Ev Dekorasyonu

Modern Koridor Dekorasyonu Fikirleri 2023

Modern koridor dekorasyonu ile alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak harika fikirler.

Koridor bir evin en önemli geçiş alanlarından biridir. Genellikle dekorasyon konusunda arka planda kalan koridor aslında önemli bir alandır. Evin ilk giriş alanı olduğu için, göze ilk olarak bu alan görünür. Bu nedenle bu alan evinizin geri kalanının havasını belirlemeye yardımcı olur. Koridordan bir sanat eseri çıkararak, eve giren kişilerde harika bir izlenim bırakabilirsiniz. Her ne kadar zor bir iş gibi görünse de, basit dokunuşlarla modern bir koridor oluşturabilirsiniz.

Koridorlar özellikle de apartman dairelerinde dar ve geniş olduğundan dolayı dekorasyonda duvarların rolü büyüktür. Kullanılacak olan bir boya rengi, duvar kağıdı ve ayna bile koridorun havasını tamamen değiştirebilir. Koridordan diğer odaları görebileceğiniz için duvar rengi ve duvar kağıdı seçiminde, diğer alanlarda kullanmış olduğunuz renk tonlarına yakın ton seçmeye dikkat edin. Eğer yeterli alanınız varsa çiçekler, mumlar, lambalar, dekoratif eşyalar ve dresuar gibi malzemeleri koridor dekorasyonu için tercih edebilirsiniz. Hem sizin hemde evinize gelecek olan misafirlerin ayakkabılarını, montlarını ve şemsiyelerini asabileceği bir vestiyerin bile koridor dekorasyonunda önemi vardır.

Dar uzun koridor dekorasyonu yaparken tavan aydınlatma, duvar kağıdı ve halı ile harika tasarımlar elde edebilirsiniz. Koridor duvar süsleri seçiminde dar ve uzun olan alanlarda küçük aksesuarlar seçerek basit dokunuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Koridor aksesuarları alanın şık, modern ve ilgi çekici olmasına yardımcı olacaktır.

Koridor dekorasyonunda en çok tercih edilen uygulamalardan olan duvar ayna kaplama işlemi ile yeni bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Koridor Dekorasyonları

Koridordan en iyi şekilde yararlanmak ve görsel çekiciliği arttırmak için tasarımcılardan harika koridor dekorasyonları paylaşıyoruz. Koridorunuz için dekorasyon fikirleri arıyorsanız bu tasarımlar size fazlasıyla ilham verecek. Dar ve geniş koridorlar için müthiş fikirler edineceksiniz.

Dresuar

ev koridor dekorasyonu
koridor modelleri
koridor tasarımları
modern koridor dekorasyonu

Evlerimizin koridor ve hol alanları çoğu zaman nasıl dizayn edeceğimiz konusunda kararsızlık yaşadığımız alanlardır. İçinde zaman geçirilen ve oturma odası ya da mutfak gibi spesifik bir işleve sahip olmayan bu alanlar aslında ev dekorasyonu için oldukça önemli noktalardır. Koridor alanlarını dizayn ederken alanı boş bırakmak yavan ve ruhsuz bir giriş alanı yaratıyor. İşte birbirinden farklı ve güzel dresuarlar da tam da bu noktada yardımınıza yetişiyor. Koridor alanlarında kullanılabilecek en ideal mobilya olan dresuarlar, boş alanı şık ama yorucu olmayan bir tarzda doldurmayı başarırken aynı zamanda da estetik ve işlevsel bir kullanım oluşturuyorlar. Aslında bir tür yüksek sehpa olarak da tanımlayabileceğimiz dresuarlar tarzlara göre oldukça farklı ve estetik tasarımlarla koridorlarımızı süslüyorlar.

koridor tasarımları

Antreler ve koridorları şık olsun isteyenlerin ilk tercihi olan dresuarlar. Kapılar koyu duvarlar açık renk kontrastı ise son zamanların trendi haline geldi.

Dolap

koridor dekorasyon fikirleri

Bu dolap özel yapılmıştır. Hem ayakkabı dolabı hemde biraz kiler amaçlı kullanılıyor. Girişi daraltmamak adına askılık tercih edilmiş olup, ayna da konulabilir.

Koridor Duvar Kağıdı

Koridor Duvar Kağıdı

Dar ve uzun olan koridor için duvar kağıdı uygulaması yapılmıştır. Tavandaki aydınlatma ve duvar kağıdı koridor dekorasyonu için yetmiş ve artmış bile…

Aksesuarlar

koridor duvar aynası

Koridorunuzu minik dokunuşlarla daha modern hale getirebilirsiniz. Duvar aynası ve Beyaz Lake Konsol koridorlara çok yakışacak.

koridor aksesuarları

Koridorununuzun alanı müsaitse aksesuarlar ile daha göz alıcı hale getirebilirsiniz. Çiçek, duvar aynası ve tablolar…

koridor dekorasyon aksesuarları

Koridor dekorasyon aksesuarları ile alanı daha canlı hale getirebilirsiniz. Eğer koridorunuzda konsol koymak için bir alan varsa, konsol üzerine koyacağınız mumluk ve diğer aksesuarlarla güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Aşağıda bulunan galerideki koridor dekorasyonu fikirlerini inceleyerek kendi koridorunuz için ilham alabilirsiniz. Koridor duvar kağıdı, aksesuarlar, tablo ile oluşturulan tasarımlara bir bir göz atabilirsiniz.

Koridor dekorasyonu küçük ve dar olan alanlar, dar ve uzun alanlar ve geniş alanlar demeden her alanda yapılabilir. Sizde hayal gücünüzü kullanın ve kendi koridorunuzun dekorasyonunu kendiniz yapın. Bir kaç aksesuarla bile koridorun havasını değiştirebilirsiniz. Kimi zaman bir duvar kağıdı, kimi zaman ise bir kaç aksesuar müthiş bir tasarım ortaya çıkarmaya yetiyor. Tek yapmanız gereken şey hayal gücünüzü kullanarak zaman kaybetmeden başlamak. Artık koridorlar daha şık olacak…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu