Ev Dekorasyonu

En Çok Tercih Edilen İç Kapı Renkleri

İç kapı boya renkleri ev dekorasyonunda tüm dikkatleri üzerine çekiyor. En çok tercih edilen oda kapısı renkleri ile evler daha ferah ve estetik görünüyor.

Kapı, bir alanı diğerinden ayırdığı gibi dekorasyona en fazla katkıda bulunan mobilyaların başında geliyor. İç kapı renkleri bir evin dekorasyonuyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ev dekorasyonu bir bütün olarak ele alındığı zaman odası kapı renkleri dekorasyonu tamamlayıcı unsurlardan biridir. Yeni ev yapanlar veya odalarının kapılarını boyamak isteyenler evin genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak bir renk seçmelidir.

oda kapı renkleri

İç kapı renkleri arasından beyaz renk en çok kullanılan renklerin başında geliyor. Ancak son zamanlarda farklı ve modern tasarımlara imza atmak isteyenler farklı renklere yöneliyor. Bu renkler ise gri, ahşap, krem ve kahverengi tonlarıdır. Ayrıca iki renkli kapılarda oldukça popüler olmuş durumdadır. Cesur renk arayanlar siyah, kırmızı, sarı, mavi ve yeşil gibi renklere yönelerek farklılıklarını ortaya koyuyor. Evlerde oda kapısı olarak kullanılan amerikan kapı renkleri diğer mobilyalarla uyum içerisinde çalıştığında göz alıcı bir şıklık ortaya koyar.

İç Kapı Renkleri

İç kapılar alanı ikiye bölmek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte bir görevi de, evin dekorasyonunu tamamlamasıdır. Kapının rengi ev dekorasyonunda büyük önem taşımaktadır. Yeni satın alınacak olan kapılarda veya boyama yaparak rengi değiştirilecek olan kapılarda ev dekorasyonu düşünülerek renk seçimi yapılmalıdır. Kapı rengi ve desenleri dekorasyonda oldukça ilgi gören ve odak noktası haline gelen mobilyalardandır.

Evlerde iç kapı renkleri olarak en çok tercih edilen renkler arasında beyaz, gri, kahverengi, ahşap, krem ve iki renkli kapılar yer alıyor. Renk seçimi ev dekorasyonunun renk paletinden yola çıkılarak seçilmelidir.

Beyaz Kapı Renkleri

beyaz iç kapı renkleri

Beyaz renk iç kapı rengi olarak en çok tercih edilen renktir. Modern dekorasyonlarda oldukça fazla yer verilen beyaz tonları söz konusu kapılar olduğu zaman da ön plana çıkıyor. Beyaz renk kullanıldığı alan ferahlık, sakinlik ve aydınlık getirdiği için kapılarda bu renk ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Camlı ve camsız oda kapılarında kullanılan beyaz renk zarafeti yansıtmanın yanı sıra ev dekorasyonunda tamamlayıcı rolü bulunuyor.

Aydınlık ve ferah alanlar oluşturmak isteyenler için kapı mükemmel bir seçim olacaktır. Her renkle uyum içerisinde çalışan bir renk olduğu için her tarz dekorasyonla rahatlıkla eşleşebilir. Kirli beyaz, kırık beyaz, beyaz lake gibi bir çok farklı tonda beyaz renk bulunuyor. Sade beyaz renk yerine alt tonlarından bir renk seçerek modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz iç kapı evinizde temizliği, huzuru ve sadeliği yansıtacaktır.

Gri Kapı Renkleri

gri iç kapı renkleri

Ev dekorasyonunda gri renk tonlarının kullanımı son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Rahatlatıcı etkisi bulunan gri renk tonları diğer renklerle uyum içerisinde çalıştığı için dekorasyonda sıklıkla tercih ediliyor. Oda kapı renkleri arasında en çok tercih edilen ve beğenilen gri renk, estetik alanlar yaratmak isteyenler için mükemmel bir renktir. Açık gri ve koy gri tonlarından istediğinizi seçebileceğiniz kapılar ile yaşam alanlarınızda göz alıcı bir etki oluşturabilirsiniz.

Gri kapı renkleri açık ve koyu olmak üzere bir çok farklı ton ile karşımıza çıkıyor. Açık gri renkler genellikle aydınlık ve ferah bir görüntü yakalamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Koyu gri kapı tercih edenler ise cesur dekorasyonlara imza atmak isteyenler. Eğer büyük bir alana sahipseniz ve aydınlanma konusunda sorun yaşamıyorsanız koyu gri iç kapı kullanmanızda hiç bir sorun yok. Küçük bir eve sahipseniz açık gri renkler tercih ederek alanın daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gri Oda Kapısı Modelleri

Kahverengi Kapı Renkleri

kahverengi iç kapı renkleri

İç kapı renkleri arasından en çok göze çarpan renklerden biri de kahverengidir. Ahşap renkleri olarak da nitelendirebileceğimiz kahverengi, doğanın hissini evinize yansıtmanıza yardımcı oluyor. Pek çok mobilyada beğenilerek kullanılan kahverengi tonları, kapı rengi olarak da tercih edilmektedir. Özellikle de açık renk ev dekorasyonuyla müthiş bir uyum sağlayan kahverengi oda kapıları, sıcak tonları ile insanın içini ısıtıyor.

Kahverenginin bir çok alt tonu bulunmaktadır. Odası kapısı renkleri olarak sınırsız renk seçeneği sunar. Açık renk duvar boyası ve mobilyalarla uyum içerisinde çalışarak dekorasyonda ön plana çıkmayı başarır. Son derece çok yönlü olan kahverengi ile evinizde zerafeti yansıtabilirsiniz. Kahverengi kapıları açık renklerle eşleştirdiğinizde çok şık görünür.

Ahşap Kapı Renkleri

ahşap kapı renkleri

Ahşap tonları büyüleyici ev dekorasyonlarının vazgeçilmez tonlarından biridir. Şık bir ev dekoru oluşturmak isteyenler tarafından mobilyalar ahşap tonlarda tercih edilir. Ahşap kapı renkleri koyu ve açık tonları ile doğayı evinize yansıtmanın harika bir yoludur. Kullanıldığı alanlara sıcaklık, doku ve estetik katan ahşap tonları, kapıda tercih edilerek modern ve çağdaş tasarımlara imza atılabilir.

Ahşap iç kapı renkleri dekorasyona modern bir dokunuş katar. Oda kapısı olarak popüler bir renk tonu olan ahşap rengi, çok yönlü olması nedeni ile göz kamaştırıcı bir etki oluşturuyor. Bir evin dekorasyonuna büyük katkıda bulunan ahşap kapılar, şık tasarımların öncüsüdür. Dubleks ve villalarda sıklıkla karşımıza çıkan ahşap kapı renkleri evinde doğayı hissetmek isteyen herkes için mükemmeldir.

Krem Kapı Renkleri

krem iç kapı renkleri

Krem rengi iç kapılar, ev dekorasyonuna canlılık katmanın harika bir yoludur. Krem kapılar kullanıldığı yaşam alanlarını kusursuz, ileri görüşlü ve canlı alan haline getirebilir. Kapılarda sıcaklık hissi arayan ve diğer mobilyalarla uyum yakalamak isteyenler krem tonlarından tercih edebilir.

Uzun yıllardır iç kapı renkleri olarak en çok tercih edilen renklerden olan krem, açık renk olması nedeniyle alanları ferah gösterir. Ayrıca güneş ışığından tam olarak faydalanılmasını sağlayarak alanın daha aydınlık görünmesini sağlar. Ferah ve aydınlık alanlara sahip olmak için oda kapısı renkleri olarak krem tonlarından tercih edebilirsiniz.

İki Renkli Kapılar

iki renkli kapılar

Son zamanlarda iki renkli kapılar popüler hale gelmiştir. Gri-beyaz, ahşap-beyaz, siyah-beyaz gibi iki renkten oluşan kapılar farklı tarz arayanlar tarafından tercih ediliyor. Sizde tarzınızı yansıtmak için iki farklı renkten oluşan oda kapısı tercih edebilirsiniz.

Sürgülü Kapı Modelleri

En Çok Tercih Edilen Oda Kapı Renkleri

en çok tercih edilen kapı renkleri

Evinizde mükemmel bir atmosfer yaratmak istiyorsanız iç kapıların rengine dikkat etmelisiniz. Bir odaya ilk girildiği zaman en çok dikkat çekilen alanlar kapılar olduğu için, kapı renkleri dekorasyonda oldukça önemlidir. Evlerinde rahat bir atmosfer oluşturmak isteyenler kapı rengi olarak gri, ferahlık arayanlar beyaz, doğayı hissetmek isteyenler ise ahşap renk tonlarını tercih edebilir.

En çok tercih edilen oda kapısı renkleri beyaz, gri, ahşap, kahverengi, siyah ve krem rengidir. Beyaz ve ahşap renk tonları hiç bir zaman önemini yitirmemiştir ve uzun yıllardır iç kapı renklerinde en çok tercih edilen renklerdendir. Gri renk tonları ise son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve ev dekorasyonunda

Amerikan Kapı Renkleri

Amerikan kapı olarak bilinen oda kapılarında en çok tercih edilen renkler:

 • Beyaz
 • Gri
 • Siyah
 • Koyu Kahve
 • Yeşil
 • Mavi
 • Kırmızı
 • Lacivert
 • Turuncu
 • Sarı

Amerikan kapı renkleri her dekorasyona uygun olarak tasarlanmaktadır. Farklı renk ve desenlerle üretilen kapılar ev dekorasyonunu tamamlayıcı mobilyalar olarak düşünülmeli ve rengine öyle karar verilmelidir. Evinizin estetiğine uygun olan renkte bir kapı rengi seçerek yaşam alanınızda büyüleyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba sayfanızda 2 tane gri renk panel kapı var telefonda ekrana baktığımızda soldaki açık rengin numarası bana lazım acil çok güzel lütfen yanıtlar mısınız yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu