Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Bej ile Uyumlu Renkler

Bej ile uyumlu renkler salon, yatak odası ve mutfaklarda estetiği yakalamada etkilidir. Ev dekorasyonunda bej rengi ile uyumlu renkleri bir araya getirdik.

Son zamanlarda popüler olan bej rengi, ev dekorasyonunda çok yönlü bir renk olarak tercih ediliyor. Birçok renk tonuyla uyumlu çalıştığından kullanıldığı alanlarda ferah ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Salon, yatak odası, mutfak gibi her türlü alanda kullanılabilen bej renginin açık ve koyu tonları bulunmaktadır. Duvar boyası, mobilya, halı, perde ve oturma grupları gibi birçok alanda kullanılabilen bej, çok yönlü bir nötr renktir. Bej rengi, beyaz tonları ısıtmanın ve koyu tonları yumuşatmanın harika bir yoludur.

Bej renk, birçok renk tonuyla uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle beyaz, gri, açık mavi, yeşil, pembe, kahverengi ve turuncu renkler, bej ile harika bir uyum sağlayan renkler arasında yer alır. Bej rengini ev dekorasyonunda kullanmanın en iyi yolu, başka renklerle birleştirerek mükemmel bir kombinasyon oluşturmaktır.

Bej Rengi ile Uyumlu Renkler

Ev dekorasyonunda bej rengi ile birlikte farklı renklerin kullanılması söz konusu olduğu zaman, kombinlerin sınırsız olduğu söylenebilir. Her renk tonuyla mükemmel bir şekilde eşleştiği gibi kullanıldığı alanlara sıcaklık ve huzur getirir. Bej o kadar tamamlayıcı bir renk ki hangi ton ile birlikte kullanılacağına karar vermek zor olabilir. Bej ile uyumlu en popüler renk tonlarından bazıları griler, yeşiller, maviler, pembeler ve sarılardır. Seçim yapmanıza yardımcı olmak için dekorasyonda deneyebileceğiniz 10 renk tonuna yer verdik.

Bej rengi ile uyum sağlayan popüler renkler şöyledir:

  • Beyaz
  • Gri
  • Açık Mavi
  • Yeşil
  • Pembe
  • Kahverengi
  • Hardal Sarısı
  • Turuncu
  • Altın Rengi
  • Ahşap Tonları

Bej Rengi ile Uyumlu Renkler

Bek çok yönlü bir renk olduğu için ev dekorasyonunda diğer renklerle kolaylıkla kombinlenebilir. Popüler olarak tercih edilen bej ile uyumlu renkler listesindeki 10 renkten biri muhteşem tasarımlara imza atmanıza yardımcı olacak.

Bej ve Beyaz

bej ile beyaz uyumu

Bej rengi ile uyumlu renkler arasında, beyaz rengi popüler bir tercih olarak öne çıkmaktadır. Sakin ve sade bir ev dekorasyonunda, bej rengi beyaz renkle uyum içinde kullanılarak alana sıcaklık katmaktadır. Beyaz renkle birleştiğinde modern bir görünüm yakalayan bej rengi, duvar boyası olarak kullanıldığında mobilyaları ön plana çıkarmaktadır. Açık bej rengi ile beyaz renkteki bir ev dekorasyonu, alanın daha aydınlık ve ferah görünmesine katkı sağlamaktadır.

Bej, beyaz ile kombinlendiği zaman modern ve estetik bir görünüm yaratmak için harika bir tercihtir. Sade dekorasyonlarda iç mekanınıza daha fazla sıcaklık katmanıza yardımcı olacaktır.

Bej ve Gri

bej ile gri uyumu

Ev dekorasyonu söz konusu olduğu zaman en çok karşılaşılan renklerin başında bej ve gri renk tonu geliyor. Bej ve gri birlikte kullanıldığı zaman alanda çağdaş bir görünüm sağlar. Mobilyalar, duvar boyası, halı veya perde gibi bir evin tüm eşyalarında bu iki renk uyum içerisinde çalışır. Bej ve gri kullanılan alanlara derinlik katmanın harika bir yoludur. 

Gri duvar boyası rengi için bej koltuklar, bej duvar boyası için ise gri koltuklar göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için kullanılabilir. Bir çok renkle uyum sağlayan gri ve bej, birbirleriyle de güzel bir uyum sağlar.

Bej ve Açık Mavi

bej ile açık mavi uyumu

Bej, deniz mavisi, turkuaz, bebek mavisi gibi diğer mavilerle harika görünür. Göz alıcı dekorasyonlarda bej ve mavi tamamlayıcı rol oynar. Bej koltuk takımının üzerine açık mavi kırlentler güzel bir uyum sağlar. Bej, cesur renklerle eşleşmek içim mavi harika bir tondur. İki renk eşleştirildiği zaman alana inanılmaz derecede hareketlilik gelir.

Bej ile uyumlu renklerden olan mavinin tüm tonları modern dekorasyonlar için harika bir seçimdir. Mavi ve bej kombinasyonu odanın nötr havasına bir doz hareketlilik katıyor.

Bej ve Yeşil

bej ile yeşil uyumu

Bej ile birlikte kullanılan yeşiller, alanın sade görünümünden uzaklaşmasına yardımcı olur. İç mekanınıza daha fazla hareketlilik katmanıza yardımcı olabilir. Yeşil tonları dekorasyonda modern, tazelik ve ferahlatıcı etkisi ile ortamın havasını değiştirir. Doğadan mutluluk veren renklerden olan yeşil rengi huzurlu alanlar oluşturulmasında etkilidir.

Bej ile uyumlu renklerden olan yeşil tonları ile oluşturulan renk paleti, alanın canlanmasına yardımcı olur. Zümrüt yeşili, adaçayı yeşili ve zeytin yeşili bej rengi ile mükemmel uyum sağlar.

Bej ve Pembe

bej ile pembe uyumu

Zamansız çekiciliği olan pembe, bej ile uyumlu renklerden biridir. Çeşitli alt tonları ile ev dekorasyonunda fark yaratmak için tercih edilen pembe, bej rengi ile alanları daha yumuşak hale getirir. İki sıcak tonun bir araya gelmesiyle birlikte huzurlu ve eğlenceli yaşam alanları oluşturulur. Açık pembe tonları kullanıldığı alanı havadar görünümüne kavuşturur.

Pembe ister bir koltuk takımında kullanılsın ister halıda, kullanılmış olduğu her eşyada bej ile birlikte uyumlu çalışır. Yumuşak, zarif ve göz alıcı alanlara sahip olmak için bej ve pembeyi bir arada kullanabilirsiniz.

Bej ve Kahverengi

bej ile kahverengi uyumu

Kahverengi ile bej birleştiği zamana doğanın hissi yaşam alanlarına yansıtır. Dekorasyonda göz alıcı bir atmosfer oluşturmak için bu iki rengin gücünden faydalanabilirsiniz. Özellikle modern dekorasyonlarda öne çıkan bej ve kahverengi, son derece çağdaş bir hava oluşturur. Kahverengi duvarlar ve bej koltuk takımları birbiri ile harika uyum sağlar.

Doğada bulunan renklerden olan kahverengi ve bej birlikte kullanıldığı zaman alana huzur ve ferahlık katar. Büyük alanlarda koyu kahverengi, küçük alanlarda ise açık kahverengi tonlarını bej ile birlikte kullanmaktan korkmayın.

Bej ve Hardal Sarısı

bej ile hardal sarısı uyumu

Bej rengini canlı bir renk ile eşleştirmek istiyorsanız bu kesinlikle hardal sarısı olmalı. Hardal sarısı kullanıldığı alana parlak bir görüntü sağlar. Bej oturma grubunda kullanılan hardal sarısı kırlentler alana canlılık katmış. Halı, perde ve kırlent gibi eşyalarda kullanılacak olan hardal sarısı, göz alıcı anlarının ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Hardal sarısı ve bej ile zarif dekorasyonlara imza atılabilir. Günümüzde oldukça popüler olan bu iki renk sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

Bej ve Turuncu

bej ile turuncu uyumu

Bej ile uyumlu renklerden biri de turuncu ve alt tonlarıdır. Bej renginin sıcaklığını turuncu ile canlandırmak isteyenler bu iki rengi birlikte eşleştirebilir. Sakinleştirici bej tonları ile enerji veren turuncunun birlikte kullanılması sıkıcı olmayan alanlar oluşturulmasına yardımcı olur. Yatak odası, oturma odası ve mutfaklarda bu iki renk mükemmel uyum sağlar.

Bej rengi duvar boyası veya mobilyalarda, turuncu ise nevresim takımı, yastık kılıfı, kırlentler ve halılarda tercih edilebilir. Rahat ve estetik alanlar için bej ve turuncuyu kombinleyebilirsiniz.

Bej ve Altın

bej ile altın rengi uyumu

Bej ile uyumlu renklerden olan altın renkleri, modern ve klasik dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. İç tasarımda bu iki rengin önemi oldukça büyüktür. Mobilyalarda, dekorasyon ürünlerinde ve tekstil ürünlerinde bu iki renk mükemmel uyum sağlamaktadır. Bej rengin sıcaklığı ve altın rengin çağdaşlığı bir araya geldiği zaman harika bir renk paleti ortaya çıkar.

Bej renginin sıcaklığını ortaya çıkarmanın harika bir yolu altın renkleri ile birlikte kullanılmasıdır. İlgi çekici alanlar için bu iki renk birlikte tercih edilebilir.

Bej ve Doğal Ahşap Tonları

bej ile ahşap rengi uyumu

Doğal ve sıcak bir renk olan bej, doğal ahşap tonları ile birleşmesiyle birlikte büyüleyici bir etki oluşturur. Aslında bej rengi de bir doğal ahşap tonudur. Koyu ve açık renkler bir araya getirilerek zengin bir görsel elde edilebilir. Ahşap tonları doğayı evinizde hissetmenin en ideal yoludur. Modern dekorasyondan klasik dekorasyona kadar her türlü iç tasarımda bu renkler birbiri ile uyum sağlar.

Toprak tonları, ahşap tonları ve doğada bulunan tüm renkler bej renginin tamamlayıcısı olarak düşünülebilir. Masa ve sandalye, oturma grupları, halılar, perdeler ve duvar boyası birlikte düşünüldüğünde bu renklerin birbiriyle uyumuna hayran kalacaksınız.

Bej Rengi Koltuk Takımı ile Uyumlu Renkler

Bej Rengi Koltuk Takımı ile Uyumlu Renkler

Bej rengi nötr sıcak bir renk olduğu için uyumlu olmadığı renk yok diyebiliriz. Popüler olarak uyumlu olduğu renkler ise beyaz, gri, pembe, turuncu, hardal sarısı, yeşil ve mavidir. Koltuk takımı olarak bej rengi bir model seçilmesi durumunda kırlentler pembe, turuncu ve hardal sarısı tercih edilerek canlılık katılabilir.

Bej rengi koltuk takımı olan bir salonda halılar beyaz, TV ünitesi beyaz, perdeler kahverengi tercih edilerek bir kombinasyon oluşturulabilir. Hareketlilik katmak için mavi, yeşil, turuncu ve pembe tonları ideal renklerdir.

Bej Rengi Duvar Boyası ile Uyumlu Renkler

Bej Rengi Duvar Boyası ile Uyumlu Renkler

Bej rengi duvar boyası, günümüzde evlerde en çok tercih edilen renktir. Bu renk ile gri, beyaz, yeşil, mavi, turuncu, sarı ve pembe renkleri harika uyum sağlar. Duvar boyası olarak açık bej veya koyu bej rengi tercih edilmesi durumunda gri bir koltuk takımı göz alıcı duracaktır. Kırlent olarak ise mavi, hardal sarısı ve yeşil tonlar tercih edilerek hareketlilik kazandırılabilir.

Bej ve Vizon Uyumu

En çok karıştırılan bu iki rengin de uyumu oldukça yüksek. Yakın tonajlar olan bu iki renk halk arasında aynı sanılır ancak farklıdır. Bej ve Vizon Arasında Farkları yazımızdan aradaki farkı öğrenebilirsiniz.

Görselde kullanılan ara tonlar ile uyumu sağlanmış bir oturma odası görüyoruz. Burada göründüğünü gibi bej ve vizon uyumunda en çok kullanabileceğiniz materyel tahta unsurlar. Koyu ve açık ahşaplar ile aradaki geçişi sağlayabilirsiniz.

Bej rengi ile uyumlu renkler kişinin zevkine göre değişebilir. Tüm renkler mükemmel uyum sağlayabildiği için sizlere en çok tercih edilen popüler renkleri paylaştık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu