Beyaz Eşya

Çamaşır Makinesi Ölçüleri Nelerdir?

Çamaşır makinesi ölçüleri genellikle standart bir yükseklik ve genişliktedir. Makinenin parçaları nedeniyle derinliği daha geniş veya dar olabilir.

Çamaşır makinesinin dolaba sığacağından emin olmak için ölçülere bakabilirsiniz. Çamaşır makinelerinin standart bir yüksekliği ve genişliği vardır. Ancak derinlik, çamaşır makinesinin ön bölümünde veya arka bölümünde bulunan çıkıntılar nedeniyle farklılık gösterebilir. Yükseklik ve genişlik genellikle standart ölçülerde olsa da, derinlik modele göre farklılık gösterebilmektedir. Burada standart çamaşır makinesi ölçüleri ve dikkat etmeniz gerekenlere yer verdik.

Standart Çamaşır Makinesi Ölçüleri

Çamaşır makinesi ölçüleri standart yükseklik 85 cm, genişlik 60 cm, derinlik ise 60 ila 70 cm arasındadır. Beyaz eşya markaları tarafından üretilen çamaşır makinesi boyutları ortalama olarak bu değerlerdedir. Derinlik modele göre farklılık gösterse de yükseklik ve genişliği standarttır.

Çamaşır makineleri genellikle dolabın içine sığacak ölçülerde tasarlanmıştır. Bu nedenle mutfak dolabına taşma yapmadan güzel bir şekilde sığar. Yine de herhangi bir sorun yaşamamak adına dolaba sığdırmak istediğiniz çamaşır makinesinin yükseklik, genişlik ve derinlik ölçülerini öğrenerek, içerisine rahatlıkla sığacak bir modeli tercih etmelisiniz. Standart yükseklik ve genişliğe sahip olan çamaşır makinelerinin derinliği modele göre farklılık gösterir. Standart çamaşır makinesi boyutları, makinenin mutfak tezgahının altına rahat sığabilmesi için standart yükseklik 85 cm x genişlik 60 cm x derinlik 54-56 cm boyutundadır.

Çamaşır Makinesi Yüksekliği

Bir çamaşır makinesinin standart yüksekliği 85 cm’dir.

Çamaşır Makinesi Genişliği

Çamaşır makinelerinin standart genişliği ortalama 60 cm’dir. 

Çamaşır Makinesi Derinliği

Çamaşır makinesi derinliği ortalama olarak 60 ile 70 cm arasında değişmektedir. Modele göre makinenin derinliği farklılık gösterebilir.

Çamaşır Makinesi Ölçüleri

Çamaşır makinesi ölçüleri her ne kadar standart ölçülerde üretilse de, beyaz eşya markaları tarafından küçük farklıkla üretilen modeller bulunuyor. Gelin şimdi Türkiye’de en fazla tutulan beyaz eşya markalarının çamaşır makinesi ebatlarına bir göz atalım.

Arçelik Çamaşır Makinesi Ölçüleri

arçelik çamaşır makinesi ölçüleri

Arçelik çamaşır makinesi ölçüleri yükseklik 84 cm, genişlik 60 cm, derinlik ise 55 ile 64 cm arasında değişiklik göstermektedir. Çamaşır makinesi yükseklik ve genişlik ölçüleri standart olsa da, derinlik modele göre farklılık gösterebilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Ölçüleri

bosch çamaşır makinesi ölçüleri

Bosch çamaşır makinesi ölçüleri, yükseklik 84.5 cm-84.8 cm, genişlik 59.7 cm-59.8 cm, derinlik ise 58.8 cm- 59 cm boyutlarındadır. Ölçüler modele göre farklılık göstersede çok büyük fark yoktur.

Vestel Çamaşır Makinesi Ölçüleri

vestel çamaşır makinesi boyutları

Vestel çamaşır makinesi ölçüleri, yükseklik 84.5 cm, genişlik 59.7 cm, derinlik ise 55.7 cm- 58.2 cm boyutlarındadır. Yükseklik ve genişlik ebatlar eşit olsa da derinlik modele göre farklılık gösterebilmektedir.

Beko Çamaşır Makinesi Ölçüleri

beko çamaşır makinesi ölçüleri

Beko çamaşır makinesi ölçüleri yükseklik 84 cm, genişlik 60 cm, derinlik ise 55 ile 64 cm arasında değişiklik göstermektedir. Çamaşır makinesi yüksekliği ve genişliği standart olsa da, derinliği modele göre farklılık gösterebilir.

Çamaşır Makinesi Dolabı Ölçüleri

Çamaşır makinesi dolabı ölçüleri, çamaşır makinesi dolabının genişliği, yüksekliği ve derinliği gibi özelliklerini belirtir. Bu ölçüler, çamaşır makinesi dolabının hangi yere ve nasıl yerleştirileceğine karar vermek için kullanılır. Ölçüler, genellikle cm cinsinden verilir.

Örneğin, bir çamaşır makinesi dolabının ölçüleri şöyledir:

  • Genişlik: 70 cm
  • Yükseklik: 90 cm
  • Derinlik: 70 cm

Bulaşık Makinesi Ölçüleri Nelerdir?
Standart Buzdolabı Ölçüleri Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu