Ev Dekorasyonu

En İyi 17 Banyo Niş Fikirleri

Banyo nişleri banyolara depolama alanı eklemenin yanı sıra estetik bir vurgu katmanın harika bir yoludur. İşte banyo için birbirinden güzel duvar nişleri!

Banyo nişleri, hem estetik hem de pratik açıdan banyolara ekstra bir şeyler katmanın harika bir yoludur. Herhangi bir duşa benzersiz bir vurgu eklemenin yanı sıra, banyolara daha fazla depolama alanı sağlarlar. Bu nedenle son yıllarda, banyo duvar nişleri modern bir dokunuş arayanlar arasında daha popüler hale gelmiştir.

banyo duvar nişleri

Nişler, farklı tasarımlarda ve malzemelerde yapılabilir. Seramik, cam, mozaik veya mermer gibi malzemelerle kaplanabilir veya boyanabilir. Banyolara ekstra bir dekoratif unsur eklemenin yanı sıra, duş malzemeleri, şampuanlar ve sabunlar gibi ürünleri saklamak için de kullanılmaktadır. Banyo nişleri, sadece duşakabinler için değil, aynı zamanda banyonun içerisinde de oldukça kullanışlıdır.

Banyo Niş Modelleri

Banyo nişleri, banyolara ekstra depolama alanı sağlamalarının yanı sıra, banyonun kullanılabilirliğini ve dekorasyonunu yeniler. Nişlerin yüzeyi, çeşitli malzemelerle kaplanarak, banyonun genel tarzına uygun bir şekilde dekore edilebilirler. Bu sayede, banyo nişleri banyonun dekorasyonu tamamlayarak daha göz alıcı hale getirebilir.

Banyo dekorasyonunda bir odak noktası oluşturmak ve bu odak noktasının kullanışlı bir alan olmasını istiyorsanız aşağıdaki banyo nişlerinden fikir alın.

Aydınlatmalı Banyo Nişi

aydınlatmalı niş

Aydınlatmalı banyo nişleri, son yıllarda popülerlik kazanarak banyolara daha modern ve şık bir hava katmaya devam ediyor. Bu nişler, banyo duvarına gömülü olarak tasarlanır ve içinde bulunan eşyaların ışıkla aydınlatılmasını sağlar. Ayrıca, bu nişlerin aydınlatması, banyo dekorasyonuna da katkıda bulunur. Örneğin, nişin üst bölümüne yerleştirilen LED ışık şeritleri, nişin içinde bulunan eşyaların daha belirgin hale gelmesini sağlayarak estetik açıdan da önemli bir etki yaratır.

Yatay Duşakabin Nişi

yatay duşakabin nişi

Banyoya yatay olarak entegre edilen nişler, içerisinde şampuan, duş jeli gibi banyo malzemelerinin konulabileceği bir depolama alanı sunar. Bu yatay niş, banyo malzemeleri için derin bir rafa sahiptir, böylece banyo alanınızdan kazanabilirsiniz!

Dikey Banyo Dişi

dikey banyo dişi

3 katlı duvar nişleri, banyoda sınırlı depolama alanı olduğunda bile çok sayıda banyo malzemesinin düzenli bir şekilde saklanmasına olanak tanır. Özellikle küçük banyo dekorasyonu söz konusu olduğu zaman, duvar nişlerinin kullanımı mükemmel bir yoldur. Malzemelerin düzenli bir şekilde saklanması, banyonun daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur.

Depolama Alanı Sunan Banyo Nişi

banyo depolama işi

Nişler, yerden tasarruf etmek mükemmel bir çözümdür. Banyoda her türlü eşyanızı düzenli bir şekilde saklamanızı ve banyo düzenini kolaylaştırmanızı sağlar. Bu nişler, genişliği ve derinliği ile farklı boyutlarda tasarlanabilir.

Fayans Banyo Dişi

fayans banyo nişi

Fayans nişlerin avantajları arasında dayanıklılık, suya dayanıklılık ve kolay temizlenebilirlik sayılabilir. Bu nişler, diğer nişlere göre daha sağlam bir yapıya sahiptir ve uzun ömürlüdür. Fayans renkleri, banyonuzun renk şemasına uygun olarak seçilmelidir. Ayrıca, niş banyonun dekorasyonunu tamamlayacak şekilde tasarlanabilir

Katlı Duvar Nişi

katlı duvar nişi

Katlı duvar nişleri, daha fazla depolama alanı sağlar ve banyoda birçok farklı şekilde kullanılabilir. Raf düzeni, yerden tasarruf için idealdir ve banyo malzemelerini düzenli bir şekilde saklamak için kullanılır. Banyonun ihtiyaçlarına ve büyüklüğüne bağlı olarak istenilen boyutlarda tasarlanabilir.

Yerden Tavana Niş

yerden tavana niş

Duşakabin içerisindeki yerden tavana kadar uzanan niş, içindeki şampuan, sabun, banyo lifi gibi ürünlerin depolanması için mükemmel bir seçenektir. Duşakabinin içinde yer aldığı için, banyo içindeki diğer mobilyaların yer kaplamasını engelleyerek banyoda daha fazla alan açar. Duvar nişleri, banyoda bir odak noktası haline geliyor.

Duvarı Kaplayan Niş

duvarı kaplayan niş

Yatay olarak duvarı baştan başa kaplayan niş, banyoda kullanışlı bir yer sağlar. Aydınlatma ile birlikte tasarlandığı zaman dekorasyonda göz alıcı bir etki oluşturur. Banyonuzda küçük değişiklikler ile büyüleyici bir görüntü istiyorsanız, tercihiniz kesinlikle duvar nişlerinden yana olmalı.

Lavabo Yanı Banyo Nişi

lavabo yanı niş

Banyoda lavabo yanında bulunan niş, lavabo etrafında bulunan banyo malzemelerinin depolanması için mükemmel bir alan sağlar. Bu nişler, duvara gömülü veya duvar yüzeyinde bulunabilir. Diş fırçası, diş macunu, sabun, şampuan, saç fırçası gibi günlük kullanım ürünleri için harika bir saklama alanıdır. Ayrıca dekoratif ürünleri de bu alanda sergileyebilirsiniz.

Klozet Üstü Niş

klozet üstü banyo nişi

Klozetin üstüne bir dolap ve altına bir niş yaptırmanız durumunda, küçük banyolar daha kullanışlı hale gelecektir. Küçük banyolarda, malzemelerin düzenli bir şekilde saklanmasını istiyorsanız nişler harika biri fikirdir. Klozetin üstündeki boşluğu kullanarak banyoda daha fazla alan açabilirsiniz.

Raflı Dikey Niş

raflı dikey niş

Raflar, banyolarda saklama alanı oluşturmak için en iyi çözümdür. Raflı nişler ile saklama alanı sunduğu gibi dekorasyona da büyük katkıda bulunur. Banyo malzemeleri, havlular, kağıt havlu, tuvalet kağıdı, sabunlar ve diğer günlük kullanım ürünleri bu nişlerde saklanabilir.

Geniş Duş Nişi

geniş duş nişi

Geniş bir duvar nişi, duvara monte edilmiş bir dolap gibi işlev görür. Duş jeli, şampuan, saç kremi, duş süngeri, havlu, sabunlar ve diğer banyo malzemelerini bu alana yerleştirebilirsiniz.

Seramik Banyo Nişi

seramik banyo nişi

Seramik kaplama ile kaplanmış nişler, banyo dekoruna uygun olarak farklı renklerde, desenlerde ve boyutlarda üretilebilir. Banyoda modern ve şık bir görünüm seramik nişleri tercih edebilirsiniz.

Büyük Boy Banyo Nişi

büyük banyo nişi

Büyük boy nişler duşakabin içerisinde daha fazla depolama alanı sağlayacaktır. Eğer büyük bir duşakabine sahipseniz duvara yerleştirilecek olan bir duvar nişi çok fazla işinize yarayacak. Banyo malzemelerinizi bu alan sayesinde rahatlıkla saklayabileceksiniz.

Küvet Üstü Niş

küvet üstü niş

Küvet üstü niş, banyo dekoruna ekstra depolama alanı eklemek için mükemmel bir yoldur. Bu nişler, banyoda küvetin üzerindeki duvarda yer alır. Bu alana havlunuzu koyabileceğiniz gibi sabun ve duş jeli gibi temizlik ürünlerini de yerleştirebilirsiniz. Özellikle katlı nişler banyolarda hayat kurtarıcı oluyor.

İki Katlı Banyo Nişi

iki katlı banyo nişi

Modern Duşakabin Nişi

modern duşakabin nişi

Duşakabin nişleri, minimalist ve şık tasarımlarıyla son yıllarda banyo dekorasyonu için popüler bir seçenek haline gelmiştir. Modern bir dekorasyonda nişe yer vermek istiyorsanız, çok doğru bir karar vermişsiniz. Çok basit bir niş bile dekorasyonunuzun boyutunu değiştirmeye yeterli gelecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu