beyaz tonları bir evin yatak odası, mutfak ve banyo gibi her ortamında rahatlıkla kullanılacağı için en çok merak edilenlerin de başında geliyor.

Lületaşı Rengi Duvar Boyası İle Dekorasyon Örnekleri

Kırık Beyaz Boya Nasıl Seçilir?

Boya markalarının kırık beyazın tonlarında renkleri bulunuyor. Ancak markalar farklı isimlendirmeler yaptıkları için halk arasında bazen karışıklık olabiliyor. Renk seçiminde doğru rengi bulabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Boya seçiminde dikkat etmeniz gerekenler:

  • Boya markalarının renk tonlarından birini satın almak istiyorsanız, satış noktasına boyanın ismini ve kodunu doğru verdiğinizden emin olun.
  • Satış noktası çalışanına hazırlatacağınız boyanın içerisinde hangi renklerin bulunduğunu sorarak bilgi alın. Örneğin kırık beyaz renk için hangi renklerin karıştırıldığını sorarak, beyazın hangi renkle kırıldığını öğrenebilirsiniz.
  • Kartelada incelemiş olduğunuz boyanın duvarınızda daha koyu görünmesi olağandır. Eğer açık renk istiyorsanız ne kadar açık renk ton seçerseniz o kadar memnun kalırsınız. Ayrıca renk tonu güneş ışığı almayan bölümlerde daha koyu görünecektir. Işık alan alanlarda ise boya rengi çok açık görünür.
  • Beyaz rengi hangi renk ile kırarsanız kırın o renk ile doğru orantıda bir ton oluşturmuş olursunuz. Beyaz renk, kırmızı, sarı, yeşil, mavi, gri, siyah gibi her renk ile kırılabilir. Bundan dolayı hangi tonlarda renk istediğinize önceden karar vermiş olmalısınız. Satış noktasındaki satıcılardan bu konu hakkında destek alabilirsiniz.

Kırık Beyaz Rengi İle Dekorasyon Fikirleri

Duvar Boyası

Kırık Beyaz Boya
Duvar Boyası

Beyaz ve tonları duvar boyası olarak kullanıldığı zaman, ortam daha ferah, saf ve sade görünümde olur. Sizde evinizin duvarları beyaz tonlarında boyayarak huzur verici bir ortam oluşturabilirsiniz.

Oturma Odası

Kırık Beyaz Oturma Odası
Oturma Odası

Oturma odasında kullanılan beyaz tonları ortamda rahatlatıcı bir etki bırakır. Yaşam alanınızın stresten uzak ve göz yormayan renklerle dekore edilmesini istiyorsanız, ilk olarak duvarlardan başlayabilirsiniz. İç mekanlarda kullanılan beyaz tonlarının, modern dekorasyonundaki yeri çok önemlidir.

Mutfak

Kırık Beyaz Mutfak
Mutfak

Tüm odalarda kullanabileceğiniz gibi mutfaklarda da bu renk tonunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çok ışık alan bir mutfağınız varsa daha açık bir renkte görüntü oluşacağı için çok sade bir mutfağa sahip olursunuz. Az ışık alan mutfaklarda duvar rengi biraz daha koyu görünebilir.

Yatak Odası

Kırık Beyaz Yatak Odası
Yatak Odası

Yatak odalarının duvarlarında kullanacağınız beyaz renk tonlarındaki duvar boyaları, ortamın daha sakin ve rahat olmasını sağlayacaktır. Sadecelik sevenler yatak odalarının duvarlarında beyaz ve tonlarında duvar boyası kullanabilirler. Görselde göründüğü gibi beyaz yatak odalarına çok yakışıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu