Beyaz Eşya

Bulaşık Makinesi Ölçüleri Nelerdir?

Beyaz eşya markaları tarafından üretilen bulaşık makinesi ölçüleri standart yükseklik ve genişliğe sahiptir. Ön ve arkasındaki çıkıntılar nedeniyle derinlik modele göre değişiklik gösterebilir.

Mutfak tezgahının altında bulunan dolaba bulaşık makinesinin düzgün bir şekilde yerleştirilebilmesi için doğru ölçülerde seçim yapılması gerekmektedir. Bulaşık makineleri genellikle standart yükseklik ve genişlik ölçülerinde olduğu için çok fazla sıkıntı olmaz. Genellikle mutfak dolabının istenilen ölçülerde yapılmaması sonucunda sıkıntılar yaşanabilir.

Bulaşık makinesi ölçüleri:

  • Yükseklik: 85 cm
  • Genişlik: 60 cm
  • Derinlik: 60 cm

Bulaşık makinesi ölçüleri her ne kadar standart olsa da, bazı marka ve modele göre küçük farklılıklar olabilir. Ayrıca derinlik modele göre değişkenlik gösterebilir. Burada standart bulaşık makinesi boyutları ve dikkat etmeniz gereken ayrıntılara yer verdik.

En İyi Beyaz Eşya Markaları

Standart Bulaşık Makinesi Ölçüleri

Standart bulaşık makinesi ölçüleri genel olarak 85 cm yüksekliğinde, 60 cm genişliğinde ve 60 cm derinliğindedir. Günümüzde birçok evdeki mutfak dolapları, standart bulaşık makinesi boyutlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Beyaz eşya markalarının ürettiği bulaşık makinesi ebatları kurulum için gerekli olan dolap ölçülerine göre belirler.

Bulaşık makinelerinin büyük bir çoğunluğu standart boyutta üretilir ve mutfak dolabına rahatlıkla yerleştirilir. Eğer yeni bir bulaşık makinesi satın alacaksanız, makinenin ölçüleri ürün özellikleri kısmında detaylı olarak verilir. Yeni bir bulaşık makinesi satın almadan önce ürün boyutlarının mutfak dolabınıza göre kontrol ettiğinizden emin olun. Standart Bulaşık makinesi boyutları, makinenin mutfak tezgahına rahat yerleştirilebilmesi için standart olarak yükseklik 85cm x genişlik 60 cm x derinlik 60 cm ölçülerindedir.

Çamaşır Makinesi Ölçüleri Nelerdir?

Bulaşık Makinesi Ölçüleri

Beyaz eşya markaları tarafından bulaşık makinesi ölçüleri genellikle standart olarak üretilmektedir. Ancak bazı durumlarda modele göre farklılıklar olabiliyor. Bu farklılıklar çok fazla önemsenecek değerler olmasa bile, biz yine yer vermek istedik. Solo ve ankastre bulaşık makinesi boyutlarına göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Ölçüleri

arçelik bulaşık makinesi ölçüleri

Arçelik bulaşık makinesi ölçüleri yükseklik 85 cm, genişlik 59.8 cm, derinlik ise 60 cm boyutlarındandır. Standart boyutlarda üretilen bulaşık makineleri mutfak dolabına rahatlıkla yerleştirilir. Mutfak dolabı tasarlanırken bu ölçüler dikkate alınarak tasarlanmaktadır.

Siemens Bulaşık Makinesi Ölçüleri

siemens bulaşık makinesi boyutları

Siemens’in bulaşık makinelerinin genişliği 60 cm’dir, yükseklikleri 85 cm’dir. Ürün özelliklerine baktığımız zaman bulaşık makinelerinin boyutları 845 x 600 x 600 mm olarak verilmiştir. Mutfak tezgahının altındaki dolaba rahatlıkla sığabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Siemens ankastre bulaşık makinesi ölçüleri 81.5 x 59.8 x 55 cm ve 81.5 x 59.8 x 57.3 cm boyutlarındadır.

Bosch Bulaşık Makinesi Ölçüleri

bosch bulaşık makinesi ebatları

Bosch bulaşık makinesi ölçüleri, yükseklik 84.5 cm, genişlik 60 cm, derinlik ise 60 cm boyutlarındadır. Bosch solo bulaşık makineleri mutfak dolabına rahatlıkla yerleştirilebilir ölçülerde üretilmiştir.

Bosch markası tarafından tam ankastre ve yarı ankastre bulaşık makineleri üretilmektedir. Yarı ankastre bulaşık makinesi ölçüleri yükseklik 81.5, genişlik 59.8 ve derinlik 57.3 ölçülerindedir. Tam ankastre bulaşık makinesi ölçüleri ise 81.5 x 59.8 x 55 cm boyutlarındadır.

Ankastre Bulaşık Makinesi Ölçüleri

Bulaşık makineleri solo, tam ankastre ve yarı ankastre olarak üretilmektedir. Her ne kadar boyutları birbirine yakın olsa da küçük farklılıklar bulunuyor. Mutfak dolabına tam olarak yerleştirilebilmeleri ve görsel açıdan şık görünmesi için standart ölçülerde üretilmektedir.

Ankastre bulaşık makinesi ölçüleri standart olarak 81.5, genişlik 59.8 ve derinlik 57.3 ölçülerindedir. Beyaz eşya markaları standart olarak bu ölçülerde bulaşık makinesi üretimi yapmaktadır. Mutfak dolapları da bu ölçülere uygun olarak tasarlandığı için ürün rahatlıkla yerleştirilebilir.

Standart Buzdolabı Ölçüleri Nelerdir?
Çamaşır Makinesi Ölçüleri Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu