Duvar Boyası Renkleri

Buz Beyazı Rengi ile Boyanmış Evler 2024

Buz beyazı rengi duvar boyası olarak kullanılan en zarif seçeneklerden biridir.  Evinize sıcaklık ve zerafet katacak olan bu renk ile dekorasyon yapmak harika bir tercih olacak.

Buz beyazı, nötr ve açık bir renk olduğu için her türlü iç mekanda kullanılabilir. Oturma odası, mutfak, yatak odası veya banyo gibi alanlar için uygun bir seçim olabilir. Eğer canlı renkler size pek uygun değilse, daha parlak bir duvar rengi için buz beyazı iyi bir tercih olacaktır. Bu renk, şık ve sakin bir ortam yaratmak için harika bir seçenektir. Buz beyazı, herhangi bir dekorasyon tarzıyla uyumlu olduğundan, diğer eşyalarla uyum içerisinde çalışır.

Ülkemizde evlerin duvarlarında genellikle açık renk duvar boyası tercih edilir. Açık renklerin çok tercih edilmesinin tabiki de bir çok farklı nedeni bulunuyor. Bu nedenlerin en başında evin ferah ve zarif görünmesi geliyor. Sonrasında ise ışıktan tam anlamıyla faydalanmak ve alanın aydınlık görünmesini sağlamak gelmektedir. Ayrıca açık renkler diğer renkteki dekoratif ürünlerle uyumludur. Küçük alanlarında göze büyük görünmesinde yardımcıdır.

polisan buz beyazı rengi dekorasyon

Buz beyazı duvar boyası, çok merak edilen açık bir renktir. Açık renklerin modasının geçmediğini hepimiz biliyoruz. Temiz ve taze bir görüntü oluşturan açık renkler arasında asla sıkıcı olmayan renkler vardır. Buz beyaz rengi bu renklerden sadece biridir. DYO alaçatı rengi gibi hem çok merak ediliyor, hem de çok beğeniliyor.

Buz Beyazı
Buz Beyazı Rengi

Buz Beyazı rengi, Polisan boya markasının İç Cephe Renkleri arasında, 079 Buz Beyazı / Cİ-7341 kodu ile geçiyor. Casati Boya, iç renk kartelasında ise C621 Buz Beyazı kodu ile yer alıyor.

Filli Boya İç Cephe Renkleri

İçindekiler

Buz beyazı hangi renklerle uyumludur?

Buz beyazı evrensel bir renktir ve birçok tonla eşleşir. Ama en iyi kombinasyonlar nelerdir?

  • Yeşil – Buz beyazı, yeşil renk tonları için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Çok zarif bir sonuç elde etmek için bu iki rengi birbiri ile kullanabilirsiniz. İç mekan stilini daha çok vurgulamak için, buz beyazı ile boyanan odanızdaki dekoratif ürünlerde yeşil rengi tercih edebilirsiniz.
  • Turkuaz – Turkuaz, buz beyazı rengini canlandırmaya yardımcı olur. Oturma odaları ve yatak odaları bu ile renk ile bambaşka bir tasarıma sahip olabilir.
  • Gri – Buz beyazı ile birleştiği zaman asil ve klasik görünüm sağlıyor. Buz beyazı odalarınızda gri rengini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Kırmızı – İç mekan dekorasyonunda cesur tasarımlardan korkanlar buz beyazı ile kırmızının uyumunu mutlaka görmeliler. Ev sahipleri bu iki rengin uyumundan çok memnun kalacak.
  • Fuşya – Buz beyazı ve fuşya ile iç mekanı canlandırabilirsiniz. Özellikle de oturma odalarında bu iki renk ile harika bir kombinasyon yakalanabilir.

DYO Boya İç Cephe Renk Kartelası

Buz Beyazı Duvar Boyası ile Boyanan Evler

Buz Beyazı rengi ile boyanmış evlerin duvarlarını inceledikten sonra bu renge daha çok hayran kalacaksınız. Yalnız resimlerde renklerde farklılıklar görebilirsiniz. Ortam ışığı, telefon ekran ışığı ve özelliklerinden dolayı renkler farklı görünebilir. Buz beyazı rengini satış şubelerindeki kartela üzerinden incelemenizi sonrasında karar vermenizi tavsiye ediyoruz.

Oturma Odası

buz beyazı boya rengi

Buz beyazı boya rengi, oturma odası gibi alanlarda kullanıldığı zaman alanı büyük gösterir. Ayrıca az ışık alan bir oturma odanız varsa, ışığın yayılmasını sağlayarak ortamın daha aydınlık olmasını sağlar.

buz beyazı oturma odası

Odalarınıza ferah bir görünüm kazandırmak için buz beyazını kullanın! Buz beyazı rengi heyecan seviyenizi arttırarak, odanıza canlılığı ve stili katar.

buz beyazı rengi duvar boyası

Sadece beyaz tonlarından sıkılanlar için tercih edilebilecek olan buz beyazı, odanızın süper davetkar görünmesini sağlayabilir. 

buz beyazı salon

Bazen, tüm odayı öne çıkarmak için kullanılan duvar boyası yeterlidir. Buz beyazı, gerçekten göze çarparak ve diğer mobilyalar ile uyum sağlamanıza yardımcı olur.

buz beyazı rengi oturma odası

Buz beyazı, evlerin odalarını ısıtır ve alanda bulunan mobilyalar ile uyum içerisinde çalışarak daha rahat ve zarif hissettirir.

Yatak Odası

buz beyaz rengi

Zarif ve havalı bir yatak odasına sahip olmak istiyorsanız, buz beyazı rengi ile duvarlarınızı boyayabilirsiniz. Favori renklerden biri olan buz beyazı göz kamaştıran bir renktir.

buz beyazı duvar

Bu yatak odası ne kadar muhteşem görünüyor değil mi? Gözünüzü ilk alan şeyin duvar boyası olduğuna eminiz.

buz beyazı rengi yatak odası

Yatak odaları, insanların dinleneceği alanlar olduğu için odanın ferah olması gerekiyor. Buz beyazı, odayı ferah ve canlı gösteren renklerin başında geliyor.

buz beyazı yatak odası

Oturma odası, mutfak ve diğer alanlara uyduğu gibi yatak odalarına da uyan buz beyazı, diğer mobilyalarınızda uyum içinde çalışacak.

buz beyazı yatak odası duvarı

Buz beyazı ile boyanmış yatak odası duvarı, yatak odası dekorasyonuna bambaşka bir hava katarak görsel güzellik kazandırmış. Sizde görselliğe önem veriyorsanız ve yatak odam daha şık olsun diyorsanız buz beyazı rengini mutlaka incelemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu