Salon Dekorasyonu

TV Arkası Duvar Boyama Modelleri

TV arkası duvar boyama ile alanlarınızı daha çekici hale getirebilirsiniz. Doğru duvar boyası renkleri kullanmak, boş görünen alanı değerlendirmenin harika bir yoludur.

Daha modern ve estetik alanlar için dekorasyon bir bütün olarak düşünülmelidir. TV üniteleri ve arkasındaki duvar, yaşam alanlarının estetik değerini artıran unsurlardandır. Bu alanlarda yapılacak olan değişiklikler alanı derin ve ferah hale getirir. Odanın genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak TV arkası duvar boyama işlemi yapılması, modern bir hava katmak için yeterli olacaktır. Odanın büyüklüğü, dekorasyon tarzı, ev sahibinin tarzı ve almış olduğu doğal ışık gibi etkenlere dikkat edilerek TV arkası boyama yapılabilir.

tv arkası duvar boyama

TV ünitesi arkasına büyüleyici, çok yönlü ve muhteşem görünüm katmak için doğru renk boya seçilmelidir. Açık boya renkleri alanı daha aydınlık ve geniş gösterirken, canlı renkler ise ortama hareketlilik katar. Son derece göz alıcı kombinasyonlar için duvar boyası rengi diğer eşyalarla uyum içerisinde olmalıdır. Uyumlu renklerle oluşturulan dekorasyonlar yaşam alanlarına cesur bir stil katar. Odanıza bir zevk ve şıklık katmak istiyorsanız TV arkası duvar boyama işlemi ile başlayabilirsiniz.

TV arkası duvar boyama işleminde popüler olarak kullanılan ve en çok beğenilen renkler arasında gri, beyaz ve bej tonları yer alıyor. Yaşam alanlarınızda ferah ve şık bir etki oluşturmak istiyorsanız, TV arkası duvarda bej tonları, açık gri, beyaz tonları ve soft renkler tam yerinde bir tercih olacaktır.

TV Arkası Duvar Dekorasyonu Fikirleri

En Çok Tercih Edilen Gri Tonları

televizyon arkası duvar boyama

Gri tonları duvar boyası olarak en çok tercih edilen renktir. Her renkle harika uyum sağlayan gri, kullanıldığı alana modern bir estetik katar. TV arkası boyama rengi olarak tercih edilecek olan gri renkleri, çağdaş tasarımlar için idealdir.

Modern Görünen İki Renkli Duvar Boyama

tv arkası boya renkleri

İki renkli duvar boyama son zamanlarda trend haline gelmiştir. TV arkası boya renkleri olarak gri beyaz, gri beyaz ve bej gri renkleri kullanılarak eşsiz dekorasyonlar oluşturulabilir. Sadelik ve saflığı ile ön plana çıkan beyaz renk tüm renklerin tamamlayıcısı olarak görülmektedir. TV arkası duvarda kullanılacak iki farklı renk kusursuz bir stil yaratmaya yardımcı olacaktır.

TV Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı Modelleri

Sakinliği Yansıtan Renkler

tv arkası boya

Sakinliği yansıtan renkler arasında gri, beyaz ve bej tonları yer alıyor. Konfor, rahatlık ve şıklığı yansıtmak isteyenler tarafından tercih edilen gri tonları, farklı dekorasyon stilleri ile uyum içerisinde çalışır. TV arkası boya rengi olarak tercih edilebilecek onlarca farklı gri tonu bulunuyor. Eğer alanınız küçük ve az ışık alıyorsa açık renk gri tonları tercih etmelisiniz. Açık griler alanı olduğundan daha büyük ve aydınlık hissettirir.

Beyaz ve Grinin Sade Uyumu

tv arkası boyama

Zarif ve etkileyici tonlardan olan gri, sade ve havadar görünen beyaz ile mükemmel uyum sağlar. Açık renkler küçük ve dar dekorasyonlarda en çok tercih edilen duvar boyası renkleri arasındadır. TV arkası boyama işleminde açık renklere yer vererek alanınızı daha ferah ve havadar hissettirebilirsiniz. Parlaklığını koruyan bir salon dekorasyonu için TV arkasında kullanılan beyaz ve gri tonları göz alıcı etki oluşturacaktır.

Farklı ve Etkileyici 3 Boyutlu Boyama

tv duvarı boyama

TV duvarı boyama 3 boyutlu olarak yapılabilir. Maskeleme bandı ve bir kaç farklı renkteki boya tonları kullanılarak, kendiniz TV arkasına yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dinlendirici bir renk olan gri TV arkası duvarda en çok tercih edilen renklerdendir. Eğer evinizde parlayan bir duvar boyası arıyorsanız açık gri tonlardan tercih edebilirsiniz. TV arkası duvar 3 boyutlu boyamanız halinde en çok dikkat çeken alan haline dönüşecektir.

Modası Geçmeyen Canlı Renkler

tv ünitesi arkası boya renkleri

Modası geçmeyen canlı renkler arasında mavi, yeşil, sarı ve pembe gibi renkler bulunuyor. Bu renklerle oluşturulan dekorasyonlar her zaman için alana hareketlilik katmıştır. Soft renkler hem modern hem de klasik dekorasyonlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. TV ünitesi arkası boya renkleri olarak yeşil, mavi, sarı, kırmızı ve pembe gibi renklerin soft tonlarını tercih edebilirsiniz.

Estetik Görünen Dekoratif Duvar Boyama

tv ünitesi arkası boya

Dekoratif duvar boyama, alanın yenilenmesi için oldukça kolay bir çözümdür. Maskeleme bandı kullanarak ister geometrik, ister üç farklı renkli boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Maskeleme bandını duvara çekin ve boyama işlemine başlayın. TV ünitesi arkası duvarda gri, açık gri ve beyaz tonları büyüleyici etkisi ile çok beğenilmektedir. Sizde alanlarınıza farklılık katmak istiyorsanız TV arkası duvar boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Zarif ve Etkileyici Bej Rengi

tv ünitesi arkası boyama

Ev dekorasyonunda modası geçmeyen ve her geçen gün trend haline gelen renklerden biri de bej rengidir. Toprak tonları ev dekorasyonun her alanında görün rahatlığı ile kullanılabilir. Canlılığı ve estetiği aynı anda sunan bej, TV arkası duvar boyası olarak kullanıldığında alana modernlik katar. Tasarımınızı lüks hissettirmek için bej tonlarını tercih edebilirsiniz.

Doğayı Yansıtan Ahşap Renkleri

tv ünitesi arkası

Ahşap renkleri, modası geçmeyen ve ev dekorasyonuna doğal şıklık katan renkler arasındadır. Odalarınızda sıcaklık ve konfor oluşturmak için ahşap renklere ağırlık verebilirsiniz. Modern ve şık tasarımlarda tercih edilecek olan ahşap renkleri diğer eşyalarla mükemmel bir uyum sağlar. Özellikle de beyaz, bej ve gri tonları ile sağlamış olduğu uyum büyüleyici etki oluşturur.

Sade ve Şık Beyaz

tv ünitesi duvarı boyama

Beyaz tonları ev dekorasyonunda asla modası geçmeyen renklerin başında geliyor. Bir çok alt tonu bulunan beyaz renk, kullanıldığı alanlara sadelik ve çok yönlülük katar. Her renkle rahatlıkla uyum sağlayabileceği gibi, dikkat çeken tasarımlar oluşturulmasına da yardımcı olur. TV arkası duvar boyama işleminde beyaz renk ile farkınızı yansıtabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. TV arkasını boyamak isteyenlere önerim iki farklı renk kullanmaları. Ben göbek altı kısımda koyu gri, üst bölümde ise açık gri renk kullandım. Boyamadan sonra çıkan sonuca kendim bile inanamadım. Alışılmışın dışına çıkmanızı öneriyorum. Normalde birçok evde o alanlar boş olarak duruyor. Boyama işleminden sonra TV ünitesi ile birleşerek harika bir görüntü ortaya çıkıyor. Eğer yanına duvar çıtası uygularsanız daha güzel sonuç alırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu