Duvar Boyası Renkleri

Marshall Deniz Kabuğu Rengi ile Ev Dekorasyonu

Marshall deniz kabuğu rengi duvar boyası en çok kullanılan renkler arasında yer alıyor. Evi aydınlık ve ferah gösteren deniz kabuğu rengi nasıl bir renktir?

Duvar boyası olarak en çok araştırılan ve kullanılan renklerden biri de Marshall boyanın deniz kabuğu rengidir. Güneş ışığından tam olarak faydalanmak isteyen ve odalarının temiz, sade görünmesi için açık renk duvar boyaları arayışında olanların karşısına bu renk çıkıyor. Marshall boya renkleri Beyaz kategorisinde onlarca çeşit renk tonu bulunuyor. Deniz kabuğu rengide Beyaz kategorisinde bulunan açık renklerdendir. Gelin şimdi bu renk hakkında daha fazla bilgiye göz atalım…

Deniz Kabuğu Rengi

Marshall boyanın en çok araştırılan renklerinden olan deniz kabuğu rengi, duvar boyası olarak kullanıldığı zaman eve ferahlık ve sadelik verir. Ülkemizde duvar boyası olarak genellikle açık renk tonlarda boyalar tercih edilir. Deniz kabuğu rengide Marshall boyanın kataloğunda Beyaz kategorisinde bulunuyor. Açık bej tonlarında olan bu renk ile yapılan dekorasyonlar göz alıcı bir görüntü oluşturuyor.

Odanızın doğal ışığına ve güncel vurgularına bağlı olarak her renk duvarlarınızda farklı görünecektir. Yumuşak, yatıştırıcı ve sakin, olan renk tonu popüler renklerden biridir. Güneş ışığı eksikliğini gideren bu renk, odalarınız için temiz, havadar ve taze bir ortam oluşturur. Bu renk, herhangi bir dekorasyon stiliyle çok rahatlıkla çalışır.

Marshall Deniz Kabuğu Rengi

Renk Marshall boyanın Beyaz kategorisinde bulunuyor. Marshall bayisine gittiğinizde rengi belirtmeniz halinde yetkililer tarafından hazırlanarak duvar boyası size teslim edilir.

Polisan Deniz Kabuğu Rengi

Polisan iç cephe renkleri kartelasında bu renge benzeyen renkleri bulabilirsiniz. Ancak birebir renk konusunda şüpheleriniz olursa Marshall bayisinden almanızı öneririz. Polisan bayisinden alacaksanız rengin aynı olmasını isteyin ve aynı olmaması durumunda iade edeceğinizi görüşün.

Filli Boya Deniz Kabuğu Rengi

Filli boya markasının beyaz ve bej kategorilerini inceleyerek bu renge yakın olan renklere göz atabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Deniz kabuğu rengi yumuşak bir renk olduğundan dolayı, duvar boyası arayışında olanlar bu rengi çok araştırıyor. Evinin aydınlık, ferah, sakin ve huzurlu görünmesini isteyenler tarafından tercih edilen bu renk alanınızda mükemmel bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur.

Deniz Kabuğu Rengi Duvar Boyası İle Dekorasyon Örnekleri

Tasarım seven kişiler, beyaz renk boyanın bir çok tonunun olduğunu bilirler. Fildişi, lületaşı, kum beyazı, kırık beyaz, gibi beyaz rengin onlarca farklı tonu bulunuyor. Deniz kabuğu rengide Marshall boyanın Beyaz renk tonları arasında yerini alıyor. Bu renk açık bej renk tonunu andırıyor. Aşağıda deniz kabuğu rengine yakın renkler ile boyanmış olan duvarların örneklerine yer verdik. Oturma odası, salon, mutfak ve yatak odası gibi alanlarda kullanılan renk, alanları ne kadar ferah gösteriyor kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Açık renk duvar boyaları evinize daha sakin ve huzurlu bir hava katar. Açık renk duvar boyası arayanların en çok baktığı renkler arasında ise beyaz ve bej tonları geliyor.

Yatak odası, mutfak, salon ve oturma odaları daya aydınlık ve ferah olsun istiyorsanız açık renkleri tercih edebilirsiniz. Beyazın açık renk tonları olduğu gibi diğer renklerinde açık renk tonları bulunmaktadır.

Yatak odasının duvar boyasını değiştirmek istiyorsanız ve huzurlu bir ortam kurmak isterseniz bu renk tam size göre! Odanızda bulunan diğer eşyalar ile uyum içerisinde çalışacak olan bu renk sizi huzurlu hissettirecek.

Küçük oturma odalarını boğmamak için açık renk duvar boyası kullanılır. Beyaz tonlarının genellikle tercih edilmesindeki neden ortamın daha aydınlık ve büyük görünmesini sağlamaktır.

Duvar boyası seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri odanızın ne kadar aydınlandığı ve sizin ne kadar ışık istediğinizdir. Açık renk boyalar ışıktan daha fazla yararlanmanız için yardımcı olur.

Uyumak için girdiğiniz odanın ferah ve sakin olması çok önemlidir. Rahat bir uyku uyuyabilmeniz için gözünüze hoş gelen ve içinizi ferahlatacak olan açık renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Sizde deniz kabuğu ile yapılan dekorasyon fikirlerine göz atıp, duvarlarda ne kadar modern göründüğüne göz atabilirsiniz.

Beyaz ve tonları ile ev dekorasyonuna bambaşka bir hava katabilirsiniz. Aklınızda bir boya yok ve yeni bir duvar boyası arayışındaysanız bu kesinlikle deniz kabuğu olmalı!

NOT: Eklenen fotoğraflar deniz kabuğuna yakın renkler ile boyanmış olan evlerin örnekleridir. Işık boyanın görüntüsünde çok etkili olduğu için bu rengi birde Marshall bayisine giderek kartela üzerinden incelemenizi öneririz.

Marshall Deniz Kabuğu Rengi Yorumları

Kullanıcılar tarafından yapılan Marshall deniz kabuğu rengi yorumları genellikle olumlu yöndedir. Kullanıcıların yapmış olduğu olumsuz yorumlar da bulunmaktadır. Olumsuz yorumların nedeni genellikle boyanın Marshall bayisinden alınmaması veya usta kaynaklı problemlerdir. Marshall boya yetkilileri kullanıcıların karşılaşmış olduğu sorunlarla ilgilenerek, yardım konusunda elinden geleni yapıyorlar.

Kendi yorumumuzu katarsak bu rengin oturma odası, salon ve özellikle de yatak odalarında harika duracağını söyleyebiliriz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu