Duvar Boyası Renkleri

En İyi Rutubet Önleyici Boya Markaları ve Yorumları

Duvarlarınızı nem ve küf oluşumundan koruyan en etkili rutubet önleyici boyaları ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek, doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Rutubet önleyici boya, nemli ortamlarda oluşabilecek rutubet ve küf oluşumunu engellemek için kullanılır. Bu boyanın formülasyonunda yer alan özel bileşenler, nemin birikmesini ve yayılmasını önleyerek yüzeyin kuru kalmasını sağlar. Ayrıca, içerdiği antibakteriyel özellikler sayesinde küf ve mantar oluşumunu da engeller. Evlerde, banyolarda, mutfaklarda, bodrumlarda ve diğer yüksek nemli alanlarda kullanılarak nemin önlenmesi sağlanır.

Küf önleyici boyalar, boya markaları tarafından özel olarak üretilmiştir ve duvar boyası olarak kullanılmaktadır. Bu boyalar, hem ev dekorasyonuna katkıda bulunurken hem de duvarlardaki nem ve küf oluşumunu engellemektedir. En iyi küf önleyici boyalar arasında İsonem MS 82, Dyostop, Dyonem, Permomax ve Marshall Hijyen Jel bulunuyor.

Duvarınız su çekmiyorsa, nem ve rutubet kaynaklı küf oluşumunu önlemek için özel olarak üretilen rutubet önleyici boyaları kullanabilirsiniz. Eğer duvar su çekiyorsa su çeken rutubetli duvara ne yapılır içeriğine göz atabilirsiniz.

En İyi Küf Önleyici Boyalar

Rutubet önleyici boyalara göz atarak, ürün hakkındaki bilgilere ve yorumlara göz atabilirsiniz.

1. İsonem MS 82 Nem ve Rutubet Boyası

İsonem MS 82 Nem ve Rutubet Boyası

ISONEM MS 82, özel kimyasallar ve polimerlerle modifiye edilmiş, doğa koşullarından kaynaklanan nem ve rutubet sorunlarını etkili bir şekilde çözmek için tasarlanmış güçlü bir sentetik yalıtım boyasıdır. Bu özel formülasyon, her türlü duvar yüzeyine uygulanabilen ve boyalı veya boyasız, nemli veya kuru olsun fark etmeksizin mükemmel sonuçlar sağlayabilen bir üründür. Duvarlarda rutubet ve nem oluşumunu önleme konusunda üstün alkali ve nem dayanımı sunar ve mevcut sorunları ortadan kaldırır. Aynı zamanda, herhangi bir yüzeye güçlü bir şekilde yapışır, kabarma yapmadan uzun süreli dayanıklılık sağlar ve UV ışınları, yağmur, su ve tuz gibi etkenlerden etkilenmez.

ISONEM MS 82, iç ve dış duvarlar, subasmanlar, bodrumlar, garajlar, kilerler ve nem ve rutubet sorunu olan diğer mekanlar için kullanılmaktadır. Uygulandığı yüzeyde mükemmel bir neme dayanıklı film tabakası oluşturarak, boyanın veya duvarın neme rağmen yüzeye sıkıca tutunmasını sağlar. Ayrıca, tuzlu su ve tuz kusmaları gibi faktörlerden etkilenmez, bu sayede binaların subasmanlarında oluşan boya kabarması gibi sorunları çözmek için ideal bir seçenektir. ISONEM MS 82, uygulandığı duvarın içine nüfuz eder ve özel kimyasallar yardımıyla içerideki nemi kurutur, böylece duvarın yapısını etkilemeden sorunu ortadan kaldırır. Ayrıca, uygulandığı yüzeyde herhangi bir olumsuz etki veya yan etki oluşturmaz, güvenli bir kullanım sağlar.

İsonem küf önleyici boya yorumları

 • Daha öncede kullanmıştım çok memnun kaldım. Kokusu dışında çok etkili bir boya. A** Ç**
 • Daha önce kullandığım ve iyi sonuçlar aldığım bir üründü. Rutubeti ve kokusunu kesti, rutubet sorunu yaşayanlara tavsiye ederim. N** K**
 • Ürünü teslim aldıktan sonra kararan yerlerin boyasını yaptım kapattı gayet uygulaması kolay oldu. D** Ç**

2. Filli Boya Anti Küf Momento Silan-Cleanix

Filli Boya Anti Küf Momento Silan-Cleanix

Filli Boya Anti Küf Momento Silan-Cleanix, nem oranı yüksek bölgelerde ve yapılarda hızlı bir şekilde üreyip yayılan mikroorganizmaların engellenmesi için etkili bir çözüm sunar. Özel formülü sayesinde duvarlarda rutubet oluşmasını önler.

Momento Silan-Cleanix, antibakteriyel boya özelliğiyle hijyenik bir ortam sağlar. Duvarlarınızı bakteri, küf ve mantar oluşumuna karşı etkili bir şekilde korur. Ayrıca, kokusuz bir boya olması uygulama ve sonrasında herhangi bir rahatsızlık yaratmaz. Antibakteriyel boyalar, hijyenin yanı sıra geniş renk seçenekleriyle dekoratif bir özellik sunar. Yüksek kapama gücüne sahip olması ve kolay uygulanabilirliği sayesinde Momento Silan-Cleanix, duvarlarınızı boyamak için kullanabilirsiniz.

Filli boya küf önleyici boya yorumları

 • Tam silinebilir, yıkanabilir, silikonlu antibakteriyel iç cephe boyası olduğu için tercih ettim ve memnun kaldım. Hüseyin ***
 • Dilediğiniz renk seçeneği ile satılıyor Sefa ***
 • Evimin duvarları için bugün satın aldım ve yakın zamanda uygulayacağım. Komşum kullanmış ve çok memnun kalmış. Nimet ***

3. Filli Boya Anti Küf Momento Max-Cleanix

Filli Boya Anti Küf Momento Max-Cleanix

Filli Boya Anti Küf Momento Max-Cleanix, evinizde veya kurumunuzda antibakteriyel boya uygulaması ile bakteri, küf ve mantar oluşumuna karşı dayanıklı bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur. Bu mat görünümlü dekoratif iç yüzey son kat boyası, su bazlı, silikon katkılı ve akrilik bağlayıcı esaslıdır. Özel olarak modifiye edilen kimyasallar içerir, böylece mikroorganizma oluşumunu engeller. Ayrıca, antibakteriyel özelliklere sahip olup minimum alerji riski taşır.

Filli rutubet önleyici boya yorumları

 • Filli boya küf önleyici boya olarak aldım. Evim nemli olduğu için ara ara duvarlarda küflenmeler oluyordu ancak artık olmuyor. Zeynep ***
 • Arkadaşım önermişti çok memnun kaldık. Zekiye ***

4. DYO Dyostop Rutubet Önleyici Boya

DYO Dyostop Rutubet Önleyici Boya

DYO boya markasına ait rutubet önleyici boya Dyostop, her türlü nemli yüzeylerde kullanılabilir. Hızlı kuruma, kokusuz, reçine esaslı ve kolay uygulanabilme özellikleri bulunuyor. Uygulandığı duvarlarda dökülme yapmaz ve astar gerektirmeden uygulanır. Nem ve rutubet kaynaklı sorunların çözümü için kullanılabilir.

DYO rutubet önleyici boya yorumları

 • Önceden kullandığım bir ürün memnun kalmıştım ve tekrar satın aldım. Sezgin ***
 • DYO markasının kalitesine güvenerek satın aldım pişman olmadım. Aylin ***

5. DYO Dyonem Küf Önleyici Boya

DYO Dyonem Küf Önleyici Boya

DYO Dyonem, iç cephe duvarlarda kullanılan bir mat boyadır. Özellikleri arasında kokusuz olması, nemli yüzeylere kolay uygulanabilmesi, sararmaması ve duvardan gelen nemi engelleyerek hasarları önlemesi bulunmaktadır. Aynı zamanda hızlı kurur, dökülmez, astar gerektirmez ve kullanıma hazır hale gelmesi için kısa süre beklemeye gerek yoktur. Dyonem, nem ve rutubet sorunlarının çözümü için kullanılmaktadır

İç mekanlarda duvar ve tavan boyası olarak kullanılan bir üründür. Özel katkıları sayesinde hafif ıslak ve nemli yüzeylere uygulanabilir ve bu özellik özellikle nemli ve alkali ortamlarda kullanımını mümkün kılar. Dyonem, bu zorlu ortamlarda dayanıklılığını korur ve boyanan yüzeylerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Kokusuz olmasıyla da uygulandığı alanların hızlı bir şekilde kullanılmasına olanak tanır. DYO Dyonem, iç mekanlarda nem ve rutubetle mücadele etmek isteyenler için ideal bir seçenektir ve kaliteli sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Dyonem küf önleyici boya yorumları

 • Harika ürün aşırı nem yapan duvarda 3 veya 4 kat kullanımında işe yarıyor. A*** Ç***
 • Rutubeti önlemek için kullandık ve küfü çok güzel kapattı. Zeynep ***

6. Polisan Prof P-Mp Nem ve Rutubet Boyası

Polisan Prof P-Mp Nem ve Rutubet Boyası

Polisan nem ve rutubet boyası, binaların iç ve dış duvarlarında nem ve rutubet kaynaklı sorunların önlenmesi için özel polimerlerle güçlendirilmiş, reçine esaslı bir yalıtım boyasıdır. İçeriğindeki solvent sayesinde tek komponentli olarak kullanılabilir. Uygulanan yüzeylerde etkili bir şekilde nem ve rutubet karşıtı bir koruyucu tabaka oluşturur. PROF P-MP nem boyası, kullanıma hazır bir halde sunulur ve astar gerektirmez.

Polisan rutubet önleyici boya yorumları

 • Üst kattan salonumuza su sızıntısı nedeniyle büyük bir sorun yaşamaktaydık. Su damlaları sebebiyle tavanda sarı lekeler oluşmuş ve nemden dolayı tavan boyası dökülmeye başlamıştı. İlk olarak tavanı boyayarak sorunu çözmeye çalıştık, ancak sarı lekelerin ve dökülmelerin durması sağlanamadı. Neyse ki, nem ve rutubet boyası kullanmaya karar verdik ve bu boyanın sayesinde sarı leke sorunu giderildi ve artık beyaz boyanın dökülmesi yaşanmamaktadır. Yani, nem ve rutubet boyası ile başarılı bir şekilde sorunlarımızı çözebildik. Cansu ***

7. Marshall Antibakteriyel Küf Önleyici Boya

Marshall Antibakteriyel Küf Önleyici Boya

Marshall Antibakteriyel Hijyen, küf ve mantar oluşumuna da karşı dirençli su bazlı iç cephe boyasıdır. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından da ruhsatlandırılan bu ürün, sağlık sorunlarına yol açan bakterileri karşı da %99 oranında koruma sağlar.

Marshall küf önleyici boya yorumları

 • İstediğiniz renkte rutubet boyası satın alabiliyorsunuz. Oya ***
 • Ürünü geçen sene de kullanmıştım, memnun kaldım bu sene de aldım. Kadriye ***
 • Alırken gerçekten tereddüt ettim, renk kapatıcılığı konusunda büyük endişelerim vardı. Ancak ürünün kalitesi o kadar etkileyiciydi ki duvardaki siyah renk süslemelerimi bile sadece 2 kat uygulayarak tamamen kapattı. Selim ***
 • Çok güzel kokusuz bir boya teşekkürler Marshall H*** Ö***

8. Permolit Permomax Küf Önleyici Boya

Permolit Permomax Küf Önleyici Boya

Permomax Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası, su bazlı ve akrilik emülsiyon esaslı olarak formüle edilmiş bir yarı mat parlaklıkta dekoratif iç cephe boyasıdır. Bu boyanın en önemli özelliklerinden biri antibakteriyel özelliğe sahip olmasıdır. Yüksek örtücülük sağlar ve uygulandığı yüzeyleri tamamen silinebilir kılar. Aynı zamanda leke tutmaz özelliği sayesinde kolay temizlenir ve temiz bir görünüm sunar. Küf oluşumunu engelleyici etkisi vardır.

Permomax kullanıcı yorumları

 • Boya küflü olan tüm yüzeyleri kapattı. Ceylan ***
 • Küf ve nem karşısında etkili bir koruma sağlıyor. Uygulandığı alanda hafif bir koku oluşabilir, ancak iyi bir havalandırma ile bu koku hızla dağılır. Benim banyomun tavanı tam anlamıyla mantarlaşmış durumdaydı. Bu boyayı kullanarak sorunu çözebildim ve sonuçtan oldukça memnun kaldım. Nimet ***
 • Çok güzel ürün rutubetli tavanimdan eser yok Taner ***

Rutubet Önleyici Boya İşe Yarıyor Mu?

Rutubet önleyici boya, uygun şekilde kullanıldığında nem ve küf sorunlarını çözmek için etkili bir çözümdür. Bu tür boyalar genellikle iç veya dış mekanlarda nemli yüzeylere uygulanır. Yüksek alkali ve nem dayanımı özellikleriyle duvarların nemle mücadele etmesine yardımcı olur. Eğer duvarlarda herhangi bir su sızıntısı yoksa, küf önleyici boya işe yarayacaktır.

Duvar yüzeyine uygulandığında özel bileşenleri sayesinde nemin içeri sızmasını engeller. Yüzeye mükemmel bir tutunma sağlar ve nemin duvarın içine nüfuz etmesini önleyerek rutubet oluşumunu azaltır veya engeller. Boyanın uygulanacağı yüzeyin temiz, kuru ve düzgün olması önemlidir. Ayrıca, boyanın üreticinin talimatlarına uygun şekilde uygulanması ve gerekli kat sayısının sağlanması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu