Duvar Boyası Renkleri

Kum Beji Rengi Duvar Boyası ile Dekorasyon Önerileri

Kum beji rengi, son zamanlarda en çok merak edilen ve tercih edilen renklerden biridir. Duvar boyası olarak en çok sevilen renklerden olan bu renk, odaları büyük ve ferah gösteriyor.

Duvar boyası olarak en çok tercih edilen renkler arasında yer alan kum beji rengi, odaların aydınlık ve ferah görünmesini sağlıyor. Bej tonlarından biri olan bu renk, Marshall renk kartelasında kum beji olarak geçse de, diğer markaların renk listesinde farklı isim ve kodlarla verilmiştir. Evinizin daha aydınlık ve ferah görünmesini istiyorsanız duvarlarınız için tercih edebileceğiniz bir renktir.

Kum beji, lacivert, beyaz, vizon ve siyah renklerle son derece uyumlu bir şekilde çalışır ve duvarlarınızı güzelleştirebilir. Ülkemizde çok fazla kullanılmasının nedenlerinin başında da bu renk uyumu ve kombinasyonu gelir. Bu renk aynı zamanda alana genişlik ve boyutluk kazandırmak için de kullanılabilir. Işığı alış şekli ve eve kazandırdığı ruh son derece güzel ve kullanıma el verişlidir.

Marshall Kum Beji Rengi

Marshall Kum Beji Rengi
Marshall Kum Beji Rengi

Marshall iç cephe boya markaları arasında Türkiye’de en çok kullanılan markalardan biridir. Kum beji rengi Marshall boyanın renk kartelasında isim olarak geçiyor. Ancak diğer boya markaları kartelalarında kum beji diye adlandırılan bir boya bulamazsınız. Renkler aynıdır ancak firmadan firmaya isimleri değişiklik gösteriyor.

Marshall kum beji duvar boyası rengi, banyo, koridor, mutfak, salon, yatak odası, yemek odası, çalışma odası ve çocuk odasının duvarlarında özgürce kullanılabilir.

Filli Boya Kum Beji Rengi

Filli Boya Kum Beji Rengi
Filli Boya Kum Beji Renkleri

Halk dilinde kum beji olan renkler filli boya kartelasında kum beji olarak geçmiyor. Filli boyanın renk kartelasında kum beji dediğimiz renkler bir kaç çeşide ayrılıyor. Açıklık veya koyuluk olarak tonuna göre değişiyor. Filli boyanın renk kartelasında Marshall kum beji renginin aynısı olan ve en çok satan toprak rengi Lületaşı rengi diyebiliriz. Filli boyada satışlarda da en çok ilgi gören renklerden bir tanesidir. En açık kum beji rengi kartelada lületaşı olarak geçiyor. Bir tık koyusu ise Kumru diye kartelada yer alıyor. En koyu olarak ise Kumtaşı olarak geçer.

Filli boya markasından kum beji rengi duvar boyası satın alarak duvarlarınızı boyamak istiyorsanız, satış noktasına gittiğiniz zaman belirtirseniz, istediğiniz renk makinada sizin için hazırlanır.

Islak Kum Beji Rengi

Islak Kum beji rengi Marshall boyanın Soft Altın Renkleri kategorisinde yer alan bir renktir. Kum beji rengine göre daha soft görünmektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen ve ilgi gören renklerden biridir. Oturma odası, yatak odası, mutfak ve diğer odalarla uyumludur. Evde bulunan diğer eşyalarla uyumda herhangi bir sorun yaratmaz.

Islak kum beji boya rengine en yakın olan renkler, filli boya da Kumru ve Sis Bulutu, Polisan Sade Bej, DYO 0723, benzer tonlardadır. Tam aradığınız rengi satış noktasında bulunan çalışana anlatırsanız kendisi istediğiniz rengi size oluşturacaktır.

Kum Beji ile Uyumlu Renkler

Kum beji, nötr bir renk olmasına rağmen diğer nötr renklerle de etkili bir şekilde uyum sağlayan bir renktir. Örneğin:

  • Siyah
  • Beyaz
  • Gri
  • Kahverengi

Kum Beji ile Siyah Uyumu

Siyah renk her şeyle uyumlu olduğu gibi kum beji ile de tam uyum içerisindedir. Siyah beyaz ve bej gibi açık renklerin keskinliğini yumuşatır. İyi sonuçlar elde edebilmek için siyah, bej ile uyumlu olarak tercih edilebilir.

Kum Beji ile Beyaz Uyumu

Beyaz ve bej tonlarındaki oturma odası duvarları, güneş ışığından daha çok faydalanmaya yardımcı olur. Özellikle de küçük alanların daha geniş görünmesini sağlar. Ayrıca beyaz ve bej olan bir yatak odası daha rahat hissettirir.

Kum Beji ile Gri Uyumu

Zarif ve şık bir iç mekan yaratmak için Gri ve Kum Beji kullanılabilir. Kullanacağınız gri tonu açık olursa sıkıcı olmayan ferah bir alan oluşturmuş olursunuz. Özellikle de mutfaklarda bej ve gri tonları tam bir uyum içerisinde çalışıyor.

Kum Beji ile Kahverengi Uyumu

Kahverengi eşyalar, kum beji ile boyanan duvarların arasında ben buradayım diyecekler. Sıkıcı olmayan ve iç açıcı bir görünümü kum beji ve kahverengi ile yakalayabilirsiniz.

Mavi: Kum beji ile en güzel uyum sağlayan renklerden biri mavidir. Mavi denizi, bej ise çağrıştıracağı için dinlendirici bir etkisi vardır.

Yeşil: Yeşil rengin doğallığı ile kum bejin birleşimi küçük olan odayı büyük göstermek için kullanılabilir. Açık renk yeşiller ise ışığı daha fazla çekmek için kullanılabilir.

Pembe: Özellikle de genç odalarını dekora ederken favori olarak kullanılan renkler arasında pembe ve kum beji bulunuyor.

Kum Beji Duvar Boyası Evin Duvarlarında Nasıl Görünür?

Kum beji rengini evinizin duvarlarında kullanmak istiyorsanız, şanslısınız. Çünkü kum beji ile uyum içerisinde olan bir çok renk bulunuyor. Sıcak bir atmosfer yaratacağı için ev dekorasyonu için popüler bir seçim haline gelmiştir.

Mutfak

kum beji mutfak

Mutfakta kullanılan kum beji duvar boyası, bejin sıkıcı olmadığını gösteriyor. Diğer renklerle uyum sağlayan kum beji ile mutfağınızın tasarımını daha zevkli hale getirebilirsiniz.

kum beji rengi mutfak

Konforlu ve klasik bir alan yaratmak için mutfaklarınızın duvarlarında kum bejini tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası

kum beji oturma odası

Son yıllarda evlerin iç cephe duvar boyası için bej ve tonları çok sık kullanılmaya başlandı. Bu tonlardan biri de kum beji rengidir. Bu renk ortamı havadar, rahatlatıcı ve zarif gösterir.

kum beji rengi oturma odası

Oturma odasına rahatlık ve ilgi katmak istiyorsanız kum beji tonlarını ister duvarlarınızda, isterseniz de dekorasyon ürünlerinizde tercih edebilirsiniz.

Yatak Odası

kum beji rengi yatak odası

Kum beji her odaya uyum sağladığı gibi yatak odalarında da harika bir hava oluşturur. Küçük yatak odalarının görünümünü daha geniş göstermek için duvarlarda bu rengi tercih edebilrisiniz.

kum beji yatak odası

Beyaz ve kahverengi tonları ile tam uyum içerisindedir. Görselde gördüğünüz üzere ortama ferahlık ve sakinlik katmıştır.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu