Duvar Boyası Renkleri

Somon Rengi Duvar Boyası ile Dekorasyon Örnekleri

Somon rengi duvar boyası ile ev dekorasyonu örneklerinden ilham alabilirsiniz. Açık, koyu ve somon pembesi tonlarını çok beğeneceksiniz.

Somon rengi, ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz canlı renklerden biridir. Pembe ile turuncu renklerin karışımı olarak ortaya çıkmıştır ancak kendine has bir tonu vardır. Anlaşılacağı üzere, adını somon etinin renginden almıştır.

somon rengi duvar boyası

Ailenizle hoş akşam vakitleri geçirdiğiniz oturma odanızda somon rengi duvar boyası ile sohbetinize farklı bir tat katabilirsiniz. Biz de bu yazımızda size örnekler sunmaya, somon renginin nasıl elde edildiğini, rengin farklı tonlarını ve çeşitlerini göstermeye çalışacağız. Umarız ilham verici olur ve evinize bambaşka bir tarz kazandırabiliriz. Öncelikle somon renginin nasıl elde edildiğinden biraz bahsedelim.

Somon rengi duvar boyası Türkiye’nin en iyi boya markaları tarafından üretilmektedir. Örnek vermek gerekirse Filli boya açık somon, Polisan karizmatik somon ve elegan somon gibi renkler üretmektedir. Ayrıca romantik somon rengi oldukça merak edilen duvar boyası renklerindendir.

Somon Rengi Nasıl Elde Edilir?

Somon rengini elde etmek için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan biri sarı(3 kat), kırmızı(4 kat), eflatun(3 kat) ve beyaz(5 kat) renklerinin karıştırılmasıdır. Bu işlem sonucunda %99,4 oranında somon rengi elde etmek mümkündür.  Başka bir seçenek ise sarı (5 kat), kırmızı (1 kat), eflatun (4 kat) ve beyaz (4 kat) renklerinin farklı bir oranda karıştırılmasıdır. Bu şekilde %99,5 oranında istenilen rengi elde etmek mümkündür.

Somon Rengi ile Uyumlu Renkler

Somon rengi için genel olarak uyumlu bir renk diyebiliriz fakat her renk ile de uyumlu değildir. Doğru renkler ile kullandığınızda ise ortaya harika bir görsel şölen çıkabilir. Özellikle beyaz ve mavi renginin tonları somon rengi ile harika işler çıkartabilir. Farklı renklerle de somon rengini kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta evinizin ve sizin ruhunuzu en iyi yansıtacak uyumu bulmaktır. Koltuk takımı, perde, halı ve diğer tüm eşyalarla uyumlu şekilde kombinlenebilen somon rengi cesur bir renktir.

Somon rengi ile uyumlu renkler şunlardır:

  • Beyaz
  • Süt mavisi
  • Lacivert
  • Ayva sarısı
  • Bej
  • Gri

Somon Renk Tonları

Somon renginin beyazdan turuncuya kadar geniş bir spektrumu vardır. Bu yüzden rengin tek bir örneğine bakıp aldanmamak gerekir. Somon renginin evinizin duvarlarına uygun bir tonunu muhakkak bulacaksınızdır. Boya firmalarında ve farklı kullanımlarında pek çok çeşidi bulunsa da somon rengini genel olarak 3 tona ayırabiliriz:

Açık Somon Rengi

açık somon rengi

Açık somon tonu, güneş ışığını evinizin içine yansıtarak odanızı aydınlık gösterebilir. Az ışık alan bir odanız varsa, odanın ışığını attırıp odanıza oldukça ferah bir hava da katacağından bu tonu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Somon Pembesi

somon pembesi

Somon pembesi, açık somondan biraz daha kapalı bir renktir. Somon pembesi için, pembenin somon rengiyle farklı bir görünüme kavuşmuş hali de diyebiliriz. Oturma odanızın yanı sıra çocuk odalarınızda da kullanılması önerilen, çocuklarınıza enerji verecek bir renktir.

Koyu Somon Rengi

koyu somon rengi

Kum bejinden sonra oturma odalarında en fazla tercih edilen renklerden biridir. Cappuccino ve kum beji arasında bir renge sahiptir. Eğer koyu somon rengini evinizin duvarlarına uygulayacaksanız nispeten aydınlık bir oda seçmenizi ve aksesuarlarınızı açık renklerden seçmenizi öneririz.

Son Dönemin Moda Rengi Romantik Somon Rengi Duvar Boyası

somon rengi dekorasyon

Romantik olan her şeyin güzel olduğu bir gerçek. Somonun da romantiği mevcut ve birçok kişi tarafından da son derece ilgi görüyor. Bu herkesçe sevilen romantik somon rengi neymiş gelin birlikte bakalım. Son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen romantik somon rengi, açık somonun tonlarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi odanıza sıcak, romantik, naif bir hava kattığından dolayı bu adı almıştır. Açık bir renk olması nedeniyle fazla güneş ışığı almayan odalarınızda da rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir renktir kendisi. Derler ya anlatılmaz yaşanır, romantik somonu da anlatmaya kelimeler yetmez. Bu nedenle boya rengi seçiminizi bu renkten yana kullanıp evinize katacağı farklı tadı tecrübe etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Somon Rengi Boya ile Ev Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonunda kullanılan somon rengi duvar boyası, canalı ve cesur tasarımlarda vazgeçilmez bir renktir. Sizde bu renk ile oluşturulan dekorasyonlara göz atarak eviniz için fikir sahibi olabilirsiniz.

somon pembesi duvar boyası
somon rengi boya örneği
somon rengi boya
somon rengi ev dekorasyonu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu