Mobilya

Modası Geçmeyen Trend Koltuk Takımı Renkleri 2024

Evinizde tarzınızı yansıtırken uyumlu bir şıklık yakalayabilmenin yolu şüphesiz renk seçimini doğru yapmaktan geçer. Bu yüzden doğru renk seçimi, ev dekorasyonu konusunda oldukça önemli bir kriterdir. Özellikle mobilya dendiğinde akla ilk gelen koltuk takımlarında her zaman moda olan renkleri tercih etmek büyük avantajlar sağlar.

Peki evlerin baş köşesinde yerini alan koltuklar için trendi asla geçmeyen koltuk takımı renkleri nelerdir? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

koltuk takımı renkleri

Renklerin insan hayatına olan etkileri tartışılmaz bir gerçektir. Uyku kalitesinden gün içindeki psikolojik duruma kadar her şeyi etkileyebilen renkler, koltuk renkleri seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Salon, oturma odası gibi evdeki yaşam alanlarının yanı sıra ofis, hastane gibi farklı iş alanlarının da vazgeçilmez parçası olan koltuklarda renk seçerken modası geçmeyen koltuk renkleri kullanmak doğru bir seçim olacaktır. O halde her zaman ve mekana uyum sağlayarak şık ve modern görünümler yaratan en güzel koltuk renkleri hangileri, birlikte göz atalım.

Modası geçmeyen koltuk renkleri şunlardır:

 • Kahverengi
 • Gri
 • Bej
 • Pembe
 • Mavi
 • Yeşil
 • Beyaz

Sıcacık ve Huzurlu: Kahverengi Koltuklar

koltuk renkleri kahverengi

En çok tercih edilen koltuk renkleri dendiğinde kahverengi tonlarından mutlaka söz etmek gerekir. Tüm dekorasyon stilleri ile harika bir uyum yakalayan toprak tonları, bu özelliği sayesinde her zaman popülerliğini korumuştur. Kolay temizlenme özelliği ile kullanım kolaylığı sağlayan kahverengi koltuklar, evinize doğadan ilham alan huzurlu bir enerji taşır.

Evinizde sıcacık bir atmosfer yaratmak isterseniz, kahverengi koltuklarınızı bej, krem gibi açık renk mobilyalarla birlikte kullanabilirsiniz. Bu sayede evinizde ferah ve şık bir dekorasyon oluşturabilir, kahverengi tonlarından gelen retro ruha modern bir dokunuş katabilirsiniz.

Asaletin Masum Temsilcisi: Beyaz Koltuklar

koltuk takımı renkleri beyaz

Masumiyet kavramının renkteki karşılığı olan beyaz, açık renk koltuk takımları arasında en çok tercih edilen renklerden biridir. Özellikle minimalist stilden hoşlananların en sık tercih ettiği beyaz koltuk takımları doğru renklerle birlikte kullanıldığında ortaya kusursuz bir dekorasyon uyumu çıkar. Beyaz koltuk takımlarını tercih ederek yıllara meydan okuyan bir trend yakalayabilir, evinizde kusursuz bir stil oluşturabilirsiniz.

Beyazdan farklı bir açık renk koltuk takımı isterseniz, krem tonlarını da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Krem rengi de tıpkı beyaz gibi çok geniş olmayan salon ve oturma odalarında alanı olduğundan çok daha ferah gösterir. Krem rengi koltukları dönemin moda aksesuarları ile birlikte dekore ederek yıllarca ışıltısını kaybetmeyecek bir tarz yakalayabilirsiniz.

Doğadan Huzurlu Bir Parça: Yeşil Koltuklar

koltuk renkleri yeşil

Modası geçmeyen koltuk ve kanepe renkleri listesinde yeşil, ilk sıralarda yer alır. Dinlendirici etkisi nedeniyle salon ve oturma grubu renkleri arasında sıkça kullanılan yeşil koltuklar, yıllar geçse de ilk günkü popülerliğini korur. Doğa aşıkları tarafından kahverengiden sonra en çok tercih edilen yeşil koltuk modelleri, farklı tonları ile farklı tarzlar oluşturmanızı sağlar. Romantik bir ortam için orman yeşili tonları ideal olurken geleneksel şıklık için zümrüt yeşili harika bir seçenektir. Hangi tarzda olursa olsun kendi dekorasyon zevklerinize uygun bir yeşil tonu bulabilir, evinizde dinginlik ve huzura kapı açabilirsiniz.

Gökyüzünden Evinize İnen Konfor: Mavi Koltuklar

koltuk renkleri mavi

En çok tutulan koltuk rengi dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olanmavi,gökyüzü ve denizleri andıran enerjisiyle sakinliği temsil eder. Özellikle beyaz ve krem rengi ile birlikte kullanılan mavi renk koltuklar evinde sakinlik, dinginlik ve konsantrasyon ortamı isteyenlerin gözde seçimidir.

Bebe mavisi, turkuaz rengi gibi mavi tonları ile sakinleşebileceğiniz, lacivert gibi koyu tonlar ile evinize klasik şıklığın zarafetini yansıtacağınız mavi rengi, modası asla geçmeyen bir renk olarak koltuklarınızda kullanabilirsiniz.

Zarif Oturma Odası Renk Düzeni: Pembe Koltuklar

koltuk takımı renkleri pembe

Pembe rengin soft tonları koltuk takımlarında en çok tercih edilen renklerdendir. Bir odayı canlandırmak ve hareketlendirmek için bir koltuk takımı arıyorsanız renginiz kesinlikle pembe olmalı. Beyaz, bej ve kahverengi gibi renklerle harika uyum içerisinde çalışan bej, kullanıldığı alanın havasını değiştirir.

Salon için koltuk takımı renkleri olarak en çok tercih edilen renklerden biridir. Pembe rengin sayısız farklı tonu vardır. Zevkinize göre bir pembe ile oturma odalarınızı canlandırabilirsiniz.

Aydınlık ve Havadar Koltuk Renkleri: Bej Tonları

koltuk renkleri bej

Açık bej renklerdeki koltuklar odalara ihtişam sağlıyor. Duvar boyası, halı ve perdelerde sıklıkla tercih edilen bej rengi koltuk takımlarında da sıklıkla tercih ediliyor. Alanların aydınlık ve havadar hissedilmesi için en çok tercih edilen koltuk renkleri arasında olan bej rengi koltuklar kullanıldığı alanlardaki diğer eşyalarla uyum içerisinde çalışıyor.

Koltuk renkleri için bej renginin onlarca farklı tonu bulunuyor. Alanlarınızın daha ferah ve şık görünmesini istiyorsanız bej koltuk takımı tercih edebilirsiniz.

Popüler Oturma Grubu Rengi: Gri

oturma grubu renkleri gri

Gri renk tonu bir çok alanda kullanılan popüler renk tonlarından biridir. Duvar boyası, halı ve perde dışında oturma grubu renkleri arasında en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. Evlerin bir çok alanında karşılaştığımız gri renk tonu ile modern ve çağdaş görüntüler oluşturuluyor.

En iyi koltuk rengini seçmenize yardımcı olmak için gri renk tonlarındaki koltuk takımlarını inceleyebilirsiniz. Açık gri renk tonlarında olan bir koltuk takımı kullanıldığı alandaki tüm eşyalarla uyuşarak dekorasyonu tamamlayamaya yardımcı olur.

Bu Senenin Koltuk Renkleri

Koltuk takımı seçiminde kalite ve tasarım kadar dikkat edilen unsurların başında renk geliyor. Koltuk takımı renkleri kullanıldığı alanların tasarımı ile uyumlu olmalıdır. Odanın boyutu, genel dekorasyonu ve diğer parçaların renkleri koltuk rengi seçiminde etkilidir. Küçük alanları boğmamak için açık renk koltuk takımı rengi tercih edilmelidir. Açık renkler her zaman için alanların ferah ve daha büyük görünmesini sağlar. Büyük bi odaya sahipseniz canlı ve koyu renkleri korkmadan tercih edebilirsiniz.

Bu senenin koltuk renklerine göz attığımız zaman bej ve gri renkler ön plana çıkıyor. Ayrıca pembe, mavi ve yeşil renklerin soft renkleri sıklıkla tercih ediliyor. Soft renkler canlı renklerin yumuşak tonları olduğu için alanlarda çok şık duruyor.

Bu senenin koltuk renkleri şöyledir:

 • Bej
 • Gri
 • Pembe
 • Mavi
 • Yeşil

En Çok Tutulan Koltuk Renkleri

Bir ev dekorasyonunda en önemli olan şey doğru renklerle oluşturulan kombinasyondur. Doğru renk seçimi ile alanlarınızda cesur dekorasyon oluşturabilirsiniz. Koltuk takımı rengi de salon ve oturma odalarının en değerli dekorasyon parçalarındandır.

En çok tutulan koltuk renkleri gri tonları, bej tonları ve pembe tonları olarak karşımıza çıkıyor. Sarı, Kırmızı ve Yeşil gibi renklerin soft tonları ise en çok tercih edilen renkler arasındadır.

En çok tutulan koltuk takımı renkleri bunlardır:

 • Kahverengi
 • Gri
 • Bej
 • Açık Yeşil
 • Açık Mavi
 • Soft Pembe

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu