Ev Dekorasyonu

Kalorifer ve Kombi Peteği Kaplama Modelleri 2024

Petek kaplama, kalorifer ve kombi peteklerinin çirkin görünümünü ortadan kaldırarak evin dekorasyonuna katkıda bulunur. Kalorifer peteği kaplama ile evinize şık bir tasarım kazandırabilirsiniz.

Petek kaplama, kalorifer peteklerinin kötü görüntüsünü ortadan kaldırarak, olduğu yerde adeta bir dekoratif ürüne dönüşmesini sağlar. Petek kaplamanın üzerine asılacak olan bir duvar aynası ile şık bir konsol görünümü elde edilir. Basit dokunuşlarla evinizin dekoruna katkıda bulunmak istiyorsanız sizde istediğiniz renkte ve modelde petek kaplaması yaptırabilirsiniz. Antre, yatak odası, oturma odası, mutfak ve banyolarda bulunan radyatörleri ahşap malzemelerden üretilen dolaplar ile kapatabilirsiniz. MDF malzemeden üretilen petek kaplama sıcak, soğuk ve neme karşı dayanıklıdır. Ayrıca kullananların yapmış olduğu yorumlara baktığımızda herhangi bir ısı kaybına da neden olmuyor.

kalorifer petek süsleme
Kalorifer Petek Süsleme

MDF LAM malzemeden imal edilip, kolay temizlenebilme, ısı ve neme maksimum dayanıklılık sağlamaktadır. Farklı renklerde ön Panel 8 mm yan gövde ise 18 mm MDF Lam malzeme kullanılmaktadır. Ön panele açılan kanallar ve üst tablaya konulan alüminyum menfez (elektrostatik toz boyalı) sayesinde ısı kaybı minimuma indirilmektedir. Kombi petek kaplama , duvara sabitlenmek zorunda değildir, dolap gibi durmaktadır. Fakat bozuk zemin ve duvarın yamuk olduğu varsayılaraktan Armut delikli askı elemanı kullanılaraktan tablo gibi asılabilme (sabitlenme) mümkündür. Armut delikli aparat sayesinde Petek kaplama 1 cm yukarı kaldırılarak öne çekilmesi durumunda duvardan ayırılabilir yada duvara aynı şekilde sabitlenebilir.

Doğalgaz Borularını Süsleme

İçindekiler

Petek Kaplama Modelleri

ahşap petek kaplama

Ahşap petek kaplama işleminden önce alınan ölçüler ile ulaşılması zor köşelere bile en usta şekilde oturabilen harika kaplamalar yaptırabilirsiniz. Bu kaplamalar kötü görüntüyü ortadan kaldıracağı gibi dekorasyonda oldukça etkili olacaktır.

çocuk odası kalorifer peteği kaplama

Çocuk odaları için petek kaplama modeli. Sizde çocukların odasında bulunan petekleri süslü kaplamalar ile kapatabilirsiniz. Yıldız deseni gibi desenler çocuk odası dekorasyonunu da destekleyecektir.

dekoratif kalorifer peteği

Dekoratif kalorifer peteği kaplamaları evinizin dekorasyonuna yardımcı olur. Ev dekorasyonunda basit bir dokunuş ile fark yaratabilirsiniz.

dekoratif petek kapatma

Dekoratif petek kaplama usta ellerle yapıldığı zaman herhangi bir ısı kaybına neden olmaz. Bu kaplama ile doğalgaz faturanız daha fazla gelmez.

kalorifer dolabı

Kalorifer dolabı olarak da bilinen kaplamalar yatak odası, oturma odası ve mutfak gibi her alanda tercih edilebilir.

kalorifer peteği dolabı

Kalorifer peteği dolabı yaptırırken, her detayını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

kalorifer peteği gizleme

Kalorifer peteği gizlemek için kullanılan dolaplar genellikle MDF levhalardan yapıldığı için ısı ve neme karşı dayanıklıdır.

kalorifer peteği kapatma modelleri

Kalorifer peteği kapatma modelleri bir evin dekorasyonunda oldukça etkilidir. Hem kötü görüntüyü ortadan kaldırır hemde daha dekoratif görünür.

kalorifer peteği kaplama modelleri

Petek kaplanmadan önceki ve sonraki halini görüyorsunuz. Petek kaplaması ortama bambaşka bir hava katmış.

Kalorifer peteği kaplama ile antrenizde boru ve vanalarıyla açıkta olan peteğinizi kaplatarak şık bir dresuara çevirmeye ne dersiniz?

kalorifer peteği mobilyası

Kalorifer peteği mobilyası peteğin kötü görünümünü ortadan kaldırır. Mutfakta kullanılan bu kaplamanın üstü kullanılabilir haldedir. Bir kaç malzemeyi bu alana yerleştirebilirsiniz.

kalorifer petek aksesuarları

Kalorifer petek aksesuarları olarak bir kaplama ve üzerine koyacağınız bir kaç dekoratif ürün yeterli olacaktır.

kalorifer petek dekorasyonu

Kalorifer petek dekorasyonu için en önemli şey kaplamadır. Yapılan kaplamalar zarif ve şık görünürse o kadar ilgi çekici olur.

kalorifer petek kapağı

Kalorifer petek kaplamalarını istediğiniz renk ve desende yaptırabilirsiniz. Usta ellerce yapılan kaplamalarda bir çok farklı model bulunuyor.

kalorifer petek mobilyası

Kalorifer petek mobilyası olarak tercih edilen kaplamalar, ortamda kalorifer peteği değil de dekoratif bir ürün varmış gibi gösteriyor.

kombi petek kaplama

Eğer görüntü hoşunuza gitmezse ve daha modern bir görünüm isterseniz kombi petek kaplama en güzel yoldur.

petek üstü dresuar

Açıkta olan peteğinizi kaplatarak şık bir dresuara çevirmeye ne dersiniz?

petek dolabı

Desenli petek dolapları oldukça göz alıcı oluyor. Evinize gelenlerin en çok hoşuna gidecek olan şeylerin başında mutlaka petek kaplamalar olacak.

petek giydirme

Petek giydirme, ölçülerin alınmasının ardından usta ellerce yapılmaktadır. Sizde petek kaplama yapan ustalarla iletişime geçerek fiyat bilgisi alıp, peteklerinizi kaplayabilirsiniz.

petek kapatma modelleri

Ne kadar çok petek kapatma modelleri incelerseniz aklınızda o kadar daha fazla fikir oluşur.

petek kapatma

Petek kapatma işleminden sonra üst bölümüne de bir ayna asarak alanda bir konsol görüntüsü oluşturabilirsiniz.

petek kaplama modelleri

Evinizin dekorasyonuna uyum sağlayacak olan petek kapatma modelleri, sizi ve misafirlerinizi hayran bırakacak.

petek kaplama

Hoş olmayan görüntüden kurtulup süslü bir petek kaplama evinize çok yakışacak.

petek süsleme

Petek süsleme için yaptıracağınız kaplama iki farklı renkten olabilir. Ayrıca zamanla bu renklerden sıkılırsanız su bazlı akrilik boyalar ile kendiniz boyayarak rengini değiştirebilirsiniz.

petek kaplama modelleri

Radyatör dekorasyonu için tek çözüm kaplamadır. Petek kaplama ardından odalarınızın havası değişecek.

Kaynak

https://www.instagram.com/agacev_petekkaplama/
https://www.instagram.com/tunacandekorasyon/

Petek Kaplama Ölçüsü Nasıl Alınır?

Petek kaplama yaptıracaksanız ölçü alırken boru, vana ve tüm çıkıntıların ölçüsünü birlikte almalısınız. Yapılacak olan dolap bu ölçüler dahilinde yapılacaktır. Eğer birine yaptıracaksanız ölçü alma konusunda size yardımcı olacaktır. İnternetten Koçtaş, Vivense, IKEA vb. mobilya sitelerinden petek kaplama satın alacaksanız ürünün ölçüsüne dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu